webinář
Ing. Martina Křešťáková

Vedoucí oddělení správy dokumentů Martina je odpovědná za řízení životního cyklu dokumentů v rámci městské části Praha 3. Zodpovídá za chod podatelen, metodicky řídí elektronický systém spisové služby a dohlíží na ukládání dokumentů ve spisovně a na skartační řízení. Ve veřejné správě působí více než 15 let a má bohaté zkušenosti z oblasti interního auditu, veřejných zakázek, archivnictví a vedení spisové služby. Od roku 2017 je členkou rady občanského sdružení CNZ, z. s., které se věnuje otázkám dlouhodobého ukládání elektronických dokumentů a související problematice. Dlouhodobě se aktivně podílí na testování elektronického systému spisové služby, zejména v souvislosti s ukládáním dokumentů v elektronické spisovně a následném elektronickém skartačním řízení.
prezenční
Ing. Petr Sikora
prezenční
Vladimír Krůta, Dipl. Mgmt
Působí jako poradce a lektor v rámci vlastní firmy KRUTOL® Consulting
Současné hlavní aktivity: lektorská činnost, semináře v oblastech: řízení procesů se zaměřením na IT služby, interní směrnice, správa procesů a metodologie a také konzultace v managementu, podnikovém řízení, obchodním či organizačním plánování a řízení rozvoje organizace.
Absolvoval certifikace např. ITIL® v2, ITIL® v3, ISO 9000-2000 Transition Auditor, ISO 14000 (Enviromental Management System) Internal Auditor, Prince 2.
prezenční
JUDr. Radka Medková

Zapsaná mediátorka, jednatelka Institutu pro mediaci a pracovní vztahy s.r.o.
Kvalifikace:
- Absolvovala doktorské studium na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze
- Absolvovala certifikované kurzy: Mediace, vyjednávání a řešení konfliktů u Partners Czech, Komplexní výcvik v mediaci u Asociace mediátorů z.s., Mediace – provázení obtížnými rozhovory, Transformativní přístup u Brain Play Olomouc, Workplace & Employment Mediation Training u London School od Mediation.
Zkušenosti:
- Školí od roku 1999 a od roku 2009 působí jako profesionální mediátorka.
- Je zapsanou mediátorkou u Ministerstva spravedlnosti ČR.
- Specializuje se na pracovní právo a mediaci v pracovních a obchodních vztazích.
- Je zakladatelkou Institutu pro mediaci a pracovní vztahy.
Mgr. Jitka Morávková

Mediátorka, lektorka
Kvalifikace:
- Vystudovala právo na duševní vlastnictví.
- Absolvovala Výcvik mediace u JUDr. Radky Medkové, mediační praktika u Conflict Management International individuální výcviky u Mgr. Kateřiny Švajcrové
- Účastnila se Letní školy mediace pořádané právnickou fakultou Karlovy Univerzity.
- Je zapsanou mediátorkou u Ministerstva spravedlnosti ČR.
- Absolvovala akreditované i neakreditované výcviky v oblasti komunikačních technik a práce s konfliktem.
Zkušenosti:
- Spolupracuje s OSPOD v rámci případových konferencí a v současné době s Brandýským Matýskem z.s., spolupracovala také s neziskovou organizací Routa o.s. v rámci realizace asistovaných kontaktů a na pozici Ochránce práv lokality.
- Specializuje se na občanskoprávní, pracovní, obchodní a rodinné mediace a facilitace.

webinář
Ing. Markéta Ajmová
Absolventka Národohospodářské fakulty VŠE v Praze se zaměřením na veřejnou správu a regionální rozvoj. Od roku 2012 pracuje v legislativním oddělení Odboru práva veřejných zakázek na Ministerstvu pro místní rozvoj. Podílí se především na tvorbě legislativy v oblasti veřejného investování a jejím výkladem. Je spoluautorkou zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek a Komentáře k zákonu o zadávání veřejných zakázek.
JUDr. Lenka Matochová
Je právničkou Odboru práva veřejných zakázek a koncesí MMR. Po vystudování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně se věnovala právu zadávání veřejných zakázek, a to ve státní správě a v advokacii. Ve své akademické a publikační činnosti se soustředí na právní regulaci změn závazků ze smluv na veřejné zakázky a na veřejné zakázky v oblasti IT. Podílela se na zpracování překladu evropských „zadávacích" směrnic do českého jazyka, je spoluautorkou zákona o zadávání veřejných zakázek a administrátorkou zadávacích řízení.
prezenční
Anna Říhová
Ing. Libor Štourač
webinář
Ing. Rodan Svoboda

