Ing. Valdemar Adamiš
Ministerstvo financí ČR
Mgr. Markéta Adámková
Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně pracovala na pozici advokátní koncipientky v advokátní kanceláří zaměřující se především na oblast občanského a obchodního práva. Od roku 2011 pracuje na odboru práva veřejných zakázek a koncesí Ministerstva pro místní rozvoj, od roku 2013 na pozici vedoucí legislativního oddělení, kde se podílí na tvorbě a výkladu zákona o veřejných zakázkách, jakož i na administraci zadávacích řízení.
Ing. Markéta Ajmová
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Absolventka Národohospodářské fakulty VŠE v Praze se zaměřením na veřejnou správu a regionální rozvoj. Od roku 2012 pracuje v legislativním oddělení Odboru práva veřejných zakázek na Ministerstvu pro místní rozvoj. Podílí se především na tvorbě legislativy v oblasti veřejného investování a jejím výkladem. Je spoluautorkou zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek a Komentáře k zákonu o zadávání veřejných zakázek.
František Albrecht
Absolvoval Open University Praha s titulem Professional Diploma in Management. V roce 1995 nastoupil jako Projektový kontroler do pražské pobočky společnosti Hewlett-Packard, oddělení dodávek projektů a systémové integrace. Od roku 1998 se jako vedoucí oddělení podílel na budování týmů Projektových kotrolerů v tzv. Emerging market zemích jako bylo například Rumunsko, Bulharsko, Srbsko, Chorvatsko, Jiřní Afrika a další. V roce 2005 byl součástí implementačního týmu, který zakládal Globalní centrum pro HP Project controlling shared services v Bukurešti. Po sloučení firem HP a EDS pracoval jako projektový vedoucí v rámci interního projektu pro sjednocení metodik a migrace dat mezi SAP platformami obou firem. Nyní pracuje ve společnosti DXC, která vznikla sloučením projektové divize firmy HP a firmy CSC. Firma DXC, s ročním obratem 20 miliard USD, se tímto stala největším nezávislým dodavatelem IT projektů na světě.
Ing. Martin Antoš
Deloitte Advisory s.r.o.
Linda Anušić, DiS.
Dům zahraniční spolupráce
Linda, pracuje v oblasti interního auditu od roku 2008. Má bohaté zkušenosti s prováděním interních i externích auditů ve veřejné správě. Působila jako vedoucí interního auditu, samostatný interní auditor a externí auditor při realizaci auditů v oblasti strukturálních fondů, Iniciativ Společenství a komunitárních programů. Mezi bohaté zkušenosti rovněž patří realizace poradenských zakázek a průvodcovská činnosti při externích kontrolách a auditech.
Ing. Jana Báčová, CIA
Profesní kariéra Jany Báčové je významně spojena s Českou národní bankou, Zkušenosti získala v útvarech dohledu nad finančním trhem, kde se zaměřovala zejména na problematiku interního auditu a vnitřních řídicích a kontrolních systémů. Poté zastávala v ČNB několik vedoucích pozic v různých oblastech její činnosti, v nichž zastupovala ČNB i navenek v příslušných výborech ESCB. Od roku 2002 vedla deset let útvar interního auditu ČNB, poté zastávala funkci ředitelky sekce peněžní a platebního styku a od roku 2015 pozici ředitelky sekce kancelář, kde kromě jiného byla zodpovědná i za funkce compliance, GDPR, řízení operačních rizik, etiku a podporu good governance. V současné době je mimo jiné předsedkyní výborů pro auditu ve skupině ČSOB.
Jana je certifikovaným auditorem (CIA) a je též certifikována Mezinárodním institutem interních auditorů pro hodnocení kvality interního auditu. Řadu let působila v Radě ČIIA a dlouhodobě se na půdě ČIIA věnuje lektorské činnosti a problematice standardizace profesní praxe interního auditu v České republice.
Ing. Květa Balgová
Město Cheb
Absolventka ekonomických fakult Západočeské univerzity v Plzni a České zemědělské univerzity v Praze je v současné době vedoucí interního auditu města a pověřenkyní pro ochranu osobních údajů. Má praxi se správou daní, cel a poplatků a s kontrolou spotřebních daní ve státní správě, s řízením ekonomických procesů a investic v příspěvkové organizaci, s výkonem veřejnosprávních kontrol a auditů. Vykonávala funkci revizora nadačního fondu na podporu kulturních a historických památek a revizora nadace zaměřené na vzdělávání. Je držitelkou vysokoškolského certifikátu řízení lidí v organizaci; zvláštní odborné způsobilosti pro správní činnosti při finančním hospodaření územních samosprávných celků a jeho přezkumu a při správě daní, poplatků a jiných obdobných peněžních plnění.
Ing. Igor Barva, CISA, CIA
Rogit, s.r.o.
Od roku 2003 působí jako samostatný konzultant a jednatel společnosti Rogit, s.r.o. Od roku 2020 vede společnost ECOVIS RG s.r.o. zajišťující služby auditu IT v rámci skupiny Ecovis. Vedl či se účastnil celé řady projektů v české Republice i v zahraničí. Dále spolupracuje s Českým institutem interních Auditorů (dále jen (ČIIA) jako garant vzdělávání v oblasti auditu IT. V předchozím zaměstnání ve společnosti KPMG Česká republika, spol. s r.o., kam nastoupil již během vysokoškolského studia v roce 1996, pracoval nejdříve v oddělení auditu a od roku 1997 se věnoval práci v oddělení Řízení rizik Informačních systémů (IRM), kde působil od roku 2001 ve funkci managera oddělení IRM. Dále působí v ČIIA jako lektor.
Ing. Jakub Bažant
Ministerstvo financí ČR
Ing. František Beckert
Ministerstvo financí ČR
František je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, obor podniková ekonomika a management. V roce 2003 nastoupil na Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), do pozice interního auditora odpovědného za řízení a realizaci interních auditů, průběžné hodnocení vnitřního kontrolního systému a metodické vedení postupů interního auditu.
Od roku 2007 se zabýval auditem strukturálních fondů EU, v letech 2010–2012 byl v pozici vedoucího oddělení auditu Evropského sociálního fondu (ESF) na MPSV, které plnilo činnosti pověřeného auditního subjektu pro Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Od roku 2013 působí na Ministerstvu financí. Nejdříve v rámci Auditního orgánu, kde zpočátku působil ve vedoucí funkci odpovídající za výkon auditů prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, dále řídil oddělení odpovědné za řízení kvality a koordinace auditů prostředků ESF a Regionálních operačních programů. Od prosince 2014 vedl oddělení Audit II v rámci Auditního orgánu Ministerstva financí, které má ve své odpovědnosti audit 7 operačních programů za programové období 2007–2013 a 3 operační programy za programové období 2014–2020 (65 auditorů). Od roku řídil oddělení Koordinace auditů ESIF, které plánovalo, koordinovalo a reportovalo auditní činnost za všechny operační programy spadajících pod Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) a řídilo kvalitu všech auditních zpráv prováděných Auditním orgánem v této oblasti. V srpnu 2019 byl jmenován ředitel odboru Interního auditu Ministerstva financí.
Členem ČIIA je od roku 2004 a držitelem mezinárodního certifikátu pro interní auditory CIA od roku 2006. Od roku 2010 je členem Rady ČIIA, kde rovněž působí jako viceprezident tohoto Institutu. Od roku 2012 je předsedou Výboru Sekce veřejné správy ČIIA. František aktivně působí jako mentor a lektor ČIIA, zejména atestačních kurzů začleněných do Národního kvalifikačního programu vzdělávání a certifikace interního auditu ve veřejné správě se zaměřením na provádění auditů strukturálních fondů, interní audit a zabezpečování kvality interního auditu ve veřejné správě. Dále se spolupodílí na přípravě a organizaci každoročních workshopů pro veřejnou správu, certifikaci interních auditorů ve veřejné správě a na publikační činnosti v oblasti interního auditu.
Zuzana Bednářová
Ing. Daniel Bican
DABRICON s.r.o.
Milan Bílek
Mgr. Pavel Bláha
Úřad práce České Budějovice
Internímu auditu se věnoval po jeho zavedení ve veřejné sféře 10 let a pomáhal zavádět vnitřní kontrolní systémy zejména v organizacích resortu MPSV. V současné době 12 let řídí odbor Kancelář ÚP ČR, krajské pobočky v Č. Budějovicích. Cca 20 let přednáší pro subjekty veřejné sféry. Publikační činnost je uvedena v ASPI v odkazech na literaturu a ve Verlag Dashöfer, nakladatelství, spol. s r. o.
Ing. Vladimír Brož
Česká pošta, s. p.
Ing.,Bc. Josef Brož
Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s.p.
Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, bakalářský obor trestní řízení a Slovenskou univerzitu v Nitře, fakulta Evropských rozvojových programů a regionálního rozvoje, obor Evropské rozvojové programy. Od roku 1993 do 2006 se pohyboval ve veřejné správě, oblast celních a daňových podvodů. Dále se specializoval na problematiku práva duševního vlastnictví. Od roku 2006 pak působil na Ministerstvu pro místní rozvoj, nejdříve na ŘO IOP (kontrolní a metodická činnost), od roku 2008 pak na oddělení PAS, kde pracoval na pozici senior auditor. Další zkušenosti sbíral na postech interního auditora na Ministerstvu vnitra a následně pak ve státním podniku Česká pošta, Odštěpný závod ICTs.
Ing. Vladimír Bříza
Amundi Czech Republic, investiční společnost, a.s.
Po absolvování Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze pracoval na různých pozicích v oblasti IT/IS v KB, odkud se později přesunul do interního auditu se zaměřením na oblast IS/IT. V dalších organizacích finančního sektoru pak působil v oblasti interního auditu, jeho outsorcingu, v oblasti compliance a řízení operačních rizik. V současné době působí v interním auditu ČS a zaměřuje se zjm. na plánování auditů.
Ing. Martin Bubeník, Ph.D.
ČEZ, a. s.
Ing. Martin Bubeník, Ph.D.
Martin je absolventem vysoké školy ekonomické v Praze, kde následně dokončil doktorské studium v oblasti auditingu. S Vysokou školou ekonomickou i nadále spolupracuje. V minulosti působil 5 let v odboru finančního auditu na Nejvyšším kontrolním úřadě. Od roku 2009 pracuje ve společnosti ČEZ jako senior auditor.
