prezenční
Ing. Valdemar Adamiš
Ministerstvo financí ČR
Ing. Jana Báčová, CIA

Profesní kariéra Jany Báčové je významně spojena s Českou národní bankou, Zkušenosti získala v útvarech dohledu nad finančním trhem, kde se zaměřovala zejména na problematiku interního auditu a vnitřních řídicích a kontrolních systémů. Poté zastávala v ČNB několik vedoucích pozic v různých oblastech její činnosti, v nichž zastupovala ČNB i navenek v příslušných výborech ESCB. Od roku 2002 vedla deset let útvar interního auditu ČNB, poté zastávala funkci ředitelky sekce peněžní a platebního styku a od roku 2015 pozici ředitelky sekce kancelář, kde kromě jiného byla zodpovědná i za funkce compliance, GDPR, řízení operačních rizik, etiku a podporu good governance. V současné době je mimo jiné předsedkyní výborů pro auditu ve skupině ČSOB.
Jana je certifikovaným auditorem (CIA) a je též certifikována Mezinárodním institutem interních auditorů pro hodnocení kvality interního auditu. Řadu let působila v Radě ČIIA a dlouhodobě se na půdě ČIIA věnuje lektorské činnosti a problematice standardizace profesní praxe interního auditu v České republice.
Ing. František Beckert
Ministerstvo financí ČR

František je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, obor podniková ekonomika a management. V roce 2003 nastoupil na Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), do pozice interního auditora odpovědného za řízení a realizaci interních auditů, průběžné hodnocení vnitřního kontrolního systému a metodické vedení postupů interního auditu.
Od roku 2007 se zabýval auditem strukturálních fondů EU, v letech 2010–2012 byl v pozici vedoucího oddělení auditu Evropského sociálního fondu (ESF) na MPSV, které plnilo činnosti pověřeného auditního subjektu pro Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Od roku 2013 působí na Ministerstvu financí. Nejdříve v rámci Auditního orgánu, kde zpočátku působil ve vedoucí funkci odpovídající za výkon auditů prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, dále řídil oddělení odpovědné za řízení kvality a koordinace auditů prostředků ESF a Regionálních operačních programů. Od prosince 2014 vedl oddělení Audit II v rámci Auditního orgánu Ministerstva financí, které má ve své odpovědnosti audit 7 operačních programů za programové období 2007–2013 a 3 operační programy za programové období 2014–2020 (65 auditorů). Od roku řídil oddělení Koordinace auditů ESIF, které plánovalo, koordinovalo a reportovalo auditní činnost za všechny operační programy spadajících pod Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) a řídilo kvalitu všech auditních zpráv prováděných Auditním orgánem v této oblasti. V srpnu 2019 byl jmenován ředitel odboru Interního auditu Ministerstva financí.
Členem ČIIA je od roku 2004 a držitelem mezinárodního certifikátu pro interní auditory CIA od roku 2006. Od roku 2010 je členem Rady ČIIA, kde rovněž působí jako viceprezident tohoto Institutu. Od roku 2012 je předsedou Výboru Sekce veřejné správy ČIIA. František aktivně působí jako mentor a lektor ČIIA, zejména atestačních kurzů začleněných do Národního kvalifikačního programu vzdělávání a certifikace interního auditu ve veřejné správě se zaměřením na provádění auditů strukturálních fondů, interní audit a zabezpečování kvality interního auditu ve veřejné správě. Dále se spolupodílí na přípravě a organizaci každoročních workshopů pro veřejnou správu, certifikaci interních auditorů ve veřejné správě a na publikační činnosti v oblasti interního auditu.
Ing. Pavel Folkman, CIA
Ministerstvo financí ČR