Konzultant, lektor, externí hodnotitel kvality interního auditu
Rodan je kvalifikovaným a zkušeným senior konzultantem v poradenské společnosti Eurodan, s.r.o., kde využívá své dlouholeté auditorské a manažerské zkušenosti. Téměř dvacet let pracoval v elektrárenské společnosti ČEZ jak v ekonomických, tak auditorských pozicích. Podílel se na budování ČIIA, řadu let jako člen Rady, posléze jako jeho první výkonný ředitel. Několik let byl projektovým manažerem národní pobočky ISACA CRC a členem jeho řídicího výboru. Přes 3 roky byl členem Výboru pro audit v Kongresovém centru Praha, a.s.
Kromě tuzemské praxe získával auditorské zkušenosti i v rámci několika zahraničních projektů, mj. se podílel na budování systému finanční kontroly a interního auditu ve státní správě Republiky Tádžikistán. V současnosti vede odborné týmy při zavádění auditu, jeho výkonu a hodnocení v řadě obchodních společností, regulovaných subjektů finančního sektoru a organizacích veřejné správy. Více než tři roky odpovídal za provádění interních auditů u Pojišťovny VZP, a. s., v současné době koordinuje poskytování služeb pro funkci compliance ve finanční skupině Citfin. V letech 2017-18 působil jako senior konzultant při analýzách a implementaci zpracování osobních údajů podle GDPR. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance.
Rodan je certifikovaným interním auditorem (CIA), certifikovaným auditorem vnitřní kontroly (CICA), držitelem certifikace v ujišťování systému řízení rizik (CRMA). Je členem Českého institutu interních auditorů, členem IIC ve Spojených státech a čestným členem polského institutu PIKW.
prezenční
Ing. Valdemar Adamiš
Ing. Miroslav Čtvrtlík
Katastrální úřad pro Olomoucký kraj

V současné době je interním auditorem na Katastrálním úřadě pro Olomoucký kraj. Vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině – fakultu provozu a ekonomiky. Od roku 2007 je zaměstnán na Katastrálním úřadě pro Olomoucký kraj, kde zajišťuje komplexní výkon interního auditu jak v sídle úřadu v Olomouci, tak i na jeho 6 podřízených jednotkách v rámci celého Olomouckého kraje.
Internímu auditu se věnuje od roku 1992 a od roku 2010 je členem výboru Sekce veřejné správy při ČIIA, v současnosti zastává funkci místopředsedy. Od 6/2013 držitel certifikátu „Interní auditor ve veřejné správě – expert/konzultant".
Publikační činnost – příspěvky do časopisu Interní auditor.
Ing. Ladislava Slancová, MPA
Nejvyšší kontrolní úřad

Ladislava se věnuje internímu auditu od roku 2003. V současné době je ředitelkou odpovědnou za výkon činnosti interního auditu v Nejvyšším kontrolním úřadu. V organizaci působí 12 let a její útvar získal v rámci externího hodnocení kvality „OSVĚDČENÍ O SOULADU ČINNOSTI INTERNÍHO AUDITU SE STANDARDY IIA“.
Vystudovala ČZU Praha, fakultu provozně-ekonomickou, Univerzitu Palackého v Olomouci, doplňující pedagogické studium pro absolventy vysokých škol a
Master of Public Administration ve specializaci: Veřejná správa.
Od roku 1993 pracovala v různých orgánech veřejného sektoru. Má bohaté praktické zkušenosti s výkonem interního auditu, finanční kontroly, veřejnosprávní kontroly, s účetnictvím, poskytováním informací či vyřizováním stížností.
Je držitelkou např.:
- osvědčení Odborná příprava pracovníků veřejné správy v oboru interní audit a finanční kontrola.
- certifikátu Interní auditor ve veřejné správě – Expert/Konzultant v rámci Národního kvalifikačního programu zdělávání a certifikace interního auditu
ve veřejné správě. - certifikátu Information Security Management Systems Auditor/Lead auditor Course ISO/IEC 27001:2013 (CQI-IRCA).
- certifikátu Auditor kybernetické bezpečnosti[1].
- certifikátu Information Systems Auditing, Controls and Assurance[2].
- certifikátu PRINCE2®Foundation Certificate in Project Manager[3].
- Certificate of Completion Awarded in the field of study Management Services.
- certifikátu ECDL Certificate haas successfully passed 7 modules required for the granting of the European Computer Driving Licence and is Digitally Competent.
- certifikátů v oblasti smluvních podmínek FIDIC[4].
- certifikátu Specializovaný kontrolor v oblasti investiční výstavby.
- certifikátu Center of Excellence in Finance.
- certifikátu Základní kurz eGovernment procesní modelování a Policy
Členem Českého institutu interních auditorů je od roku 2003. Angažuje se v Sekci veřejné správy ČIIA, podílí se na tvorbě vzdělávacích programů a zároveň lektoruje. V roce 2019, 2021 a 2023 byla zvolena za člena Rady ČIIA, od roku 2020 je členkou Redakční rady časopisu Interní auditor, a také spolupracuje na zajištění mentoringu ČIIA.
Za ČR - Nejvyšší kontrolní úřad je kontaktní osobou v pracovní síti EUROSAI[2], která uzavřela dohodu o spolupráci s ECIIA, a rovněž kontaktní osobou zajišťující spolupráci s ČIIA, RVDA, KA ČR, Komorou auditorů SR a s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.
prezenční
Mgr. Jana Rambousková