Ing. Jan Bukovský
Česká exportní banka, a.s.
Po absolvování Fakulty elektrotechnické ČVUT spolupracoval při zavádění automatizovaných technologií v elektrotechnickém průmyslu. Od roku 1992 do roku 2001 působil v Komerční bance jako informatik i v různých funkcích v ekonomické oblasti. Od roku 2001 do roku 2007 pracoval jako interní auditor a vedoucí oddělení v odboru interního auditu České konsolidační agentury. V současné době působí v kumulované funkci jako inspektor IT bezpečnosti a manažer operačních rizik v České exportní bance. V ČIIA přednáší od počátku roku 2007 (audity IT, audit pohledávek, auditní postupy, operační rizika).
PhDr. Radim Bureš
Ernst & Young, s.r.o.
Radim Bureš od poloviny 90.tých let působil na Ministerstvu vnitra jako zástupce ředitelky odboru prevence kriminality. Zabýval se kriminologií, zejména prevencí korupce a prevence násilí ve sportu, v této oblasti se také se podílel na přípravě vládních koncepcí. V letech 2004 až 2008 byl prezidentem Výboru Rady Evropy proti diváckému násilí ve sportu.
Mezi roky 2008 až 2015 působil v Transparency International Česká republika, od března 2013 pak jako její programový ředitel. V letech 2014 – 2015 byl členem Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Věnoval se zejména fungování a profesionalizaci státní správy, protikorupčnímu vzdělávání, prevenci, odhalování podvodů a korupce u evropských fondů.
V letech 2016 a 2017 byl náměstkem pro řízení úseku odborných aktivit Probační a mediační služby ČR.
Od ledna 2018 působí v týmu forenzních služeb a podpory integrity EY, zaměřuje se na veřejný sektor. Zabývá se otázkami prevence korupce, compliance, ochranou oznamovatelů protiprávního jednání a posilování firemní kultury a integrity.
Test_přihlášení BZC
aaa
PhDr. JUDr. Milan Kryštof Čech, DBA
V roce 1995 ukončil magisterské studium na právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. V roce 1998 pak ukončil dvousemestrální specializační studium EUROPEUM zaměřené na ekonomii, právo, historii, veřejnou a sociální politiku a komunikaci EU na Fakultě sociálních věd a Právnické fakultě Univerzity Karlově v Praze.
V současné době působí jako vedoucí Útvaru interního auditu, Krajského úřadu Středočeského Kraje.
PhDr. Ing. Jiří Čihák
Doc. PhDr. Ludmila Čírtková, CSc., Dr. h.
Forenzní psycholožka, akademická pracovnice, soudní znalkyně
Absolvovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě UK. Jako forenzní psycholožka spolupracuje na objasňování a vyšetřování závažné trestné činnosti. Přednáší soudní psychologii na Právnické fakultě UK. Je akademickou pracovnicí Fakulty biomedicínského inženýrství ČVU. Dříve působila jako prorektorka Policejní akademie ČR v Praze. Je autorkou několika knih.
Ing. Miroslav Čtvrtlík
Katastrální úřad pro Olomoucký kraj
V současné době je interním auditorem na Katastrálním úřadě pro Olomoucký kraj. Vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině – fakultu provozu a ekonomiky. Od roku 2007 je zaměstnán na Katastrálním úřadě pro Olomoucký kraj, kde zajišťuje komplexní výkon interního auditu jak v sídle úřadu v Olomouci, tak i na jeho 6 podřízených jednotkách v rámci celého Olomouckého kraje.
Internímu auditu se věnuje od roku 1992 a od roku 2010 je členem výboru Sekce veřejné správy při ČIIA, v současnosti zastává funkci místopředsedy. Od 6/2013 držitel certifikátu „Interní auditor ve veřejné správě – expert/konzultant".
Publikační činnost – příspěvky do časopisu Interní auditor.
Ing. Michal Čup
KPMG Česká republika Audit, s.r.o.
Ing. Michal Čup, CIA, FCCA
Je manažerem v oddělení Risk Consulting společnosti KPMG Česká republika,
kde je vedoucím týmu odpovědného za poskytování služeb interního auditu, compliance a řízení rizik.
Michal pracuje v KPMG Česká republika od roku 2003, kde jako auditor v oddělení Auditu finančních institucí poskytoval služby externího auditu zejména pro bankovní klienty, penzijní fondy a obchodníky s cennými papíry. Internímu auditu se věnuje od roku 2008
a od té doby se podíle na řadě projektů outsourcingu a cosourcingu interního auditu, externího hodnocení kvality funkce interního auditu v řadě finančních institucí
a společností z komerčního sektoru. Kromě interního auditu také působil u několika klientů jako interim finanční manažer s odpovědností za implementaci ERP systémů a vedení finančního oddělení.
Michal je členem Rady ČIIA od roku 2015 a od roku 2019 byl viceprezidentem ČIIA. Současně je také členem Komory auditorů ČR. Je absolventem Univerzity Pardubice, fakulty Ekonomicko-správní a současně držitelem certifikátů CIA a ACCA.
Svůj volný čas tráví nejčastěji v přírodě na výletech s rodinou. Hraje aktivně florbal a fotbal, rád čte detektivky, poslouchá kvalitní hudbu (převážně metalovou) a jeho velkým koníčkem je extrémní geocaching.
Ing. Pavel Dlouhý, FCCA, CFE, CAMS, CIA
Deloitte Advisory s.r.o.
Pavel Dlouhý je Assistant Directorem v oddělení Forensic & Financial Crime společnosti Deloitte. Má mnohaleté zkušenosti s poskytováním auditorských a forenzních služeb široké škále tuzemských i zahraničních klientů. Zaměřuje se zejména na prověrky Anti-money laundering systémů, FinCrime, KYC Enhancement programy, Quality assurance, vyšetřování podvodů, integrity due diligence, compliance prověrky, protikorupční služby a prevenci podvodů. Pavel zahájil svou profesní kariéru jako externí auditor finančních institucí, později přešel do oddělení Risk Consulting. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a jeden semestr strávil na Rotterdam School of Management v Nizozemí. Pavel je členem Asociace certifikovaných účetních (ACCA), Asociace vyšetřovatelů podvodů (CFE), je certifikovaným Anti-money laundering specialistou (CAMS) a je držitelem certifikace interních auditorů (CIA).
Ing. Martin Dohnal
GasNet, s.r.o.
Mgr. Ing. Radka Domanská
Ing. Ilona Dubová
Plzeňský Prazdroj, a. s.
Ilona je manažerkou interního auditu a kontrol v Plzeňském Prazdroji, s odpovědností za řízení auditů ve 3 společnostech skupiny. Ilona Dubová pracuje v Plzeňském Prazdroji od roku 2001, během uplynulých let prošla několika pozicemi v rámci týmu Financí a také dvouletou praxí v mezinárodním projektu mateřské společnosti ve Velké Británii. Ve své současné pozici manažerky interního auditu uplatňuje své předchozí procesní znalosti a snaží se nahlížet na věci také pohledem auditovaného.
Před nástupem do Plzeňského Prazdroje pracovala Ilona 5 let v auditorské společnosti Ernst & Young na pozicích asistenta auditora manažera auditu.
Ilona Dubová je absolventkou VŠE, fakulty financí a účetnictví. V roce 2000 složila auditorské zkoušky u Komory českých auditorů, od roku 2013 je držitelkou mezinárodního certifikátu Certified Internal Auditor (CIA).
doc. Ing. Jiří Dudorkin, CSc., MBA
Působí jako Senior Expert v sekci Risk Services společnosti Ernst & Young (EY). Má rozsáhlé praktické zkušenosti z realizace desítek úspěšných projektů řízení rizik (analýza, měření, návrh, realizace, software a data, metodika, audit, školení atd.) v podnicích (např. PRE, E.ON, PMDP, KORADO, ČD atd.) i veřejné správě (např. MMR, MF, ČSSZ atd.). Působil desítky let jako přednášející na ČVUT (statistika, optimalizační metody, systémové inženýrství, projektové řízení). MBA získal na Sheffield Hallam University (UK), doc., CSc. a Ing. na ČVUT FEL Praha (ekonomika a management).
Kristína Duraj Chochlíková
Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Absolventka Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Od roku 2015 pracuje na Ministerstve financií SR na sekcii auditu a kontroly. V súčasnosti pracuje na pozícii vedúcej oddelenia metodiky vlastných zdrojov, ktoré okrem iného zabezpečuje plnenie úloh Ministerstva financií SR ako Centrálnej harmonizačnej jednotky pre systém verejnej vnútornej kontroly v SR. Dlhodobo sa venuje metodickému usmerňovaniu vládnych audítorov a vnútorných audítorov a zamestnancov vykonávajúcich finančnú kontrolu. Podieľala sa na príprave zákona o finančnej kontrole a audite a v roku 2018 bola zodpovedná za prípravu jeho novely. Má dlhoročné skúsenosti s lektorskou činnosťou v oblasti finančnej kontroly a auditu vykonávaných vo vzťahu k finančným prostriedkom poskytovaným v rámci EŠIF ale aj vo vzťahu k vlastným zdrojom SR.
Teo Filip
Česká spořitelna, a. s.
Ing. Martin Fleischmann, Ph.D.
Česká národní banka
Ing. Martin Fleischmann, Ph.D. ředitel odboru kontroly finančního trhu III v sekci dohledu nad finančním trhem České národní banky. Zodpovídá za výkon dohledu v oblasti operačního rizika, rizik IS/IT a AML/CFT v sektoru úvěrových institucí a pojišťoven. V roce 2002 byl pověřen vybudováním a zavedením systematického dohledu IS/IT. Významně se podílel na tvorbě a rozvoji dohledu a regulace v oblasti IS/IT, operačního rizika, outsourcingu a cloud computingu a od roku 2017 zodpovídá také za rozvoj dohledu AML/CFT včetně jeho rozšíření o dohled na dálku v roce 2019. Je členem Task Force on IT Risk Supervision (TFIT) a AML Standing Committee (AMLSC) fungujících v rámci EBA. Dlouhodobě spolupracuje se zahraničními dohledy a příležitostně přednáší a publikuje v oblastech své odbornosti.
Ing. Sylva Floríková
Česká spořitelna, a. s.
Vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obor Finance. Je certifikovaný interní auditor (CIA). Svoji kariéru věnuje bankovnictví. Pracovala v ČSOB a Komerční bance na Trade Finance, následně v ČNB v oddělení Mezinárodních organizací (vztahy s MMF) a na bankovním dohledu. Téměř 20 let zastávala manažerské pozice v Komerční bance (odbor Compliance a Interní audit). Od srpna 2019 vede Interní audit skupiny České spořitelny.
Ing. Pavel Folkman, CIA
Ministerstvo financí ČR
Celý svůj profesní život se věnuje auditu. Od roku 2005 působil ve Státním zemědělském intervenčním fondu nejprve jako interní auditor, následně ředitel Odboru interní audit, kdy byl zodpovědný za řízení a realizaci interních auditů, průběžné hodnocení vnitřního kontrolního systému a metodické vedení postupů interního auditu. Od roku 2014 působí na Ministerstvu financí, kde se zabývá problematikou auditu prostředků poskytnutých z fondů EU na pozici metodika Auditního orgánu.
Mgr. Romana Fornusková
Ing. Veronika Fričová, Ph.D., CFSA
Absolventka Ekonomickej Univerzity v Bratislave so zameraním na bankovníctvo a manažment lidských zdrojů. Praxe v oblasti interního auditu 9 let (poisťovníctvo). Celkovo 22 let vo finančním sektoru na rôznych pozíciach. V současné době působí jako riaditeľka odboru správy poistenia ČSOB poisťovne, a.s. v Bratislave.
Mgr. Petr Gavlas
České dráhy, a. s.
Ing. Silvie Goliášová
Silvie Goliášová je absolventkou studijního oboru Veřejná ekonomika a správa na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Po ukončení studia nastoupila na mateřskou katedru Veřejné ekonomiky jako odborná asistentka participující na výuce odborných předmětů a vedení diplomových a bakalářských prací. Specializovala se zejména na územní samosprávu, resp. postavení a fungování obcí v České republice. Od roku 2007 pracuje na Odboru interního auditu a kontroly Magistrátu města Brna na pozici auditora. Provádí interní audity na útvarech Magistrátu města Brna a na Městské policii Brno, poskytuje metodickou a konzultační činnost subjektům na úrovni statutárního města Brna a věnuje se přednáškové činnosti. Jejími oblíbenými auditovanými problematikami jsou uveřejňování smluv v registru smluv a zadávání veřejných zakázek. Aktivně však přistupuje k novým tématům a výzvám, ať už na lokální či celorepublikové úrovni. Její snahou je být pro auditované útvary dobrým mentorem a současně dobrým posluchačem.
Ing. Ivana Göttingerová
Statutární město Brno - Magistrát města Brna
V interním auditu statutárního města Brna působí od jeho vzniku v roce 2002. Kromě aktivit souvisejících s výkonem interního auditu se zapojuje do různých projektů či pracovních skupin v rámci statutárního města Brna, např. v oblasti mapování procesů a jejich elektronizace, kybernetické bezpečnosti a oblasti participativního rozpočtu, který byl úspěšně spuštěn již v roce 2017 pro celé statutární město Brno a všech 29 městských částí. Pravidelně přednáší v oblasti veřejné správy a v rámci předávání zkušeností z praxe organizuje setkání s interními auditory městských částí. Ve volném čase s rodinou ráda cestuje a chalupaří.
Ing. Petr Grešl
Rogit, s.r.o.
Petr je dlouholetým auditorem v oblasti informačních a komunikačních technologií Podílí se na auditech jak u soukromých společností, tak i u státních organizací. Spolupracuje i na projektech zavádění interního auditu v oblasti informačních a komunikačních technologií v oblastech podpory poskytované evropskou komisí (balkánské země, Gruzie). Dále se podílí na projektech, kde pracuje v oblasti bezpečnosti informačních a komunikačních technologií, soustředí se zejména na analýzy rizik a specifikaci bezpečnostních požadavků u nově zaváděných aplikací.
Petr je držitelem mezinárodní certifikace v oblasti řízení projektů PRINCE2(TM) a dále je držitelem certifikátu ISO270001:Lead Auditor a dále certifikace na audit GDPR, kde se soustředí především na oblast zabezpečení osobních údajů.
Igor Gricinko, MBA, CISA, CEH, CCSP
Igor Gricinko je senior manažerem v týmu řízení kybernetických rizik společnosti Deloitte. Pan Gricinko má rozsáhlé zkušenosti (20+ let) na různých pozicích v oblasti informačních technologií. V posledních 12 letech poskytoval služby poradenství a auditu IT institucím v České republice a v regionu střední a východní Evropy. Pan Gricinko je certifikovaný auditor informačních systémů (CISA), certifikovaných etický hacker (C|EH) a certifikovaný expert pro cloud (CCSP).
Ing. Luděk Gulázsi
Ing. Petr Hadrava
TRINITY BANK a.s.
Po vystudování Vysoké školy ekonomické v Praze, fakulty Financí a účetnictví, jsem pracoval 6 let v KPMG, a to v oddělení externího auditu finančních institucí. V rámci tohoto působení jsem absolvoval 2letou stáž v KPMG v Aucklandu na Novém Zélandu, kde jsem se věnoval zejména auditu bank a pojišťoven. Po návratu do České republiky jsem založil funkci interního auditu v Amcico pojišťovně (nyní MetLife). V rámci skupiny MetLife jsem následně působil jako Internal Audit Manager pro region WCE (státy západní a střední Evropy) a řídil audity kromě České republiky např. v Itálii, Maďarsku, Polsku či na Kypru. Tato mezinárodní zkušenost mi pomohla získat nadhled a načerpat mnoho best practices, které jsem dále využíval při své práci. Po šesti letech v MetLife jsem nastoupil jako vedoucí interního auditu do Sberbank, kde jsem s teamem interního auditu poskytoval více než pět let nejenom ujišťovací, ale i poradenskou činnost, s cílem přispívat ke zdokonalování procesů a přinášení skutečné hodnoty. Nyní působím jako vedoucí interního auditu ve společnostech SAB Finance a FCM Bank. Zaměřuji se na budování vztahu důvěry s klíčovými partnery auditu, proaktivní přístup a na iniciování pozitivních změn ve společnosti. Jsem členem Rady ČIIA, členem Redakční rady časopisu Interní auditor a lektorem ČIIA. Jsem certifikovaný účetní (FCCA), certifikovaný interní auditor (CIA), certifikovaný auditor informačních systémů (CISA), certifikovaný auditor v oblasti finančních služeb se zaměřením na bankovnictví (CFSA) a získal jsem rovněž certifikaci v oblasti risk management assurance (CRMA).
Ing. Petra Hajná
Petra se celou svou profesní kariéru věnuje udržitelnému stavebnictví: v současné pozici Sustainability Officer ve skupině CPIPG má na starosti jak širší oblast trvale udržitelného rozvoje - nastavování strategie a cílů v oblasti ESG, udržitelné financování, reporting, tak jednotlivé udržitelné projekty.
U předchozího zaměstnavatele Skanska se podílela na tvorbě Green Business strategie v době svého působení v mateřské společnosti ve Švédsku, následně měla na starosti implementaci této strategie do obchodních jednotek ve střední a východní Evropě. Po návratu do Čech se věnovala projektům komerčního developmentu jako LEED AP a WELL AP.
Petra je členkou Představenstva České rady pro šetrné budovy a členkou Komise pro udržitelnost Českého olympijského výboru.
Petra je absolventkou Stavební fakulty VUT a Zemědělské fakulty JČU.
Ing. Zuzana Háková
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
Ing. Zuzana Háková, CIA, CISA, CPA
Zuzana je od února 2022 ředitelkou interního auditu UniCredit Bank Česká republika a Slovensko a zároveň od konce roku 2020 zastává funkci manažerky diverzity, rovnosti a inkluze. V minulosti pracovala jako ředitelka úseku Organizace ve společnosti UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia, kde byla odpovědná za projektovou kancelář a corporate governance banky. Zuzana nastoupila do UniCreditu v roce 2014 jako manažerka interního auditu. Před příchodem do banky pracovala jako senior konzultant a posléze manažer interního auditu a poradenství ve společnosti KPMG v Austrálii a v České republice. Zuzana byla dvě funkční období viceprezidentkou a 6 let členkou Rady ČIIA. V Radě ČIIA vedla Zuzana sekci vzdělávání a přípravný výbor národních konferencí ČIIA. Je držitelkou mezinárodních certifikátů Certified Internal Auditor (CIA), Certified Information Systems Auditor (CISA) a Certified Practising Accountant (CPA).
Kateřina Halásek Dosedělová, CFE, FCCA
Kateřina Halásek Dosedělová je ředitelkou v oddělení Forenzních služeb PwC v České republice. Má více jak 15 let zkušeností v oblasti prevence, detekce a vyšetřování finanční kriminality, designu interních kontrolních mechanismů a testování jejich efektivnosti se zaměřením na snížení rizika podvodu a soulad s regulatorními požadavky.
Před nástupem do PwC v roce 2006, pracovala jako interní auditor ve významné české bance a zaměřovala se na oblast finančních trhů a risk managementu.
Kateřina přednáší na konferencích a vede odborné semináře na téma prevence, detekce a šetření podvodů.
Katerina je certifikovaný vyšetřovatel podvodů (CFE) and certifikovaná účetní (FCCA). V současné době také viceprezidentkou české pobočky ACFE.
Ing. Ondřej Hanák
Deloitte Advisory s.r.o.
Ing. Ondřej Hartman
Ernst & Young, s. r. o.
Manažer pro veřejný sektor ve společnosti Ernst & Young, s.r.o. Již téměř 10 let se pohybuje v oblasti kontrol a auditů veřejných zakázek a projektů financovaných ze strukturálních fondů nebo komunitárních programů EU. Ondřej se účastnil řady kontrol a auditů na úrovni národních orgánů, ale také auditů prováděných ze strany Evropské komise. Ondřej je spoluautorem Příručky k ověřování dotací zpracované pro Komoru auditorů ČR.
Ing. Šárka Hartychová, MPA
Ministerstvo životního prostředí ČR
Od roku 1991 pracovala v ČKD jako ekolog společnosti, od roku 1996 odbor životního prostředí na MěÚ Roudnice nad Labem, od roku 2001 Ministerstvo pro místní rozvoj - rozvoj zemědělství a venkova SAPARD, příprava systému a zajištění regionálního pracoviště Střední Čechy, příprava Společného regionálního operačního programu a Operačního programu Technická pomoc, pracovala jako auditorka Státního fondu životního prostředí ČR, dále byla auditorkou Operačního programu životní prostředí na Ministerstvu životního prostředí. Od roku 2012 vede oddělení kontrol a auditů v odboru fondů EU, který je Řídicím orgánem Operačního programu Životní prostředí. Je dlouholetou členkou ČIIA.