Celý svůj profesní život se věnuje auditu. Od roku 2005 působil ve Státním zemědělském intervenčním fondu nejprve jako interní auditor, následně ředitel Odboru interní audit, kdy byl zodpovědný za řízení a realizaci interních auditů, průběžné hodnocení vnitřního kontrolního systému a metodické vedení postupů interního auditu. Od roku 2014 působí na Ministerstvu financí, kde se zabývá problematikou auditu prostředků poskytnutých z fondů EU na pozici metodika Auditního orgánu.
Ing. Jiří Machát
Allianz pojišťovna, a.s.
Absolvent Fakulty Business and Management v rámci společného studijního programu Nottingham Trent University a VUT v Brně. Od roku 2010 pracoval několik roků ve společnosti Deloitte Česká republika v týmu interního auditu, v oddělení řízení podnikových rizik. Má zkušenosti v oblasti provádění interních auditů, hodnocení rizik a poskytování konzultačních služeb klientům v různých odvětvích, jak v soukromém, tak veřejném sektoru. Dlouhodobě se zaměřuje na audity projektů financovaných z fondů EU a kontrolu veřejných zakázek. Od roku 2014 působí na pozici zástupce ředitele Auditního orgánu a vedoucího oddělení Metodiky, kvality a podpory auditu v rámci Ministerstva financí. Má zkušenosti s řízením týmu spolupracovníků a s publikační a přednáškovou činností v rámci ČIIA.
JUDr. Ing. Zdeňka Liv Prokšová
Nejvyšší kontrolní úřad

Zdeňka Liv Prokšová působí celý profesní život v různých oblastech státní správy (Český statistický úřad, Okresní úřad, Ministerstvo vnitra), kde zastávala pozice od úrovně úřednických až po řídící. V současné době již jedenáctým rokem pracuje na Nejvyšší kontrolním úřadě. I zde prošla několik pozic a to od metodika, přes právníka až po interního auditora. Mnoho let se rovněž věnuje aktivní práci pro obec. Druhé volební období zastává funkci zastupitele obce, resp. člena rady obce, kde má na starosti právní problematiku, především závazkové právo.
Ing. Dana Ratajská
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Vystudovala Provozně-ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně. Celý svůj profesní život působí ve veřejné správě, jak v územní samosprávě (Ostrava, Opava), tak i ve státní správě (ZVHS, ČSSZ, SPÚ, MF). Než se v roce 2002 začala věnovat internímu auditu, pracovala na různých ekonomických pozicích, z toho 10 let jako vedoucí ekonomického odboru.
V současné době pracuje na Ministerstvu pro místní rozvoj na pozici vedoucí samostatného oddělení interního auditu. Členkou ČIIA je od roku 2002, od roku 2010 je členkou výboru Sekce veřejné správy, kde se aktivně podílí na jejich aktivitách a také na organizaci seminářů a dalších akcí Českého institutu interních auditorů nejenom v Moravskoslezském regionu, členkou výboru pro certifikaci a občasnou přispěvatelkou do našeho časopisu Interní auditor. Členkou Rady ČIIA je od roku 2013.
Ing. Rodan Svoboda, CIA

Konzultant, lektor, externí hodnotitel kvality interního auditu
Rodan je kvalifikovaným a zkušeným senior konzultantem v poradenské společnosti Eurodan, s.r.o., kde využívá své dlouholeté auditorské a manažerské zkušenosti. Téměř dvacet let pracoval v elektrárenské společnosti ČEZ jak v ekonomických, tak auditorských pozicích. Podílel se na budování ČIIA, řadu let jako člen Rady, posléze jako jeho první výkonný ředitel. Několik let byl projektovým manažerem národní pobočky ISACA CRC a členem jeho řídicího výboru. Přes 3 roky byl členem Výboru pro audit v Kongresovém centru Praha, a.s.
Kromě tuzemské praxe získával auditorské zkušenosti i v rámci několika zahraničních projektů, mj. se podílel na budování systému finanční kontroly a interního auditu ve státní správě Republiky Tádžikistán. V současnosti vede odborné týmy při zavádění auditu, jeho výkonu a hodnocení v řadě obchodních společností, regulovaných subjektů finančního sektoru a organizacích veřejné správy. Více než tři roky odpovídal za provádění interních auditů u Pojišťovny VZP, a. s., dvanáct let koordinoval poskytování služeb pro funkci compliance ve finanční skupině Citfin. V letech 2017-18 působil jako senior konzultant při analýzách a implementaci zpracování osobních údajů podle GDPR. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance. Vykonává externího hodnotitele kvality interníh auditu.
Rodan je certifikovaným interním auditorem (CIA), certifikovaným auditorem vnitřní kontroly (CICA), držitelem certifikace v ujišťování systému řízení rizik (CRMA). Je členem Českého institutu interních auditorů, členem IIC ve Spojených státech a čestným členem polského institutu PIKW.
Ing. Michal Svoboda, Ph.D.