Jana Rambousková vystudovala, ve své době málokomu co říkající (promovala v roce 2002), obor andragogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Výchově a vzdělávání dospělých se intenzivně věnuje téměř dvacet let. Za svoje poslání a životní náplň totiž považuje budování vztahů a „práci" s lidmi – těmi nejbližšími počínaje a doposud neznámými konče. Působila v několika významných českých vzdělávacích agenturách jako školitelka a projektová manažerka (např. Scio, Positive), zároveň se pohybovala v byznysovém prostředí. Také má zkušenosti z akademické půdy (státní i soukromé) a z ročního působení ve státní správě (Ministerstvo dopravy ČR). Po rodičovské dovolené se stala nezávislou lektorkou a konzultantkou v oblasti osobnostního rozvoje. Nadále spolupracuje s vybranými vzdělávacími společnostmi.

hybrid
Ing. Radek Ščotka
Argeus, s.r.o.

Je partnerem společnosti Argeus, s.r.o., ve které působí jako interní auditor se specializací na Risk Management. Jmenovaný vede projektové týmy při řízení rizik v oblasti ochrany dat a bezpečnosti ICT. Radek Ščotka má dlouholetou praxi v bankovním sektoru se specializací na problematiku cenných papírů a investičního bankovnictví. Další manažerské zkušenosti nabyl na poli auditu.
Věnuje se projektům řízení rizik v korporátní sféře českých i nadnárodních společností, vedl implementaci systémů a metodik řízení rizik, interních auditů prostřednictvím sofistikovaných softwarových platforem u mnoha českých i nadnárodních společností. Radek Ščotka je aktivní v lektorské činnosti a zaměřuje se na propojení světa interního auditu, rizik a kontrolních prvků do praxe.
Ing. Ščotka je absolventem Ekonomické fakulty VŠB Technické University Ostrava a The Free Swiss University of St. George´s.

prezenční
RNDr. Alex Vinšů

Matematik, datový specialista, konzultant a lektor
Alex je absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, oboru Teorie pravděpodobnosti.
Od roku 1992 pracuje samostatně jako nezávislý expert. Věnuje se především vývoji a implementaci systémů na řízení projektů, školením produktů firmy Microsoft, myšlenkovým mapám a statistickým zpracováním v oblasti stomatologie a biomedicíny. Zabývá se i aplikovanou matematikou a modelováním.
Spolupracuje například s Univerzitou Karlovou v Praze a Stomatologickou klinikou v Motole, je spoluautorem vědeckých článků se stomatologickou problematikou v pozici statistického experta. Kromě toho pracuje na projektech v soukromé i veřejné sféře. Pravidelně organizuje semináře pro veřejnost ve spolupráci s agenturou Bova.
Je prezidentem České společnosti kreativního myšlení, z.s.
webinář
doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
Již více než deset let se věnuje podnikovému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, je ředitelem poradenské společnosti Consilium Group, Management Consultants, s.r.o. Současně působí jako učitel na Karlově Univerzitě a lektor pro podnikovou sféru. Je autorem řady časopiseckých i několika knižních publikací zabývajících se řízením a vedením lidí, například Řízení lidí v organizaci, Byznys je o lidech, Tvorba a rozvoj organizačních systémů, Jak zvládnout deset nejobtížnějších situací manažera.
hybrid
JUDr. Pavel Koukal
Absolvent právnické fakulty University Karlovy v Praze. Je advokátem se specializací na právní otázky spojené s Corporate Governance, s odpovědností obchodních korporací a členů jejich orgánů, s korporátní compliance a s vnitřními kontrolními systémy, vždy s důrazem na zajištění max. účinné prevence protiprávního jednání. Je členem rozkladové komise předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu a zakládajícím členem Sdružení pro Compliance.
webinář
Ing. Mgr. Václav Novotný

Václav Novotný je ředitelem a majitelem společnosti Advanced Risk Management, s. r. o. Již více než 18 let se specializuje na poradenství a školení v oblasti identifikace, měření a řízení finančních rizik. V roce 1994 započal svou kariéru v investičním oddělení České pojišťovny, a. s. Václav Novotný je zakládajícím členem a předsedou sdružení Risk Management Klub a je často zvaným lektorem na konferencích a seminářích uznávaných institucí. Václav Novotný vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.

webinář
Michal Svoboda, Ph.D.