Ing. Daniel Häusler
Český institut interních auditorů
Daniel je ředitelem Českého institutu interních auditorů.
Jiří Haviger
Univerzita Hradec Králové
JUDr. Jiří Heneberk
COMPLLEX, s.r.o.
JUDr. Jiří Heneberk
Partner a zakladatel Compllex. V roce 2004 zakládá Compllex. Jako možné referenční projekty, které Jiří v rámci Compllex vedl, lze uvést například licencování REICO investiční společnost České spořitelny, a.s. a prvního českého nemovitostního fondu; poradenství a implementaci regulace MiFID pro Českou národní banku anebo Českou bankovní asociaci, UniCredit Bank Czech Republic a.s. či Komerční banku, a.s.; zavádění regulace BASEL II v RSJ a.s.
Jiří absolvoval několik zahraničních školení zejména asociace International Swaps and Derivatives Association, Inc. (ISDA). Prosadil se též jako aktivní člen expertní skupiny pro kapitálový trh České bankovní asociace. Jiří má složeny makléřské zkoušky odborné specializace A, AD a C. Jiří je často zván jako lektor na konferencích týkajících se regulace finančních služeb.
Jiří absolvoval Právnickou fakultu University Karlovy v roce 2000. Již během studií se specializoval na problematiku finančního trhu (diplomová práce na téma regulace kolektivního investování, rigorózní práce se zabývala právními aspekty finančních derivátů). Během studií začal pracovat v ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost. V roce 2000 využil nabídky nastoupit do Komerční banky, a.s. v rámci nového týmu reformujícího právní úsek banky pro její chystanou privatizaci, kde se brzy vypracoval na pozici regionálního právního manažera odpovědného za zajištění právní pomoci zejména úsekům investičního bankovnictví, řízení rizik a obchodním místům pražského centra.
JUDr. Michaela Hladká, Ph.D.
Mgr. Zdeněk Horák, MPA
Bright Light Solutions s.r.o.
Ing. Simone Horáková
Ing. Petr Hornych
ŠKODA AUTO a.s.
Ing. Tomáš Hořejší, CFE
MONETA Money Bank, a.s.
Tomáš Hořejší je absolventem Policejní akademie ČR a Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, dále v roce 2017 získal certifikaci CFE udělovanou Asociací certifikovaných vyšetřovatelů podvodů (ACFE). Tomáš v minulosti řadu let pracoval jako vyšetřovatel u specializovaných složek Policie ČR (Finanční policie – FIPO, Útvar odhalování korupce a finanční kriminality – ÚOKFK). V rámci svého působení u Policie ČR se podílel na odhalování a vyšetřování závažné finanční kriminality spojené s daňovými úniky a praním špinavých peněz. Po odchodu ze státních služeb působil dva roky v České spořitelně jako Specialista fraud risk managementu. Od roku 2012 pracuje pro skupinu MONETA (dříve GE Money) v České republice v různých pozicích v rámci divize Compliance. V současné době působí jako Senior manažer Anti-fraud, Compliance, kdy je zejm. zodpovědný za včasnou detekci rizik spojených s podvodným jednáním, zajištění následného procesu interního vyšetřování a v neposlední řadě i za zastupování zájmů skupiny MONETA v trestním řízení. Dále ve skupině MONETA působí i jako interní ombudsman. Rovněž je i lektorem v Českém institutu interních auditorů.
Mgr. Kristýna Houšková
Gondola Garant s.r.o.
Ing. Lenka Hradecká
NETIA s.r.o.
Ing. Michal Hric, CISA
Michal Hric pracuje jako Senior Consultant v týmu IT auditu v rámci divize Audit & Assurance společnosti Deloitte a má více než šestileté pracovní zkušenosti v oblasti informačních technologií, z čehož více než tříleté zkušenosti s prováděním externích i interních IT auditních zakázek. Michal Hric je certifikovaný auditor informačních systémů (CISA) a specializuje se především na oblast informační a IT bezpečnosti.
Ing. Markéta Hruboňová
Generali Česká pojišťovna a.s.
Markéta je manažerkou týmu operačního auditu České pojišťovny. Vede tým kolegů, kteří zajišťují služby interního auditu ve skupině Generali Česká republika. V České pojišťovně je osmým rokem.
Ve finančním sektoru 14 let pracovala pro České spořitelnu v oblasti interního auditu ,nejdříve v oblasti hypotéčních úvěrů, obchodů na finančních trzích a později outsourcingu služeb interního auditu v dceřiných společností skupiny Erste. Dlouhodobě se věnuje oceňování nemovitého majetku tržní, obvyklou cenou.
Markéta je absolventkou oboru informatika na České zemědělské univerzitě v Praze.
Ing. Jan Chmelík
Česká spořitelna, a. s.
Absolvent VŠE Praha (specializace podniková ekonomika a management a personální řízení). Praxe v oblasti auditu a kontroly v soukromé i veřejné sféře. V současnosti auditor v Odboru auditu drobného bankovnictví v České Spořitelně a.s. Lektorská činnost pro ČIIA od r. 2008.
Mgr. Martina Chrástková
Od počátku roku 2018 působí na pozici právničky na Finančním analytickém úřadu, odbor Právní, oddělení Mezinárodní a právní. Hlavní náplní její činnosti je sepisování stanovisek na základě kvalifikovaných dotazů k výkladu ustanovení zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, ve znění pozdějších předpisů. Dále se podílí na implementaci V. AML směrnice a s tím související novelizaci shora uvedeného zákona a souvisejících právních předpisů.
Absolventka Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V letech 2014 – 2017 pracovala na Ministerstvu financí České republiky, odbor Legislativa a právní služby, oddělení Právní zastupování a poradenství, kde se věnovala především veřejnému právu. Hlavní náplní její činnosti bylo zastupování České republiky – Ministerstva financí v řízeních dle zákona č. 150/2002 Sb., soudní řád správní, ve znění pozdějších předpisů, a dále dle zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů. V rámci právního zastupování zastupovala v řízeních před soudem rovněž tehdejší Finanční analytický útvar Ministerstva financí.
Mgr. Lucie Jahnová
- Působí ve společnosti Seyfor na pozici Team Leader Security.
- V oblasti auditní činnosti působí od roku 2009 a z toho 10 let jako ředitelka interního auditu a kontroly ve státní správě. V rámci své činnosti se setkala s různými typy auditů: strukturální fondy, finanční, protikorupční, forenzní, bezpečnostní atd. V současné době se ale ptimárně zabývá informační bezpečností (implementace, audity) a analýzou rizik (konzultant ve státní správě).
- V oblasti ochrany osobních údajů působí cca 8 let z toho 6 roky jako pověřenec pro ochranu osobních údajů ve státní správě a další soukromé subjekty. V rámci této oblasti byla od prvopočátku implementace systému, analýzy procesů, auditu GDPR až po řešení bezpečnostních incidentů.
- Další zkušenosti: implementace a auditní činnost v oblasti norem ISO 9001 a ISO 27001, implementace systému CAF ve veřejné správě, implementace oblasti ochrany oznamovatelů (whistleblowing), implementaci interního auditu ve veřejné správě, bezpečnostní manažer a manažer kvality, oblast řízení rizik a metodiky, nastavování vnitřního kontrolního systému.
Mgr. Alena Jáchimová
Ing. Eva Janoušková
Kraj Vysočina
Ředitelka Sekce ekonomiky a podpory Krajského úřadu kraje Vysočina
Eva pracuje na Krajském úřadě kraje Vysočina v Jihlavě od roku 2002. Na tomto úřadě zakládala útvar interního auditu a pět let ho vedla. V roce 2007 se stala jedním ze dvou zástupců ředitele krajského úřadu a zároveň ředitelkou sekce. Do sekce, kterou řídí, patří odbory zajišťující ekonomické a kontrolní procesy, procesy v oblasti ICT, odbor dopravy, odbor majetkový a odbor analýz a podpory řízení. Před tím, než zakotvila ve veřejné správě, zastávala různé pozice v oblasti účetnictví a ekonomiky a část svého profesního života působila jako pedagog. V současné době působí také jako předsedkyně Výboru pro audit v organizaci Správa železniční a dopravní cesty, státní organizace.
Eva působila v Radě ČIIA, byla předsedkyní kontrolní komise. Nyní vykonává funkci předsedkyně Komise pro primární systém dohledu v Sekci pro veřejnou správu ČIIA.
Mgr. Jakub Javorský, PhD.
PricewaterhouseCoopers Česká republika, s.r.o.
Jakub Javorský je Senior Manager v oddělení Forenzních technologií v PwC. Zaměřuje se na zajišťování a následné zpracovávání elektronických dat z laptopů, serverů i mobilních zařízení. Pomáhá vyšetřovatelům a právním týmům rychle a efektivně identifikovat zájmové elektronické dokumenty a najít v nich klíčové informace. K tomu využívá i prvky umělé inteligence nebo datové analýzy nad metadaty.
Má 11 let zkušeností s forenzními vyšetřováními, včetně vedení forenzních interview, vyšetřování úniků data, phishingových a ransomware útoků. V PwC se věnuje forenzním vyšetřování, forenzním datovým analýzám a kybernetické bezpečnosti od roku 2010. Předtím vystudoval Matematicko-Fyzikální Fakultu Univerzity Karlovy a pracoval jako vědecký pracovník na Akademii věd a v Národním institutu pro materiálové vědy v Japonsku. Je certifikovaný vyšetřovatel EnCase (EnCE), Alteryx Certified User, absolvent Udacity Artificial Intelligence a Udacity Data Analytics Nanodegree. Od roku 2014 přednáší na VŠE jako host v cyklu přednášek Vnější a vnitřní kontrola.