Michal Svoboda absolvoval na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze studium oboru účetnictví a finanční řízení, tamtéž získal také doktorát a mnoho let působil jako odborný asistent. Od roku 2007 pracoval na Ministerstvu financí v odborech, které jsou gestorem právních předpisů v oblasti účetnictví veřejného sektoru. Aktuálně s Ministerstvem financí spolupracuje na vzniku nového zákona o účetnictví. Je certifikovaným interním auditorem ve veřejné správě a odborným konzultantem v oblastech účetní výkaznictví, vnitřní kontrolní systém, metodika 3E, nákladové kalkulace, finanční řízení a v souvisejících oblastech organizací veřejné správy.
prezenční
Ing. Dana Ratajská
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Vystudovala Provozně-ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně. Celý svůj profesní život působí ve veřejné správě, jak v územní samosprávě (Ostrava, Opava), tak i ve státní správě (ZVHS, ČSSZ, SPÚ, MF). Než se v roce 2002 začala věnovat internímu auditu, pracovala na různých ekonomických pozicích, z toho 10 let jako vedoucí ekonomického odboru.
V současné době pracuje na Ministerstvu pro místní rozvoj na pozici vedoucí samostatného oddělení interního auditu. Členkou ČIIA je od roku 2002, od roku 2010 je členkou výboru Sekce veřejné správy, kde se aktivně podílí na jejich aktivitách a také na organizaci seminářů a dalších akcí Českého institutu interních auditorů nejenom v Moravskoslezském regionu, členkou výboru pro certifikaci a občasnou přispěvatelkou do našeho časopisu Interní auditor. Členkou Rady ČIIA je od roku 2013.
webinář
Mgr. Stanislav Klika, CIA, CRMA, CIPP/E, CIPM, FIP
BDO Audit s.r.o.

Pracuje pro BDO od roku 2016 a zaměřuje se na vnitřní kontroly, řízení rizik, interní audit a profesní rozvoj interních auditorů. Stanislav získal bohaté zkušenosti v oblasti systémů vnitřního řízení a kontroly ve veřejné správě z hlediska metodického i legislativního a také se podílel na implementaci rámce vnitřní kontroly Solvency II pro pojišťovnictví. Stanislav získal profesionální zkušenosti s interním auditem jako interní auditor a vedoucí útvaru interního auditu v rámci veřejného sektoru. Stanislav Klika je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity.
prezenční
Ing. Michal Svoboda, Ph.D.

Michal Svoboda absolvoval na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze studium oboru účetnictví a finanční řízení, tamtéž získal také doktorát a mnoho let působil jako odborný asistent. Od roku 2007 pracoval na Ministerstvu financí v odborech, které jsou gestorem právních předpisů v oblasti účetnictví veřejného sektoru. Aktuálně s Ministerstvem financí spolupracuje na vzniku nového zákona o účetnictví. Je certifikovaným interním auditorem ve veřejné správě a odborným konzultantem v oblastech účetní výkaznictví, vnitřní kontrolní systém, metodika 3E, nákladové kalkulace, finanční řízení a v souvisejících oblastech organizací veřejné správy.
webinář
Ing. Rodan Svoboda, CIA