Michal absolvoval v roce 2008 na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze obor účetnictví a finanční řízení, tamtéž získal v roce 2013 také doktorát. Na této fakultě dones působí jako odborný asistent a ve své pedagogické i publikační činnosti se věnuje především účetnictví veřejného sektoru a souvisejícím disciplínám. Od roku 2007 pracuje na Ministerstvu financí v odborech, které jsou gestorem právních předpisů v oblasti účetnictví veřejného sektoru. Je jedním z architektů účetní reformy veřejných financí realizované od roku 2010, kdy se specializoval na nastavení prováděcích předpisů pro účetní metody a postupy účtování tzv. vybraných účetních jednotek a jejich vnitřní předpisy. Účastní se řady odborných setkání, konferencí a workshopů v tuzemsku i zahraničí, je členem Pracovní skupiny pro Evropské účetní standardy pro veřejný sektor při Eurostatu. V poslední době rozšiřuje své odborné zaměření do oblasti využití finančního a nákladového účetnictví a nákladově užitkových metod při analýzách efektivnosti veřejných výdajů a poskytování veřejných služeb, zejména v souvislosti s pravidly EU pro veřejnou podporu a nastavováním vnitřních řídicích kontrolních systémů v organizacích veřejného sektoru. Ve všech těchto oblastech se věnuje také lektorské a publikační činnosti.
Michal je certifikovaný interní auditor ve veřejné správě – senior.
webinář
Ing. Bc. Adam Kučínský
Adam Kučínský je absolvent Právnické a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy university v Brně. Zabývá se, mimo jiné krizovým řízením a kritickou infrastrukturou. Před dokončením magisterského studia na Ekonomicko-správní fakultě nastoupil na Národní bezpečnostní úřad, kde působil v Národním centru kybernetické bezpečnosti. V současné době přešel pod nově zřízený Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, který převzal aktivity Národního bezpečnostního úřadu v oblasti kybernetické bezpečnosti. Jeho hlavní činností je určování prvků kritické informační infrastruktury, implementace zákona o kybernetické bezpečnosti a kontrola plnění povinností z něj vyplývajících.

prezenční
Mgr. Pavel Bláha
Úřad práce České republiky
Internímu auditu se věnoval po jeho zavedení ve veřejné sféře 10 let a pomáhal zavádět vnitřní kontrolní systémy zejména v organizacích resortu MPSV. V současné době 12 let řídí odbor Kancelář ÚP ČR, krajské pobočky v Č. Budějovicích. Cca 20 let přednáší pro subjekty veřejné sféry. Publikační činnost je uvedena v ASPI v odkazech na literaturu a ve Verlag Dashöfer, nakladatelství, spol. s r. o.
prezenční
Ing. Martin Dohnal
GasNet, s.r.o.
Vystudoval obor Řízení logistických systémů. V minulosti pracoval v řídících pozicích na Ministerstvu financí a Ministerstvu obrany. Od roku 2005 se podílel na vzniku interního auditu ve společnosti Správa Letišť, s.p. V současné době pracuje jako ředitel interního auditu ve společnosti Letiště Praha, a.s.
Ing.,Bc. Kateřina Schovánková Nejedlá
Phoenix lékárenský velkoobchod, s.r.o.

Kateřina je absolventkou Stavební fakulty ČVUT v Praze a certifikovanou interní auditorkou. V současné době vede interní audit ve skupině innogy v České republice. V interním auditu pracuje od roku 2005, kdy spoluvytvářela útvar interního auditu ve skupině RWE a dále se podílela na významných transformačních aktivitách společnosti. Od roku 2014 se věnuje internímu vyšetřování nekorektního chování. Lektorské činnosti se věnuje od roku 2018.