JUDr. Eduard Jeleň
Probační a mediační služba
Vysokoškolské vzdělání ukončil absolvováním dvouletého postgraduálního studia pro přípravu finančních odborníků v oblasti daňové, kontrolní a auditorské na UK PF Praha v roce 1994. Praxe v oblasti interního auditu 18 let (bankovní sektor a doprava). V současné době působí jako Korporátní manažer rizik ČD, a. s. a od roku 2012 rovněž jako holdingový manažer pro oblast řízení rizik ve Skupině ČD. Lektorskou činností se v rámci ČIIA zabývá 8 let. Od roku 2009 je držitelem certifikátu CIA.
Ing. Jiří Jelínek
Jiří Jelínek je zkušeným profesionálem v oblasti interního auditu a interní kontroly. V této oblasti se pohybuje téměř 20 let. Jiřího zkušenosti v provozování interního auditu jsou jak z národního, tak mezinárodního prostředí, působil i v USA, kde zastřešoval interní kontrolu pro severní Ameriku, Kanadu a Puerto Rico.
V současné době pracuje ve společnosti CZECH PROPERTY INVESTMENT PROPERTY GROUP, a.s. jako ředitel interního auditu skupiny. Své zkušenosti získal ve farmaceutickém průmyslu, ve vodohospodářském průmyslu a v neposlední řadě v retailu. Posledních 14 let na vedoucích pozicích útvaru interního auditu. V počátcích své kariery měl možnost pracovat ve financích, obchodním oddělením, procesním oddělením, a dokonce i personálním oddělením. Každá tato zkušenost mu pomohla vnímat společnost jako celek, důležitost interních kontrol a interního auditu.
Mimo jiné se zaměřuje na řízení rizik, zjednodušování a harmonizace vnitropodnikových procesů, nastavování vnitřních kontrol a mediacím. Je certifikovaný účetní, členem ACCA.
Veronika Jeřábková
Veronika Jeřábková působí v oblasti poradenství zavádění a aplikace systémů managementu řízení od roku 1999. Má kvalifikaci vedoucího auditora IS 9001 a ISO 27001, podílela se na zavádění, udržování, ověřování a rozvoji systémů řízení v různých typech společností a to jak velikostí, strukturou tak i zaměřením. Dlouhodobě se zabývá oblastí vzdělávání dospělých, kterou i studovala. Specializuje se na zavádění systémů řízení, jejich praktickou aplikaci a rozvoj. V oblasti školení má zkušenosti na úrovni veřejných i privátních kurzů a tréninků. V současné době studuje na Pedagogické fakultě Univerzity Karlově obor školský management.
JUDr. Denisa Jindřichová, Ph.D.
Česká národní banka
Hlavní právník pro správní řízení v České národní bance, dlouhodobě se zabývá problematikou legislativy platebního styku a peněžního oběhu, regulací, licencováním a dohledem v této oblasti, výkladem právních předpisů platebního styku a inovativními formami placení. Intenzivněji se též věnovala problematice kybernetické bezpečnosti a problematice kolektivního investování nebo regulací spotřebitelského úvěru. Aktuálně se věnuje aktivní aplikaci práva finančního trhu na Sekci licenčních a sankčních řízení ČNB. Vystupuje na odborných konferencích v tuzemsku i v zahraničí k aktuálním otázkám platebního styku a příležitostně přispívá do odborného tisku. Je spoluautorkou komentáře k problematice tzv. bankovních smluv v kontextu nového občanského zákoníku. Působí rovněž jako externí lektor na Právnické fakultě UK v Praze. Je členkou rozkladové komise MF ČR a Vědecké rady polského finančního arbitra. Od října vede referát licenčních řízení na Sekci dohledu nad finančním trhem ČNB a věnuje se úvěrovým institucím, vč. notifikačních řízení těchto institucí a i pojišťoven.
PhDr. Václav Jiřička, Ph.D.
Vězeňská služba ČR, GŘ
Václav Jiřička od roku 2008 působí jako vedoucí psycholog Vězeňské služby ČR, kde má na starosti zejména psychologické a terapeutické služby a resocializační programy. Specializuje se na terapii pro pachatele násilí s poruchou osobnosti, kterou téměř 15 let vedl ve Vazební věznici Liberec. Vystudoval klinickou a forenzní psychologii na Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg v Německu. Rigorózní a dizertační práci obhájil na Univerzitě Karlově. V letech 2011 - 2012 vzdělával vězeňské odborníky v Iráku v rámci mise Evropské unie. Pro Radu Evropy vedl semináře k efektivitě zacházení s vězni a špatnému zacházení v řadě zemí západní Evropy, Balkánu a kavkazských republik. Je soudním znalcem a výkonným prezidentem Asociace forenzních psychologů Čech, Moravy a Slezska.
Petr Joukl
ComplianceTeam s.r.o.
Mgr. Viktor Kabeš
Finanční analytický úřad
JUDr. Jaromír Kaděra, CFE
EUROWAG, s.r.o.
Jaromír Kaděra v současnosti pracuje na pozici Head of Loss Prevention společnosti Provident Financial s odpovědností za oblasti Fraud Risk Management a AML, Health and Safety, Information Security a BCM. V minulosti pracoval na obdobných pozicích ve společnostech Česká pojišťovna, Generali pojišťovna nebo GE Money Bank. Pracovní kariéru zahájil v rámci Policie České republiky mj. v rámci Finanční policie či jako člen Národní jednotky Europolu.
Ing. Radek Kánský, CIA
České dráhy, a. s.
Ing. Jitka Kazimírová
Ing. Jitka Kazimírová, CIA, FCCA
Jitka má s interním auditem zkušenosti již od konce devadesátých let. Interní audit ji stále baví, po většinu kariéry se mu věnovala z pozice konzultantky a od září 2014 působí jako vedoucí týmu interního auditu v Allianz. Je absolventkou VŠE v Praze. Od roku 1996 sbírala zkušenosti nejprve jako asistentka auditora ve finančním auditu PwC, v roce 2000 získala certifikaci ACCA. Poté se začala věnovat internímu auditu pro klienty v rámci PwC a v roce 2002 získala certifikaci CIA. Od roku 2003 pracovala v oddělení řízení podnikatelských rizik v týmu interního auditu ve společnosti Deloitte, kde získala další zkušenosti nejen z oblasti interního auditu, ale také s finančním auditem projektů financovaných z EU fondů. Po krátké praxi ředitelky CHJ na Ministerstvu financí v roce 2014 přešla do Allianz pojišťovny a penzijní společnosti. Má zkušenosti s přednáškovou činností v rámci ČIIA a přednášela i pro klienty v rámci konzultantské praxe a pro interní pracovní týmy.
Ing. Lucie Kiesewetterová, CISA
ESET Research Czech Republic s.r.o.
Lucie Kiesewetterová pracuje jako Security Consultant ve společnosti ESET Research Czech Republic a specializuje se na oblast informační bezpečnosti (ISMS) a NIS2 (resp. Zákon o kybernetické bezpečnosti).
Lucie má mnoho praktických zkušeností načerpaných během více než desetiletého provádění interních auditních zakázek (pro finanční instituce v České republice i zahraničí) a externích auditních zakázek pro stovky klientů z různých segmentů napříč Českou i Slovenskou republikou. Další zkušenosti získala v průběhu konzultačních činností jako například příprava na certifikaci ISO27001, vypracování bezpečnostní dokumentace a směrnic, příprava na soulad se Zákonem o kybernetické bezpečnosti.
Teoretické znalosti načerpala kromě velkého množství školení od renomovaných českých i zahraničních institucí také během dvouletého studia oboru interního auditu. Lucie je certifikovanou auditorkou informačních systémů (CISA).
Lucie Kiesewetterová, CISA
ESET Research Czech Republic s.r.o.
Ing. Pavla Klement Jelečková
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Pavla je vedoucí oddělení kontroly 2 v Národním úřadě pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Je absolventkou oborů Manažerské informatika a Informační management na Vysokém učení technickém v Brně. Již během studia na vysoké škole působila v oblasti v oblasti informačních technologií na pozici konzultanta/testera. Od roku 2018 působí na NÚKIB a zaměřuje se na problematiku implementace zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcí vyhlášky o kybernetické bezpečnosti, dále pak zejména kontrole plnění povinností, které z těchto právních předpisů vyplývají. Od roku 2021 zastává pozici vedoucí oddělení.
Mgr. Stanislav Klika, CIA, CRMA, CIPP/E, CIPM, FIP
BDO Audit s.r.o.
Pracuje pro BDO od roku 2016 a zaměřuje se na vnitřní kontroly, řízení rizik, interní audit a profesní rozvoj interních auditorů. Stanislav získal bohaté zkušenosti v oblasti systémů vnitřního řízení a kontroly ve veřejné správě z hlediska metodického i legislativního a také se podílel na implementaci rámce vnitřní kontroly Solvency II pro pojišťovnictví. Stanislav získal profesionální zkušenosti s interním auditem jako interní auditor a vedoucí útvaru interního auditu v rámci veřejného sektoru. Stanislav Klika je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity.
Bc. Samuel Kohoutek
Ing. Jaroslava Kopová
Město Šumperk
Vystudovala jsem Obchodně podnikatelskou fakultu Slezské univerzity v Karviné. Po studiu jsem krátce brouzdala ve vodách soukromého sektoru a v roce 2001 jsem zakotvila prozatím na neurčito ve veřejném sektoru, a to u města Šumperka, kde se od roku 2002 houpu na vlnách interního auditu a veřejnosprávních kontrol ve funkci vedoucí Interního auditu a kontroly.
Kromě auditu a kontroly se také zapojuji do jiných aktivit, jsem členkou CAF týmu, kterému se již několikrát podařilo získat ocenění za kvalitu – naposledy v letošním roce Cenu MV ČR za kvalitu ve veřejné správě – stříbrný stupeň, podílela jsem se také na zavádění procesního řízení na úřadě ad.
Ing. Miluše Korbelová
Státní zdravotní ústav Praha, p.o.
Po absolvování VŠE působila za různých pozicích v ekonomické oblasti, účetnictví a daních jako vědeckovýzkumný pracovník, lektor, učitel. Od roku 1992 pracuje pro veřejný sektor, později jako auditor a daňový poradce. Je členem VSVS při ČIIA, je držitelem osvědčení interní auditor ve veřejné správě - senior. Je autorkou příspěvků do odborných a vědeckých časopisů, lektoruje.
David Korniet
Deloitte Advisory s.r.o.