Konzultant, lektor, externí hodnotitel kvality interního auditu
Rodan je kvalifikovaným a zkušeným senior konzultantem v poradenské společnosti Eurodan, s.r.o., kde využívá své dlouholeté auditorské a manažerské zkušenosti. Téměř dvacet let pracoval v elektrárenské společnosti ČEZ jak v ekonomických, tak auditorských pozicích. Podílel se na budování ČIIA, řadu let jako člen Rady, posléze jako jeho první výkonný ředitel. Několik let byl projektovým manažerem národní pobočky ISACA CRC a členem jeho řídicího výboru. Přes 3 roky byl členem Výboru pro audit v Kongresovém centru Praha, a.s.
Kromě tuzemské praxe získával auditorské zkušenosti i v rámci několika zahraničních projektů, mj. se podílel na budování systému finanční kontroly a interního auditu ve státní správě Republiky Tádžikistán. V současnosti vede odborné týmy při zavádění auditu, jeho výkonu a hodnocení v řadě obchodních společností, regulovaných subjektů finančního sektoru a organizacích veřejné správy. Více než tři roky odpovídal za provádění interních auditů u Pojišťovny VZP, a. s., dvanáct let koordinoval poskytování služeb pro funkci compliance ve finanční skupině Citfin. V letech 2017-18 působil jako senior konzultant při analýzách a implementaci zpracování osobních údajů podle GDPR. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance. Vykonává externího hodnotitele kvality interníh auditu.
Rodan je certifikovaným interním auditorem (CIA), certifikovaným auditorem vnitřní kontroly (CICA), držitelem certifikace v ujišťování systému řízení rizik (CRMA). Je členem Českého institutu interních auditorů, členem IIC ve Spojených státech a čestným členem polského institutu PIKW.
prezenční
Mgr. Miroslav Kotrle, Ph.D.
Česká národní banka
Ing. Miloslav Rut
Česká národní banka
webinář
Ing. Ondřej Hanák
Deloitte Advisory s.r.o.
David Korniet
Deloitte Advisory s.r.o.

David je manažerem v poradenském týmu pro oblast řízení rizik v Deloitte Česká republika. Spolu se svým týmem je primárně odpovědný za poskytování služeb v oblasti interního auditu, externího hodnocení kvality, analýzy a zlepšování obchodních procesů a nastavení a implementace vnitřního kontrolního systému. Mezi jeho klienty patří přední české i mezinárodní společnosti z oblasti automobilového průmyslu, farmacie, finančních služeb a pojišťovnictví.
prezenční
Vladimír Krůta, Dipl. Mgmt
Působí jako poradce a lektor v rámci vlastní firmy KRUTOL® Consulting
Současné hlavní aktivity: lektorská činnost, semináře v oblastech: řízení procesů se zaměřením na IT služby, interní směrnice, správa procesů a metodologie a také konzultace v managementu, podnikovém řízení, obchodním či organizačním plánování a řízení rozvoje organizace.
Absolvoval certifikace např. ITIL® v2, ITIL® v3, ISO 9000-2000 Transition Auditor, ISO 14000 (Enviromental Management System) Internal Auditor, Prince 2.
RNDr. Jiří Weinberger

Vystudoval obor „Pravděpodobnost a matematická statistika“ na Matematicko-fyzikální fakultě UK a herectví ve škole pro pracující. Specializoval se na simulace a optimalizace složitých systémů, řízení projektů a jejich rizik, optimalizaci cash-flow portfolia projektů, přednáší a trénuje prezentační a komunikační dovednosti. Jeho umělecké aktivity jsou jsou zachyceny na adrese www.j-w.cz.
prezenční
Ing. Šárka Taxová, MBA
Opletalová & Partners