prezenční
Ing. Rodan Svoboda

Konzultant, lektor, externí hodnotitel kvality interního auditu
Rodan je kvalifikovaným a zkušeným senior konzultantem v poradenské společnosti Eurodan, s.r.o., kde využívá své dlouholeté auditorské a manažerské zkušenosti. Téměř dvacet let pracoval v elektrárenské společnosti ČEZ jak v ekonomických, tak auditorských pozicích. Podílel se na budování ČIIA, řadu let jako člen Rady, posléze jako jeho první výkonný ředitel. Několik let byl projektovým manažerem národní pobočky ISACA CRC a členem jeho řídicího výboru. Přes 3 roky byl členem Výboru pro audit v Kongresovém centru Praha, a.s.
Kromě tuzemské praxe získával auditorské zkušenosti i v rámci několika zahraničních projektů, mj. se podílel na budování systému finanční kontroly a interního auditu ve státní správě Republiky Tádžikistán. V současnosti vede odborné týmy při zavádění auditu, jeho výkonu a hodnocení v řadě obchodních společností, regulovaných subjektů finančního sektoru a organizacích veřejné správy. Více než tři roky odpovídal za provádění interních auditů u Pojišťovny VZP, a. s., v současné době koordinuje poskytování služeb pro funkci compliance ve finanční skupině Citfin. V letech 2017-18 působil jako senior konzultant při analýzách a implementaci zpracování osobních údajů podle GDPR. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance.
Rodan je certifikovaným interním auditorem (CIA), certifikovaným auditorem vnitřní kontroly (CICA), držitelem certifikace v ujišťování systému řízení rizik (CRMA). Je členem Českého institutu interních auditorů, členem IIC ve Spojených státech a čestným členem polského institutu PIKW.
prezenční
JUDr. et Mgr. Jiří Taišl
Advokát se specializací na obchodní právo a finanční právo, zejména pak na právo kapitálového trhu.
JUDr. Jiří Taišl vystudoval na Filosofické (promován 1990) a Právnické fakultě UK v Praze (promován 1996). Absolvoval celou řadu dlouhodobých stáží ve Francii a také stáž ve velké Británii. Advokátem je od roku 2000. Vyučoval na Vysoké škole ekonomické a také na několika soukromých vysokých školách (Vysoká škola finanční a správní, Bankovní institut). Specializuje se na obchodní právo a finanční právo, zejména pak na právo kapitálového trhu. Hovoří anglicky, německy, francouzsky, španělsky, italsky a maďarsky.

prezenční
Ing. Mgr. Magdaléna Plevová

hybrid
Ing. Martin Antoš
Mgr. Ing. Štěpán Pekárek, Ph.D.

prezenční
Ing. Valdemar Adamiš
Ing. Jana Báčová

Profesní kariéra Jany Báčové je významně spojena s Českou národní bankou, Zkušenosti získala v útvarech dohledu nad finančním trhem, kde se zaměřovala zejména na problematiku interního auditu a vnitřních řídicích a kontrolních systémů. Poté zastávala v ČNB několik vedoucích pozic v různých oblastech její činnosti, v nichž zastupovala ČNB i navenek v příslušných výborech ESCB. Od roku 2002 vedla deset let útvar interního auditu ČNB, poté zastávala funkci ředitelky sekce peněžní a platebního styku a od roku 2015 pozici ředitelky sekce kancelář, kde kromě jiného byla zodpovědná i za funkce compliance, GDPR, řízení operačních rizik, etiku a podporu good governance. V současné době je mimo jiné předsedkyní výborů pro auditu ve skupině ČSOB.
Jana je certifikovaným auditorem (CIA) a je též certifikována Mezinárodním institutem interních auditorů pro hodnocení kvality interního auditu. Řadu let působila v Radě ČIIA a dlouhodobě se na půdě ČIIA věnuje lektorské činnosti a problematice standardizace profesní praxe interního auditu v České republice.
Ing. František Beckert
Ministerstvo financí ČR

František je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, obor podniková ekonomika a management. V roce 2003 nastoupil na Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), do pozice interního auditora odpovědného za řízení a realizaci interních auditů, průběžné hodnocení vnitřního kontrolního systému a metodické vedení postupů interního auditu.
Od roku 2007 se zabýval auditem strukturálních fondů EU, v letech 2010–2012 byl v pozici vedoucího oddělení auditu Evropského sociálního fondu (ESF) na MPSV, které plnilo činnosti pověřeného auditního subjektu pro Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Od roku 2013 působí na Ministerstvu financí. Nejdříve v rámci Auditního orgánu, kde zpočátku působil ve vedoucí funkci odpovídající za výkon auditů prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, dále řídil oddělení odpovědné za řízení kvality a koordinace auditů prostředků ESF a Regionálních operačních programů. Od prosince 2014 vedl oddělení Audit II v rámci Auditního orgánu Ministerstva financí, které má ve své odpovědnosti audit 7 operačních programů za programové období 2007–2013 a 3 operační programy za programové období 2014–2020 (65 auditorů). Od roku řídil oddělení Koordinace auditů ESIF, které plánovalo, koordinovalo a reportovalo auditní činnost za všechny operační programy spadajících pod Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) a řídilo kvalitu všech auditních zpráv prováděných Auditním orgánem v této oblasti. V srpnu 2019 byl jmenován ředitel odboru Interního auditu Ministerstva financí.
Členem ČIIA je od roku 2004 a držitelem mezinárodního certifikátu pro interní auditory CIA od roku 2006. Od roku 2010 je členem Rady ČIIA, kde rovněž působí jako viceprezident tohoto Institutu. Od roku 2012 je předsedou Výboru Sekce veřejné správy ČIIA. František aktivně působí jako mentor a lektor ČIIA, zejména atestačních kurzů začleněných do Národního kvalifikačního programu vzdělávání a certifikace interního auditu ve veřejné správě se zaměřením na provádění auditů strukturálních fondů, interní audit a zabezpečování kvality interního auditu ve veřejné správě. Dále se spolupodílí na přípravě a organizaci každoročních workshopů pro veřejnou správu, certifikaci interních auditorů ve veřejné správě a na publikační činnosti v oblasti interního auditu.
Ing. Pavel Folkman, CIA
Ministerstvo financí ČR