David je manažerem v poradenském týmu pro oblast řízení rizik v Deloitte Česká republika. Spolu se svým týmem je primárně odpovědný za poskytování služeb v oblasti interního auditu, externího hodnocení kvality, analýzy a zlepšování obchodních procesů a nastavení a implementace vnitřního kontrolního systému. Mezi jeho klienty patří přední české i mezinárodní společnosti z oblasti automobilového průmyslu, farmacie, finančních služeb a pojišťovnictví.
Ing. Pavla Kostřibová
Mgr. Miroslav Kotrle, Ph.D.
Česká národní banka
JUDr. Pavel Koukal
Rödl & Partner Audit s.r.o.
Absolvent právnické fakulty University Karlovy v Praze. Je advokátem se specializací na právní otázky spojené s Corporate Governance, s odpovědností obchodních korporací a členů jejich orgánů, s korporátní compliance a s vnitřními kontrolními systémy, vždy s důrazem na zajištění max. účinné prevence protiprávního jednání. Je členem rozkladové komise předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu a zakládajícím členem Sdružení pro Compliance.
Lenka Kováčová
Ing. Oldřich Kovář
KRONOVISION s.r.o.
JUDr. Branislav Kozmer
Allianz - Slovenská poisťovňa , a. s.
Branislav Kozmer
Skúsenosti s interným auditom má od roku 2006, kedy nastúpil na pozíciu riaditeľa interného auditu v Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s. Predtým pôsobil v danej spoločnosti od roku 1997 na Právnom odbore. Odbor interného auditu v spoločnosti zodpovedá za výkon interného auditu a za výkon šetrenia interných podvodov zamestnancov spoločnosti ako aj finančných sprostredkovateľov poistenia. Pri výkone šetrení interných podvodov spolupracuje s Compliance funkciou v spoločnosti. Je predsedom sekcie pre boj s poisťovacími podvodmi na Slovenskej asociácii poisťovní.
Mgr. Vendula Kožíšková
Městská policie hl. m. Prahy
Jaroslava Kračúnová
Jaroslava Kračúnová je partnerkou a vede tým Business Integrity v Deloitte Legal v Praze. Má více než 13 let zkušeností s obchodním právem se zaměřením na odpovědnost vedení (občanskou a trestní), trestní odpovědnost právnických osob, corporate governance, compliance programy a prevenci úplatkářství, podvodů a korupce. Jejími hlavními odbornými oblastmi jsou podniková šetření a corporate compliance.
Jaroslava má dále více než 7 let zkušeností s poskytováním právních služeb v oblasti ochrany osobních údajů. Specializuje se zejména na oblast GDPR, bezpečnost ICT a kybernetickou bezpečnost (Zákon o kybernetické bezpečnosti, bezpečnost sítí a informačních systémů, NIS). V rámci svého zaměření na ochranu osobních údajů vedla rozsáhlé projekty týkající se dodržování GDPR pro regionální i mezinárodní klienty. Také byla členkou pracovní skupiny při přípravě adaptačního zákona k GDPR a členkou pracovní skupiny pro zavedení Směrnice NIS do české legislativy.
PhDr. Ing. Jiří Kruliš
PREP-Praha
Vystudoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT Praha a Filosofickou fakultu University Karlovy - obor psychologie. Kromě pracovních pobytů a stáží v Anglii a Německu pracoval v letech 1970 – 1994 ve VÚ bezpečnosti práce v Praze, od roku ve vlastní firmě PREP PRAHA zabývající se poradenskou a expertní činností v oblasti managementu, zejména managementu rizik a lidských zdrojů. Je autorem a spoluautorem několika knih, vysokoškolských učebnic a řady odborných článků.
Vladimír Krůta, Dipl. Mgmt
Působí jako poradce a lektor v rámci vlastní firmy KRUTOL® Consulting
Současné hlavní aktivity: lektorská činnost, semináře v oblastech: řízení procesů se zaměřením na IT služby, interní směrnice, správa procesů a metodologie a také konzultace v managementu, podnikovém řízení, obchodním či organizačním plánování a řízení rozvoje organizace.
Absolvoval certifikace např. ITIL® v2, ITIL® v3, ISO 9000-2000 Transition Auditor, ISO 14000 (Enviromental Management System) Internal Auditor, Prince 2.
Ing. Martina Křešťáková
Městská část Praha 3
Vedoucí oddělení správy dokumentů Martina je odpovědná za řízení životního cyklu dokumentů v rámci městské části Praha 3. Zodpovídá za chod podatelen, metodicky řídí elektronický systém spisové služby a dohlíží na ukládání dokumentů ve spisovně a na skartační řízení. Ve veřejné správě působí více než 15 let a má bohaté zkušenosti z oblasti interního auditu, veřejných zakázek, archivnictví a vedení spisové služby. Od roku 2017 je členkou rady občanského sdružení CNZ, z. s., které se věnuje otázkám dlouhodobého ukládání elektronických dokumentů a související problematice. Dlouhodobě se aktivně podílí na testování elektronického systému spisové služby, zejména v souvislosti s ukládáním dokumentů v elektronické spisovně a následném elektronickém skartačním řízení.
Ing. Tereza Kubínová, eMBA, CFE
Ing. Tereza Kubínová, eMBA, CFE
Senior manažerka, Forenzní služby a podpora integrity, EY Česká republika
Tereza Kubínová je zkušenou senior manažerkou ve společnosti EY, kde se zabývá tématy integrity a compliance - zejména souladem prodejních a marketingových praktik s českou a zahraniční legislativou (zákony TOPO, FCPA a UK Bribery Act), prevencí a detekcí podvodného jednání a vyšetřováním případů podvodů a korupce.
Má více než 12 let zkušeností s pomáháním klientům v České republice a řadě dalších zemí. Je certifikovanou vyšetřovatelkou podvodů a absolvovala exekutivní MBA se zaměřením na oblast Business integrity na berlínské European School of Management and Technology. Je certifikovanou Lead Auditorkou pro ISO 37001:2016 „Anti-bribery management systems“
Tereza je organizátorem EY platformy Ethics and Compliance Officers Club, pravidelně přednáší na téma integrity a compliance pro klienty a širokou veřejnost a publikovala v českých médiích články s forenzním zaměřením. Je také autorkou kapitoly Whistleblowing v publikaci Compliance v podnikové praxi.
V rámci své praxe pracovala zejména pro klienty z farmaceutického odvětví a výrobců zdravotních prostředků, ale i pro řadu klientů z energetického a plynárenského průmyslu, stavebnictví a pro státní sektor.
Mgr. Radek Kučera
Absolvoval právnickou fakultu Západočeské univerzity. Po více než desetileté praxi u Policie České republiky, kde působil na úseku odhalování hospodářské kriminality, odešel do soukromého sektoru. Více než 6 let pracoval jako ředitel Útvaru korporátní bezpečnosti ve společnosti T-Mobile, kde byl odpovědný za kompletní řízení bezpečnosti v organizaci. V současnosti je nezávislým bezpečnostním konzultantem, koučem a mentorem. Pravidelně přednáší na odborných fórech zaměřených na korporátní bezpečnost.
Ing. Bc. Adam Kučínský
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Adam Kučínský je absolvent Právnické a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy university v Brně. Zabývá se, mimo jiné krizovým řízením a kritickou infrastrukturou. Před dokončením magisterského studia na Ekonomicko-správní fakultě nastoupil na Národní bezpečnostní úřad, kde působil v Národním centru kybernetické bezpečnosti. V současné době přešel pod nově zřízený Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, který převzal aktivity Národního bezpečnostního úřadu v oblasti kybernetické bezpečnosti. Jeho hlavní činností je určování prvků kritické informační infrastruktury, implementace zákona o kybernetické bezpečnosti a kontrola plnění povinností z něj vyplývajících.
Václav Kupec
Vysoká škola ekonomická v Praze
Mgr. Miloslav Kvapil
DYNATECH s.r.o.
Certifikovaný interní auditor ve veřejné správě – EXPERT/KONZULTANT
Ředitel společnosti DYNATECH s.r.o.
Zkušený interní auditor a lektor, který se déle než 20 let zaměřuje na zefektivňování veřejné správy a zejména veřejnoprávních korporací (územně samosprávný celek a jeho zřízené/založené organizace). Na problematiku se zaměřuje z pohledu finančního řízení a kontroly, veřejných služeb a procesů, které jsou úzce s veřejnými financemi propojeny. Vedle své lektorské a auditorské činnosti je také ředitelem společnosti DYNATECH s.r.o., která se se zabývá nejen službami interního auditu, ale také vyvíjí vlastní softwarové nástroje pro elektronizaci procesů spojených s finančním řízením a kontrolou veřejnoprávních korporací a jejich organizací.
Ing. Ján Lalka
Surveilligence, s.r.o.
Ján Lalka, Managing Director a zakladatel Surveilligence se specializuje na vyšetřování sofistikované insolvenční kriminality a vyvádění majetku ze společností úpadců. Ján má 16 let zkušeností s vyšetřováním finanční kriminality ve společnosti Surveilligence a ve forenzním týmu Deloitte.
Pracoval rovněž pro mezinárodní banku na řízení tržních rizik, pro privátní skupinu rizikového kapitálu, podílel se na restrukturalizaci strojařské společnosti a spolupodílel se na rozběhu faktoringové společnosti.
V rámci své praxe se podílel na mnoha projektech vyšetřování finanční kriminality, např. v České republice, Polsku, Rusku, Slovensku, Německu, Bulharsku, Kosovu, Černé Hoře nebo Ukrajině.
Ján vystudoval Žilinskou univerzitu a absolvoval dvouleté mezinárodní postgraduální studium aplikované ekonomie a ekonometrie na Academia Istropolitana Nova. Je členem INSOL Europe, Association of Certified Fraud Examiners, Council of International Investigators a Českého institutu interních auditorů. Ján je členem rady Centra restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka na VŠE v Praze. Pravidelně přednáší v respektovaných institucích na témata týkající se odhalování a vyšetřování podvodů.
Kolektiv lektorů workshopu
Mgr. Petr Leyer
Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy (2005-2011). Od roku 2010 působí jako právník v Transparency International – Česká republika, o.p.s., přičemž se specializuje na střety zájmů, whistleblowing, otázky hospodárného nakládání s veřejnými prostředky a otázky územní samosprávy. Podílel se na mnoha mezinárodních projektech věnovaných ochraně oznamovatelů, je spoluautorem studie „Možné funkce Centra pro oznamovatele – whistleblowery v České republice“, která vznikla ve spolupráci s Radou Evropy. Od roku 2016 působí též jako specialista compliance a Anti-Corruption Officer v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., kde se zaměřuje též na whistleblowing, střety zájmů a prevenci korupčního jednání.