Šárka se rozhodla pro založení společnosti Opletalová & Partners proto, aby Vám nabídla spolupráci v oblasti vyhledávání nových zaměstnanců na specializované a odborné pozice. Šárka se v oblasti externího recruitmentu a HR služeb s tím spojených, pohybuje již několik desítek let. "Recruiterské řemeslo" zdědila od své maminky, která po Sametové revoluci v roce 1989 v ČR, stála u zrodu jedné z největších světových personálních agentur v České republice. Šárka má několikaleté zkušenosti při budování týmů ve společnostech na projektech objemného náboru, tak i v hledání specializovaných jednotlivců v ČR a na zahraničních trzích. Šárka své partnerství může dále nabídnout v oblasti HR poradenství a rozvoje. A taktéž ji a její spřátelené obchodní partnery těší spolupráce s neziskovým sektorem.
webinář
Mgr. Lucie Jahnová
- Působí ve společnosti Seyfor na pozici Team Leader Security.
- V oblasti auditní činnosti působí od roku 2009 a z toho 10 let jako ředitelka interního auditu a kontroly ve státní správě. V rámci své činnosti se setkala s různými typy auditů: strukturální fondy, finanční, protikorupční, forenzní, bezpečnostní atd. V současné době se ale ptimárně zabývá informační bezpečností (implementace, audity) a analýzou rizik (konzultant ve státní správě).
- V oblasti ochrany osobních údajů působí cca 8 let z toho 6 roky jako pověřenec pro ochranu osobních údajů ve státní správě a další soukromé subjekty. V rámci této oblasti byla od prvopočátku implementace systému, analýzy procesů, auditu GDPR až po řešení bezpečnostních incidentů.
- Další zkušenosti: implementace a auditní činnost v oblasti norem ISO 9001 a ISO 27001, implementace systému CAF ve veřejné správě, implementace oblasti ochrany oznamovatelů (whistleblowing), implementaci interního auditu ve veřejné správě, bezpečnostní manažer a manažer kvality, oblast řízení rizik a metodiky, nastavování vnitřního kontrolního systému.
webinář
Mgr. Andrea Navrkalová
Statutární město Brno, městská část Brno-střed
hybrid
Ing. Olga Pincová

Olga Pincová je markeťačka a hlas projektu MoyaKybeon, který pomáhá firmám zjednodušit správu kybernetické bezpečnosti a splnit legislativní požadavky. Věnuje se také využití umělé inteligence, kde podporuje falešné a věčné IT začátečníky napříč různými oblastmi. Pomáhá jim objevovat užitečné nástroje a sebevědomě zvládat technologické výzvy.
prezenční
Ing. Milan Bílek
Lenka Kováčová
webinář
doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
Consilium Group, management consultants, s.r.o.
Již více než deset let se věnuje podnikovému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, je ředitelem poradenské společnosti Consilium Group, Management Consultants, s.r.o. Současně působí jako učitel na Karlově Univerzitě a lektor pro podnikovou sféru. Je autorem řady časopiseckých i několika knižních publikací zabývajících se řízením a vedením lidí, například Řízení lidí v organizaci, Byznys je o lidech, Tvorba a rozvoj organizačních systémů, Jak zvládnout deset nejobtížnějších situací manažera.
prezenční
JUDr. Ing. Magdaléna Plevová
Finanční analytický úřad
webinář
JUDr. Pavel Koukal
Rödl & Partner Audit s.r.o.
Absolvent právnické fakulty University Karlovy v Praze. Je advokátem se specializací na právní otázky spojené s Corporate Governance, s odpovědností obchodních korporací a členů jejich orgánů, s korporátní compliance a s vnitřními kontrolními systémy, vždy s důrazem na zajištění max. účinné prevence protiprávního jednání. Je členem rozkladové komise předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu a zakládajícím členem Sdružení pro Compliance.
prezenční
RNDr. Jiří Weinberger