Celý svůj profesní život se věnuje auditu. Od roku 2005 působil ve Státním zemědělském intervenčním fondu nejprve jako interní auditor, následně ředitel Odboru interní audit, kdy byl zodpovědný za řízení a realizaci interních auditů, průběžné hodnocení vnitřního kontrolního systému a metodické vedení postupů interního auditu. Od roku 2014 působí na Ministerstvu financí, kde se zabývá problematikou auditu prostředků poskytnutých z fondů EU na pozici metodika Auditního orgánu.
Ing. Jiří Machát
Allianz pojišťovna, a.s.
Absolvent Fakulty Business and Management v rámci společného studijního programu Nottingham Trent University a VUT v Brně. Od roku 2010 pracoval několik roků ve společnosti Deloitte Česká republika v týmu interního auditu, v oddělení řízení podnikových rizik. Má zkušenosti v oblasti provádění interních auditů, hodnocení rizik a poskytování konzultačních služeb klientům v různých odvětvích, jak v soukromém, tak veřejném sektoru. Dlouhodobě se zaměřuje na audity projektů financovaných z fondů EU a kontrolu veřejných zakázek. Od roku 2014 působí na pozici zástupce ředitele Auditního orgánu a vedoucího oddělení Metodiky, kvality a podpory auditu v rámci Ministerstva financí. Má zkušenosti s řízením týmu spolupracovníků a s publikační a přednáškovou činností v rámci ČIIA.
JUDr. Ing. Zdeňka Liv Prokšová

Zdeňka Liv Prokšová působí celý profesní život v různých oblastech státní správy (Český statistický úřad, Okresní úřad, Ministerstvo vnitra), kde zastávala pozice od úrovně úřednických až po řídící. V současné době již jedenáctým rokem pracuje na Nejvyšší kontrolním úřadě. I zde prošla několik pozic a to od metodika, přes právníka až po interního auditora. Mnoho let se rovněž věnuje aktivní práci pro obec. Druhé volební období zastává funkci zastupitele obce, resp. člena rady obce, kde má na starosti právní problematiku, především závazkové právo.
Ing. Dana Ratajská
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Vystudovala Provozně-ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně. Celý svůj profesní život působí ve veřejné správě, jak v územní samosprávě (Ostrava, Opava), tak i ve státní správě (ZVHS, ČSSZ, SPÚ, MF). Než se v roce 2002 začala věnovat internímu auditu, pracovala na různých ekonomických pozicích, z toho 10 let jako vedoucí ekonomického odboru.
V současné době pracuje na Ministerstvu pro místní rozvoj na pozici vedoucí samostatného oddělení interního auditu. Členkou ČIIA je od roku 2002, od roku 2010 je členkou výboru Sekce veřejné správy, kde se aktivně podílí na jejich aktivitách a také na organizaci seminářů a dalších akcí Českého institutu interních auditorů nejenom v Moravskoslezském regionu, členkou výboru pro certifikaci a občasnou přispěvatelkou do našeho časopisu Interní auditor. Členkou Rady ČIIA je od roku 2013.
Ing. Rodan Svoboda