Ing. Jan Liška
Povodí Vltavy, státní podnik
Absolvent oboru Komerční elektrotechnika na Elektrotechnické fakultě ZČU v Plzni. Auditní činnost vykonává od roku 2007. Působil jako auditor systému jakosti v elektrotechnické výrobě. Od roku 2009 se aktivně věnuje výkonu interních auditů ve veřejné správě a výkonu auditů prostředků ze Strukturálních fondů. Je zastupitelem MČ Praha 14 a má praxi ze správy veřejného i soukromého majetku. V současné době působí jako samostatný interní auditor v Povodí Vltavy, státní podnik.
Mgr. Jan Mach
Finanční analytický úřad
Bývalý vyšetřovatel závažné finanční kriminality se specializací na podvodné delikvence ( člen vyšetřovacího týmu Harvardských fondů, Investičního fondu Trend) se po odchodu od finanční policie věnoval především trestněprávnímu poradenství. V roce 2008 nastoupil do České spořitelny, a.s. na pozici právník ‐ specialista úvěrových podvodů, přičemž se kromě trestněprávního poradenství a metodiky šetření zaměstnanecké kriminality v oblasti úvěrových podvodů zabýval odhalováním a šetřením závažných úvěrových podvodů, včetně implementace následných preventivních opatření. Od roku 2009 zde působil jako vedoucí oddělení Šetření úvěrových podvodů. Od r. 2012 byl souběžně vedoucím týmů Šetření finanční kriminality a podvodného jednání, a Compliance&AML. V současné době je manažerem útvaru Compliance&AML, kde je odpovědný za vybrané agendy z oblasti compliance/securities compliance/regulatory compliance/ AML/Sanctions&Embargoes/terrorist financing.
Je absolventem magisterského stupně bezpečnostně‐právního studia a zahraniční právnické fakulty, oboru právo a právní vědy.
Ing. Jiří Machát
Allianz pojišťovna, a.s.
Absolvent Fakulty Business and Management v rámci společného studijního programu Nottingham Trent University a VUT v Brně. Od roku 2010 pracoval několik roků ve společnosti Deloitte Česká republika v týmu interního auditu, v oddělení řízení podnikových rizik. Má zkušenosti v oblasti provádění interních auditů, hodnocení rizik a poskytování konzultačních služeb klientům v různých odvětvích, jak v soukromém, tak veřejném sektoru. Dlouhodobě se zaměřuje na audity projektů financovaných z fondů EU a kontrolu veřejných zakázek. Od roku 2014 působí na pozici zástupce ředitele Auditního orgánu a vedoucího oddělení Metodiky, kvality a podpory auditu v rámci Ministerstva financí. Má zkušenosti s řízením týmu spolupracovníků a s publikační a přednáškovou činností v rámci ČIIA.
Ing. Zbyněk Malý
NETIA s.r.o.
Po absolvování Vojenské akademie působil v rámci AČR na různých pozicích rámci IT a IT security. Svoji kariéru v AČR ukončil na odboru bezpečnosti Ministerstva obrany. Po ukončení vojenské kariéry působil jako konzultant bezpečnosti informací v různých společnostech (BDO-IT, AirBank, ANECT). V současné době působí jako nezávislý konzultant bezpečnosti informací a ochrany osobních údajů. Je držitelem certifikátu Auditor/Lead auditor ISO 27001:2013 (Information security management systém) – Certificate IRCA No.: 34161
Ing. Jaroslav Maňas
Absolvent VUT Brno, fakulta podnikatelská se zaměření na podnikové finance, daně a účetnictví. Praxi v oblasti interního auditu, risk managementu a kvality procesu během posledních 17 let získal ve společnostech General Electric, Accenture a PwC. V současné době působí jako hlavní metodik v oblasti řízení rizik v Českém aeroholdingu. Je držitelem certifikace Black Belt pro metodologii Six Sigma.
JUDr. Lenka Matochová
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Je právničkou Odboru práva veřejných zakázek a koncesí MMR. Po vystudování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně se věnovala právu zadávání veřejných zakázek, a to ve státní správě a v advokacii. Ve své akademické a publikační činnosti se soustředí na právní regulaci změn závazků ze smluv na veřejné zakázky a na veřejné zakázky v oblasti IT. Podílela se na zpracování překladu evropských „zadávacích" směrnic do českého jazyka, je spoluautorkou zákona o zadávání veřejných zakázek a administrátorkou zadávacích řízení.
Ing. Pavel Mazánek
Ing. Pavel Mazánek
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
JUDr. Radka Medková
Zapsaná mediátorka, jednatelka Institutu pro mediaci a pracovní vztahy s.r.o.
Kvalifikace:
- Absolvovala doktorské studium na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze
- Absolvovala certifikované kurzy: Mediace, vyjednávání a řešení konfliktů u Partners Czech, Komplexní výcvik v mediaci u Asociace mediátorů z.s., Mediace – provázení obtížnými rozhovory, Transformativní přístup u Brain Play Olomouc, Workplace & Employment Mediation Training u London School od Mediation.
Zkušenosti:
- Školí od roku 1999 a od roku 2009 působí jako profesionální mediátorka.
- Je zapsanou mediátorkou u Ministerstva spravedlnosti ČR.
- Specializuje se na pracovní právo a mediaci v pracovních a obchodních vztazích.
- Je zakladatelkou Institutu pro mediaci a pracovní vztahy.
Ing. Pavel Mencl
BDO Audit s.r.o.
Ing. Olga Mertlová, Ph.D.
Kancelář prezidenta republiky
Olga Mertlová působí od roku 2014 jako vedoucí oddělení interního auditu na Státním fondu dopravní infrastruktury. 7 let působila na Ministerstvu dopravy, kde byla odpovědná za nastavení systému pro čerpání prostředků EU a přípravu operačních programů. Jejími dalšími působišti byly CzechInvest, kde řídila odbor řízení rozvojových programů, a dále MŠMT, kde se podílela na přípravě výzev a hodnocení projektů pro OP VaVpI. Působí také jako odborný asistent na Dopravní fakultě ČVUT, jejíž je absolventkou.
Bc. Michal Mezera, MSc.
COMGUARD a.s.
Michal působí jako technický ředitel ve společnosti COMGUARD a.s. Na poli IT bezpečnosti se pohybuje více než 20 let. Vystudoval fakultu elektrotechniky a informatiky na VUT Brno a Business and Informatics na Nottingham Trent University. Podílel se na významných projektech IT bezpečnosti u zákazníků ze státní správy, bankovního segmentu, utility, výrobních závodů a dalších sektorů, a to v rámci regionu střední a východní Evropy. Zaměřuje se zejména na bezpečnost a architekturu ICT, bezpečnost systémů a sítí, ochranu citlivých dat a další specializované technologie pro jednotlivé segmenty. Je držitelem řady certifikací souvisejících s bezpečnostními technologiemi, podnikové architektury, projektového i procesního řízení.
Ing. Richard Michálek
Rogit, s.r.o.
Celkem více než 20 let praxe v oblasti návrhu koncepcí, strategií a řízení informační bezpečnosti, business continuity a krizového řízení. Řešení problémů a řízení bezpečnostních incidentů. Design sítí, informačních systémů a komplexních bezpečnostních opatření, školení a vedení týmu.
9 let praxe v oblasti bezpečnosti systémů a sítí, systémové integrace a administrace, návrhy komplikovaných sítí a systémů včetně bezpečnostních opatření, designu hardwaru, výběru vhodného softwaru, designu a konfigurace síťového prostředí včetně řízení implementace a vedení týmu specialistů a mnoho zkušeností nasbíraných ve významných projektech realizovaných zejména pro bankovní sektor.
Dále 11 let praxe s budováním systémů řízení informační bezpečnosti, business continuity a krizového řízení zakončené úspěšnou certifikací společnosti dle standardu ISO 27001. Manažerské zkušenosti s vedením týmů specialistů, bezpečnostních projektů, provádění analýz rizik, definování konceptů, vedení bezpečnostních programů a projektů. Určování a naplňování strategie informační bezpečnosti a business continuity. Provádění odborných tréninků, školení a přednášek na konferencích.
Mgr. Jitka Morávková
Mediátorka, lektorka
Kvalifikace:
- Vystudovala právo na duševní vlastnictví.
- Absolvovala Výcvik mediace u JUDr. Radky Medkové, mediační praktika u Conflict Management International individuální výcviky u Mgr. Kateřiny Švajcrové
- Účastnila se Letní školy mediace pořádané právnickou fakultou Karlovy Univerzity.
- Je zapsanou mediátorkou u Ministerstva spravedlnosti ČR.
- Absolvovala akreditované i neakreditované výcviky v oblasti komunikačních technik a práce s konfliktem.
Zkušenosti:
- Spolupracuje s OSPOD v rámci případových konferencí a v současné době s Brandýským Matýskem z.s., spolupracovala také s neziskovou organizací Routa o.s. v rámci realizace asistovaných kontaktů a na pozici Ochránce práv lokality.
- Specializuje se na občanskoprávní, pracovní, obchodní a rodinné mediace a facilitace.
Bc. Marek Mrkva
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Bc. Martin Mužný, MSc.,Int,Dip
Česká národní banka
Martin Mužný pracuje v České národní bance na pozici vedoucího referátu pro oblast prevence legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorismu (AML) se zaměřením na kontroly na místě v povinných osobách. V rámci předchozích pracovních pozic v ČNB se zaměřoval na kontroly na místě v oblasti AML, působil také v bankách, kde byl zodpovědný za řízení agendy AML. Dále pracoval na různých pozicích v oblasti bezpečnostního managementu. Při své praxi měl možnost podílet se na mnoha šetřeních různých typů externích i interních případů a byl vedoucím či účastníkem projektů v České republice i v zahraničí, které byly zaměřeny na prevenci a detekci podezřelých znaků u klientů a transakcí. Mezi jeho profesní zájmy patří oblast transakčního monitoringu se zaměřením na prvky FinTechu, např. využití umělé inteligence při šetření podezřelých obchodů.
Mgr. Andrea Navrkalová
Statutární město Brno, městská část Brno-střed
Mgr. Michal Němec
Česká spořitelna, a. s.