Vystudoval obor „Pravděpodobnost a matematická statistika“ na Matematicko-fyzikální fakultě UK a herectví ve škole pro pracující. Specializoval se na simulace a optimalizace složitých systémů, řízení projektů a jejich rizik, optimalizaci cash-flow portfolia projektů, přednáší a trénuje prezentační a komunikační dovednosti. Jeho umělecké aktivity jsou jsou zachyceny na adrese www.j-w.cz.
prezenční
Ing. Valdemar Adamiš
Ministerstvo financí ČR
Ing. Miroslav Čtvrtlík
Katastrální úřad pro Olomoucký kraj

V současné době je interním auditorem na Katastrálním úřadě pro Olomoucký kraj. Vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině – fakultu provozu a ekonomiky. Od roku 2007 je zaměstnán na Katastrálním úřadě pro Olomoucký kraj, kde zajišťuje komplexní výkon interního auditu jak v sídle úřadu v Olomouci, tak i na jeho 6 podřízených jednotkách v rámci celého Olomouckého kraje.
Internímu auditu se věnuje od roku 1992 a od roku 2010 je členem výboru Sekce veřejné správy při ČIIA, v současnosti zastává funkci místopředsedy. Od 6/2013 držitel certifikátu „Interní auditor ve veřejné správě – expert/konzultant".
Publikační činnost – příspěvky do časopisu Interní auditor.
webinář
Ing. Rodan Svoboda, CIA

Konzultant, lektor, externí hodnotitel kvality interního auditu
Rodan je kvalifikovaným a zkušeným senior konzultantem v poradenské společnosti Eurodan, s.r.o., kde využívá své dlouholeté auditorské a manažerské zkušenosti. Téměř dvacet let pracoval v elektrárenské společnosti ČEZ jak v ekonomických, tak auditorských pozicích. Podílel se na budování ČIIA, řadu let jako člen Rady, posléze jako jeho první výkonný ředitel. Několik let byl projektovým manažerem národní pobočky ISACA CRC a členem jeho řídicího výboru. Přes 3 roky byl členem Výboru pro audit v Kongresovém centru Praha, a.s.
Kromě tuzemské praxe získával auditorské zkušenosti i v rámci několika zahraničních projektů, mj. se podílel na budování systému finanční kontroly a interního auditu ve státní správě Republiky Tádžikistán. V současnosti vede odborné týmy při zavádění auditu, jeho výkonu a hodnocení v řadě obchodních společností, regulovaných subjektů finančního sektoru a organizacích veřejné správy. Více než tři roky odpovídal za provádění interních auditů u Pojišťovny VZP, a. s., dvanáct let koordinoval poskytování služeb pro funkci compliance ve finanční skupině Citfin. V letech 2017-18 působil jako senior konzultant při analýzách a implementaci zpracování osobních údajů podle GDPR. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance. Vykonává externího hodnotitele kvality interníh auditu.
Rodan je certifikovaným interním auditorem (CIA), certifikovaným auditorem vnitřní kontroly (CICA), držitelem certifikace v ujišťování systému řízení rizik (CRMA). Je členem Českého institutu interních auditorů, členem IIC ve Spojených státech a čestným členem polského institutu PIKW.
prezenční
RNDr. Alex Vinšů

Matematik, datový specialista, konzultant a lektor
Alex je absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, oboru Teorie pravděpodobnosti.
Od roku 1992 pracuje samostatně jako nezávislý expert. Věnuje se především vývoji a implementaci systémů na řízení projektů, školením produktů firmy Microsoft, myšlenkovým mapám a statistickým zpracováním v oblasti stomatologie a biomedicíny. Zabývá se i aplikovanou matematikou a modelováním.
Spolupracuje například s Univerzitou Karlovou v Praze a Stomatologickou klinikou v Motole, je spoluautorem vědeckých článků se stomatologickou problematikou v pozici statistického experta. Kromě toho pracuje na projektech v soukromé i veřejné sféře. Pravidelně organizuje semináře pro veřejnost ve spolupráci s agenturou Bova.
Je prezidentem České společnosti kreativního myšlení, z.s.
webinář
JUDr. Ing. Eva Mayerová
Doležal & Partners, advokátní kancelář