Konzultant, lektor, externí hodnotitel kvality interního auditu
Rodan je kvalifikovaným a zkušeným senior konzultantem v poradenské společnosti Eurodan, s.r.o., kde využívá své dlouholeté auditorské a manažerské zkušenosti. Téměř dvacet let pracoval v elektrárenské společnosti ČEZ jak v ekonomických, tak auditorských pozicích. Podílel se na budování ČIIA, řadu let jako člen Rady, posléze jako jeho první výkonný ředitel. Několik let byl projektovým manažerem národní pobočky ISACA CRC a členem jeho řídicího výboru. Přes 3 roky byl členem Výboru pro audit v Kongresovém centru Praha, a.s.
Kromě tuzemské praxe získával auditorské zkušenosti i v rámci několika zahraničních projektů, mj. se podílel na budování systému finanční kontroly a interního auditu ve státní správě Republiky Tádžikistán. V současnosti vede odborné týmy při zavádění auditu, jeho výkonu a hodnocení v řadě obchodních společností, regulovaných subjektů finančního sektoru a organizacích veřejné správy. Více než tři roky odpovídal za provádění interních auditů u Pojišťovny VZP, a. s., v současné době koordinuje poskytování služeb pro funkci compliance ve finanční skupině Citfin. V letech 2017-18 působil jako senior konzultant při analýzách a implementaci zpracování osobních údajů podle GDPR. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance.
Rodan je certifikovaným interním auditorem (CIA), certifikovaným auditorem vnitřní kontroly (CICA), držitelem certifikace v ujišťování systému řízení rizik (CRMA). Je členem Českého institutu interních auditorů, členem IIC ve Spojených státech a čestným členem polského institutu PIKW.
Michal Svoboda, Ph.D.

Michal absolvoval v roce 2008 na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze obor účetnictví a finanční řízení, tamtéž získal v roce 2013 také doktorát. Na této fakultě dones působí jako odborný asistent a ve své pedagogické i publikační činnosti se věnuje především účetnictví veřejného sektoru a souvisejícím disciplínám. Od roku 2007 pracuje na Ministerstvu financí v odborech, které jsou gestorem právních předpisů v oblasti účetnictví veřejného sektoru. Je jedním z architektů účetní reformy veřejných financí realizované od roku 2010, kdy se specializoval na nastavení prováděcích předpisů pro účetní metody a postupy účtování tzv. vybraných účetních jednotek a jejich vnitřní předpisy. Účastní se řady odborných setkání, konferencí a workshopů v tuzemsku i zahraničí, je členem Pracovní skupiny pro Evropské účetní standardy pro veřejný sektor při Eurostatu. V poslední době rozšiřuje své odborné zaměření do oblasti využití finančního a nákladového účetnictví a nákladově užitkových metod při analýzách efektivnosti veřejných výdajů a poskytování veřejných služeb, zejména v souvislosti s pravidly EU pro veřejnou podporu a nastavováním vnitřních řídicích kontrolních systémů v organizacích veřejného sektoru. Ve všech těchto oblastech se věnuje také lektorské a publikační činnosti.
Michal je certifikovaný interní auditor ve veřejné správě – senior.
hybrid
Ing. Květa Balgová
Město Cheb
Absolventka ekonomických fakult Západočeské univerzity v Plzni a České zemědělské univerzity v Praze je v současné době vedoucí interního auditu města a pověřenkyní pro ochranu osobních údajů. Má praxi se správou daní, cel a poplatků a s kontrolou spotřebních daní ve státní správě, s řízením ekonomických procesů a investic v příspěvkové organizaci, s výkonem veřejnosprávních kontrol a auditů. Vykonávala funkci revizora nadačního fondu na podporu kulturních a historických památek a revizora nadace zaměřené na vzdělávání. Je držitelkou vysokoškolského certifikátu řízení lidí v organizaci; zvláštní odborné způsobilosti pro správní činnosti při finančním hospodaření územních samosprávných celků a jeho přezkumu a při správě daní, poplatků a jiných obdobných peněžních plnění.
prezenční
prof. JUDr. Jan Pichrt, Ph.D.
Je vedoucím Katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Vedle pedagogické a publikační činnosti se již mnoho let věnuje též vlastní advokátní praxi. Je členem Komise pro pracovní právo a sociální věci Legislativní rady vlády ČR, předsedou České společnosti po pracovní právo a právo sociálního zabezpečení a je také rozhodcem Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR.
hybrid
webinář
Mgr. Stanislav Klika
BDO Audit s.r.o.

Pracuje pro BDO od roku 2016 a zaměřuje se na vnitřní kontroly, řízení rizik, interní audit a profesní rozvoj interních auditorů. Stanislav získal bohaté zkušenosti v oblasti systémů vnitřního řízení a kontroly ve veřejné správě z hlediska metodického i legislativního a také se podílel na implementaci rámce vnitřní kontroly Solvency II pro pojišťovnictví. Stanislav získal profesionální zkušenosti s interním auditem jako interní auditor a vedoucí útvaru interního auditu v rámci veřejného sektoru. Stanislav Klika je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity.

hybrid
Ing. Jan Bukovský

Po absolvování Fakulty elektrotechnické ČVUT spolupracoval při zavádění automatizovaných technologií v elektrotechnickém průmyslu. Od roku 1992 do roku 2001 působil v Komerční bance jako informatik i v různých funkcích v ekonomické oblasti. Od roku 2001 do roku 2007 pracoval jako interní auditor a vedoucí oddělení v odboru interního auditu České konsolidační agentury. V současné době působí v kumulované funkci jako inspektor IT bezpečnosti a manažer operačních rizik v České exportní bance. V ČIIA přednáší od počátku roku 2007 (audity IT, audit pohledávek, auditní postupy, operační rizika).

webinář
Ing. Markéta Ajmová
Absolventka Národohospodářské fakulty VŠE v Praze se zaměřením na veřejnou správu a regionální rozvoj. Od roku 2012 pracuje v legislativním oddělení Odboru práva veřejných zakázek na Ministerstvu pro místní rozvoj. Podílí se především na tvorbě legislativy v oblasti veřejného investování a jejím výkladem. Je spoluautorkou zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek a Komentáře k zákonu o zadávání veřejných zakázek.
JUDr. Lenka Matochová
Je právničkou Odboru práva veřejných zakázek a koncesí MMR. Po vystudování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně se věnovala právu zadávání veřejných zakázek, a to ve státní správě a v advokacii. Ve své akademické a publikační činnosti se soustředí na právní regulaci změn závazků ze smluv na veřejné zakázky a na veřejné zakázky v oblasti IT. Podílela se na zpracování překladu evropských „zadávacích" směrnic do českého jazyka, je spoluautorkou zákona o zadávání veřejných zakázek a administrátorkou zadávacích řízení.
prezenční
Ing. Ladislava Slancová, MPA
Nejvyšší kontrolní úřad

Ladislava se věnuje internímu auditu od roku 2003. V současné době je ředitelkou odpovědnou za výkon činnosti interního auditu v Nejvyšším kontrolním úřadu. V organizaci působí 12 let a její útvar získal v rámci externího hodnocení kvality „OSVĚDČENÍ O SOULADU ČINNOSTI INTERNÍHO AUDITU SE STANDARDY IIA“.
Vystudovala ČZU Praha, fakultu provozně-ekonomickou, Univerzitu Palackého v Olomouci, doplňující pedagogické studium pro absolventy vysokých škol a
Master of Public Administration ve specializaci: Veřejná správa.
Od roku 1993 pracovala v různých orgánech veřejného sektoru. Má bohaté praktické zkušenosti s výkonem interního auditu, finanční kontroly, veřejnosprávní kontroly, s účetnictvím, poskytováním informací či vyřizováním stížností.
Je držitelkou např.:
- osvědčení Odborná příprava pracovníků veřejné správy v oboru interní audit a finanční kontrola.
- certifikátu Interní auditor ve veřejné správě – Expert/Konzultant v rámci Národního kvalifikačního programu zdělávání a certifikace interního auditu
ve veřejné správě. - certifikátu Information Security Management Systems Auditor/Lead auditor Course ISO/IEC 27001:2013 (CQI-IRCA).
- certifikátu Auditor kybernetické bezpečnosti[1].
- certifikátu Information Systems Auditing, Controls and Assurance[2].
- certifikátu PRINCE2®Foundation Certificate in Project Manager[3].
- Certificate of Completion Awarded in the field of study Management Services.
- certifikátu ECDL Certificate haas successfully passed 7 modules required for the granting of the European Computer Driving Licence and is Digitally Competent.
- certifikátů v oblasti smluvních podmínek FIDIC[4].
- certifikátu Specializovaný kontrolor v oblasti investiční výstavby.
- certifikátu Center of Excellence in Finance.
- certifikátu Základní kurz eGovernment procesní modelování a Policy
Členem Českého institutu interních auditorů je od roku 2003. Angažuje se v Sekci veřejné správy ČIIA, podílí se na tvorbě vzdělávacích programů a zároveň lektoruje. V roce 2019, 2021 a 2023 byla zvolena za člena Rady ČIIA, od roku 2020 je členkou Redakční rady časopisu Interní auditor, a také spolupracuje na zajištění mentoringu ČIIA.
Za ČR - Nejvyšší kontrolní úřad je kontaktní osobou v pracovní síti EUROSAI[2], která uzavřela dohodu o spolupráci s ECIIA, a rovněž kontaktní osobou zajišťující spolupráci s ČIIA, RVDA, KA ČR, Komorou auditorů SR a s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.