Je advokátkou a partnerkou advokátní kanceláře Doležal & Partners. V advokacii působí více než 15 let a specializuje se zejména na oblast fúzí a akvizic a korporátního práva. V posledních letech se věnuje právní problematice umělé inteligence (AI), jakož i výzvám a příležitostem, které přináší AI.
Mgr. Bc. Karel Pelikán
Doležal & Partners, advokátní kancelář

Je advokátním koncipientem v Doležal & Partners, specializujícím se na právo digitálních technologií, zejména na digitální identitu a umělou inteligenci (AI). Přednáší a publikuje o umělé inteligenci a je členem AI týmu Doležal & Partners řešícím právní aspekty umělé inteligence.
prezenční
Ing. Daniel Bican
DABRICON s.r.o.

Lubomír Pitter
DABRICON s.r.o.
hybrid
Ing. Pavel Mencl
BDO Audit s.r.o.
webinář
Isabella Arndorfer

Isabella Arndorfer is a seasoned Internal Audit and Governance expert with over 20 years of experience in the financial sector. She has held senior roles, including Internal Audit Manager at the Bank for International Settlements (BIS) and the International Monetary Fund (IMF), where she conducted and led audits across various departments, specializing in internal controls and corporate governance. Her expertise spans financial regulation, risk management, and corporate governance, making her a key figure in ensuring compliance and operational efficiency within financial institutions.
In addition to her auditing career, Isabella has been an influential lecturer on internal audit and governance, contributing to central bank seminars in Asia, Europe, and at the University of St Gallen. She is also lecturer at the IIA Slovenia and ISACA Oman. She has played a key role in governance improvement initiatives for the Middle East and North African regions as a member of the MENA OECD Competitive Initiative. Her publications, including works on risk management, governance, and audit practices, highlight her deep knowledge and contributions to the field of internal audit and governance.
In 2023, she founded the training platform www.cpetrainer.com and has been providing freelance consultancy services in audit, risk management, compliance, and governance through her company, www.ia-advisory.com.
Isabella holds a Master’s degree in International Management from ESADE, a degree in Business Administration from the University of Economics in Vienna, and several prestigious certifications, including Certified Internal Auditor (CIA), Certified Financial Services Auditor (CFSA), and Certified Control Self-Assessment (CCSA). She is fluent in multiple languages, including German, English, and Spanish, with working knowledge of French and Russian, and is also a trained mediator for conflict resolution.
For further details please refer to this site: https://www.ia-advisory.com/cv/
prezenční
Ing. Zuzana Háková, CIA, CISA, CPA
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Ing. Zuzana Háková, CIA, CISA, CPA
Zuzana je od února 2022 ředitelkou interního auditu UniCredit Bank Česká republika a Slovensko a zároveň od konce roku 2020 zastává funkci manažerky diverzity, rovnosti a inkluze. V minulosti pracovala jako ředitelka úseku Organizace ve společnosti UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia, kde byla odpovědná za projektovou kancelář a corporate governance banky. Zuzana nastoupila do UniCreditu v roce 2014 jako manažerka interního auditu. Před příchodem do banky pracovala jako senior konzultant a posléze manažer interního auditu a poradenství ve společnosti KPMG v Austrálii a v České republice. Zuzana byla dvě funkční období viceprezidentkou a 6 let členkou Rady ČIIA. V Radě ČIIA vedla Zuzana sekci vzdělávání a přípravný výbor národních konferencí ČIIA. Je držitelkou mezinárodních certifikátů Certified Internal Auditor (CIA), Certified Information Systems Auditor (CISA) a Certified Practising Accountant (CPA).
Ing. Marek Varga
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
prezenční
Ing. Mgr. Václav Novotný
Advanced Risk Management, s.r.o.

Václav Novotný je ředitelem a majitelem společnosti Advanced Risk Management, s. r. o. Již více než 18 let se specializuje na poradenství a školení v oblasti identifikace, měření a řízení finančních rizik. V roce 1994 započal svou kariéru v investičním oddělení České pojišťovny, a. s. Václav Novotný je zakládajícím členem a předsedou sdružení Risk Management Klub a je často zvaným lektorem na konferencích a seminářích uznávaných institucí. Václav Novotný vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.
hybrid
Ing. Miroslava Pýchová
Absolventka Vysoké školy ekonomické v Praze a specializačního studia na právnické fakultě University Karlovy. Praxe mj. 17 let na Ministerstvu financí v kontrolním odboru, kontrolovala hospodaření státních orgánů a příjemců dotací, řídila kontrolní skupiny a působila jako metodik pro kontrolní činnost. Nyní vykonává poradenskou a lektorskou činnost, spolupracuje s orgány veřejné správy jako členka týmu interních auditorů, účastní se kontrol jako přizvaná osoba, zpracovává odborná stanoviska. Účastnila se meziresortního připomínkového řízení k návrhu zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole, autorka expertního posudku na vyžádání Poslanecké sněmovny k tomuto zákonu. V letech 2014-2020 byla konzultantkou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny k návrhům zákonů, mj. rozpočtových pravidel.
webinář
doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
Consilium Group, management consultants, s.r.o.
Již více než deset let se věnuje podnikovému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, je ředitelem poradenské společnosti Consilium Group, Management Consultants, s.r.o. Současně působí jako učitel na Karlově Univerzitě a lektor pro podnikovou sféru. Je autorem řady časopiseckých i několika knižních publikací zabývajících se řízením a vedením lidí, například Řízení lidí v organizaci, Byznys je o lidech, Tvorba a rozvoj organizačních systémů, Jak zvládnout deset nejobtížnějších situací manažera.
prezenční
Mgr. Pavel Bláha
Úřad práce České Budějovice
Internímu auditu se věnoval po jeho zavedení ve veřejné sféře 10 let a pomáhal zavádět vnitřní kontrolní systémy zejména v organizacích resortu MPSV. V současné době 12 let řídí odbor Kancelář ÚP ČR, krajské pobočky v Č. Budějovicích. Cca 20 let přednáší pro subjekty veřejné sféry. Publikační činnost je uvedena v ASPI v odkazech na literaturu a ve Verlag Dashöfer, nakladatelství, spol. s r. o.
prezenční
Ing. Tomáš Hořejší, CFE
MONETA Money Bank, a.s.

Tomáš Hořejší je absolventem Policejní akademie ČR a Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, dále v roce 2017 získal certifikaci CFE udělovanou Asociací certifikovaných vyšetřovatelů podvodů (ACFE). Tomáš v minulosti řadu let pracoval jako vyšetřovatel u specializovaných složek Policie ČR (Finanční policie – FIPO, Útvar odhalování korupce a finanční kriminality – ÚOKFK). V rámci svého působení u Policie ČR se podílel na odhalování a vyšetřování závažné finanční kriminality spojené s daňovými úniky a praním špinavých peněz. Po odchodu ze státních služeb působil dva roky v České spořitelně jako Specialista fraud risk managementu. Od roku 2012 pracuje pro skupinu MONETA (dříve GE Money) v České republice v různých pozicích v rámci divize Compliance. V současné době působí jako Senior manažer Anti-fraud, Compliance, kdy je zejm. zodpovědný za včasnou detekci rizik spojených s podvodným jednáním, zajištění následného procesu interního vyšetřování a v neposlední řadě i za zastupování zájmů skupiny MONETA v trestním řízení. Dále ve skupině MONETA působí i jako interní ombudsman. Rovněž je i lektorem v Českém institutu interních auditorů.