Michal Němec je ředitelem řízení nefinančních rizik a compliance v České spořitelně, kde se zabývá průběžným zlepšováním nastavení celkového systému řízení rizik včetně reputačního rizika a rizika compliance s důrazem na využívání vzájemných synergií. Zároveň se podílí na vedení vybraných projektů včetně implementace GDPR, zavedení nového systému transakčního monitoringu nebo AML systému. Na předcházející pozici se zabýval problematikou řízení vnitřně stanoveného kapitálu včetně stresového testování, vytvořením plánu obnovy či přípravou podkladů pro rezoluční plán. Před Českou spořitelnou měl na starosti řízení operačních rizik v Komerční bance, do které přešel z České národní banky, kde působil v oblasti dohledu se specializací na ověřování způsobu řízení různých typů rizik v bankách a pojišťovnách. Zároveň byl zapojen do pracovních skupin na evropské úrovni a validačních týmů pokročilých metod ve vybraných evropských bankovních skupinách.
Ing. Viktorie Nerpas
BDO Audit s.r.o.
Mgr. František Nonnemann
Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Po té deset let působil na Úřadě pro ochranu osobních údajů, naposledy v pozici vedoucího právního oddělení. Během působení na Úřadu se zabýval především konzultační činností pro soukromé i veřejné subjekty, přezkumem rozkladů a námitek k závěrům Úřadu, zastupování Úřadu u správních soudů a jeho reprezentováním v mezinárodních pracovních či kontrolních skupinách. Od roku 2016 působí ve finančním sektoru (skupina MONETA, společnost MallPay s.r.o., finanční skupina Partners), kde se zabývá především nastavením procesů pro zajištění compliance, včetně souladu s pravidly pro ochranu osobních údajů, a procesů pro řízení nefinančních rizik. Řadu let se rovněž věnuje publikační a přednáškové činnosti a to v České republice i v zahraničí. Je mj. spoluautorem komentáře k zákonu č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, prvního českého komentáře k obecnému nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) či komentáře k novému zákonu o zpracování osobních údajů.
Ing. Dominik Nop
Ing. Jiří Novák
Správa železnic,státní organizace
Ing. Šárka Nováková, MBA
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
se aktivně věnuje internímu auditu ve veřejné správě už více než 20 let a v současné době působí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na pozici vedoucí Odboru vnitřního auditu a kontroly. Je členkou ČIIA, kde se podílí na činnosti Výboru sekce veřejné správy, Redakční rady profesního časopisu Interní auditor a Výboru pro certifikaci interních auditorů ve veřejné správě. Šárka má bohaté zkušenosti s realizací interních auditů a veřejnosprávní kontrolou ve zdravotnických, sociálních, kulturních a školských příspěvkových organizacích, které neváhá sdílet.
Ing. Mgr. Václav Novotný
Advanced Risk Management, s.r.o.
Václav Novotný je ředitelem a majitelem společnosti Advanced Risk Management, s. r. o. Již více než 18 let se specializuje na poradenství a školení v oblasti identifikace, měření a řízení finančních rizik. V roce 1994 započal svou kariéru v investičním oddělení České pojišťovny, a. s. Václav Novotný je zakládajícím členem a předsedou sdružení Risk Management Klub a je často zvaným lektorem na konferencích a seminářích uznávaných institucí. Václav Novotný vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.
Mgr. Petr Novotný
Argeus, s.r.o.
Petr je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a od roku 1991 se věnuje právní problematice.
První zkušenosti nabyl v Kapitálové investiční společnosti České pojišťovny a následně pracoval několik let v České národní bance, kde se věnoval legislativní činnosti.
Založení burzovního trhu v České republice zavedlo Petra na Burzu cenných papírů Praha, kde působil na pozici inspektora, analytika a kontroloval dodržování obchodních standardů.
Následovala nabídka od jednoho z největších obchodníků s cennými papíry, BH Securities, kde Petr Novotný zastával pozici Head of Compliance dlouhých 12 let.
Další profesní dráhu zvolil jako nezávislý konzultant v oblasti Compliance a v současné době zajištuje konzultace Compliance ve společnosti Argeus, s.r.o. pro investiční společnosti, fondy, obchodníky s cennými papíry, investiční zprostředkovatele a korporace, které potřebují zajistit Compliance procesy.
Ing. Zdeněk Nushart
Státní fond životního prostředí
Vedoucí Samostatného oddělení interního auditu
Státní fond životního prostředí ČR
Zdeněk je vedoucí útvaru interního auditu na Státním fondu životního prostředí ČR, který je významnou státní organizací při poskytování národních i evropských prostředků v oblasti ochrany
a zlepšování životního prostředí v České republice. V organizaci působí 18 let a má bohaté zkušenosti s nastavováním řídících a kontrolních mechanismů uvnitř organizace i s nastavováním pravidel
pro výkon interního auditu. Již 14 let je vedoucím útvaru interního auditu a má velké zkušenosti s řízením tohoto útvaru.
Zdeněk je dlouholetým členem Českého institutu interních auditorů, kde působí aktivně ve výboru Sekce pro veřejnou správu a ve Výboru pro certifikaci interních auditorů veřejné správy.
Ing. Hana Ondrušková
Lektorka v oblasti soft skills
Hanka Ondrušková vede především semináře zaměřené na komunikaci, typologii osobnosti, time management a prezentační dovednosti. Od roku 2006 pracuje v oboru a spolupracuje se vzdělávacími společnostmi, státními institucemi, bankami i s nadnárodními soukromými firmami a vyučuje komunikaci na VŠE v Praze.
Regina Pavlíčková
BDO Audit s.r.o.
Mgr. Pavla Pavlíková, PCC
Pavla Pavlíková
Pavla je inspirativním koučem zaměřujícím se na úspěšné zvládnutí manažerské role a využití principů a technik koučování v práci s lidmi, horolezkyní, facilitátorkou. Koučuje především ve firemním prostředí, kde rozvíjí směr Challenging coaching.
Rozvoji lidí se věnuje od roku 1997:
od 2006 externí kouč (INNERGY, Extima),
1998-2005 personalistika v AstraZeneca (HR Manager),
1997-1998 Project Manager v ICV.
Je držitelkou akreditace Professional Certified Coach udělené International Coach Federation (ICF), největší světovou profesionální asociací koučů.
Mgr. Ing. Štěpán Pekárek, Ph.D.
Deloitte Advisory s.r.o.
prof. JUDr. Jan Pichrt, Ph.D.
Univerzita Karlova v Praze
Je vedoucím Katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Vedle pedagogické a publikační činnosti se již mnoho let věnuje též vlastní advokátní praxi. Je členem Komise pro pracovní právo a sociální věci Legislativní rady vlády ČR, předsedou České společnosti po pracovní právo a právo sociálního zabezpečení a je také rozhodcem Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR.
Ing. Olga Pincová
Ing. Matouš Pinkava
BDO Audit s.r.o.
Lubomír Pitter
DABRICON s.r.o.
Mgr. Tomáš Pivoňka, CIA, CRMA
ČEZ, a. s.
Prezident ČIIA
Tomáš Pivoňka je ředitelem útvaru Audit a compliance v ČEZ, a. s. Předtím působil více než 10let ve společnosti EY jako senior manažer v oddělení podnikového poradenství a řízení rizik.V EY působil i jako CEE IA Champion (hlavní metodolog IA pro 22 zemí střední a východníEvropy).
Tomáš má rozsáhlé zkušenosti se zakládáním, řízením a hodnocením útvarů interního auditu. V rámci své dvacetileté kariéry pracoval na více než 1 000 auditů v oblasti energetiky, finančních služeb, real estate a veřejného sektoru. Tomáš má rovněž rozsáhlé zkušenosti s projekty v oblasti Corporate governance, řízení rizik a strategického poradenství.
Tomáš je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně; je držitelem mezinárodních certifikátů Certified Internal Auditor (CIA), Certification in Risk Management Assurance (CRMA) a je certifikován pro hodnocení činnosti interního auditu. Tomáš byl 4 roky členem představenstva Evropské konfederace institutů interních auditorů a Výboru pro propagaci IIA. Pravidelně přednáší v ČR a v zahraničí.
Mimo práci se s láskou věnuje výchově svých dvou dcer a výuce jógy.
JUDr. Ing. Magdaléna Plevová
Finanční analytický úřad
Ing. Petra Plevová
Vystudovala Vysokou školu báňskou v Ostravě. Ve veřejné a státní správě působila více než 15 let. Od roku 2002 pracovala jako interní auditor na MÚ Kopřivnice, kde od r. 2008 působila na pozici manažera kvality. Od roku 2012 je jednatelem vzdělávací společnosti AGENTURA POZNÁNÍ, s.r.o. Od roku 2008 spolupracuje jako externí lektor ve společnostech ČIIA, Tempo Training & Consulting, s.r.o., TSM, s.r.o., P.Q.M. Lektorskou činnost vykonává také v AGENTUŘE POZNÁNÍ, s.r.o. Její odborností je interní audit, řízení kvality a manažerské dovednosti. Má bohaté zkušenosti s výkonem interního auditu ve veřejné správě, se zaváděním metod risk managementu, řízení kvality, projektového a procesního řízení, strategického plánování ve státní a veřejné správě a soukromém sektoru. Působí také jako kouč v oblasti osobního růstu, zabývá se zejména vytvářením systémů pro řešení problémů a zdolávání životních překážek.
Ing. Bohuslav Poduška
Česká spořitelna, a. s.
Je ředitelem úseku interního auditu České spořitelny, a.s. od roku 1994. Na rozvoji profese interního auditu v ČR se v letech 1998–2002 intenzivně podílel z pozice Prezidenta Českého institutu interních auditorů. Je certifikovaným interním auditorem (CIA), členem Komory auditorů ČR.
Ing. Markéta Pourová
Státní fond dopravní infrastruktury
Mgr. Yvona Pražáková
Úřad práce České Budějovice
Absolvent pedagogické fakulty v Českých Budějovicích, zkušenosti v oboru didaktiky, andragogiky a psychologie. Dlouholetý zaměstnanec státní správy (24 let), oboru nepojistných sociálních dávek, certifikát a zkoušky zvláštní odborné způsobilosti v oboru správního řízení (zákon č. 500/2004 Sb. správní řád, ve znění pozdějších předpisů). V současné době působí jako vedoucí oddělení nepojistných sociálních dávek Krajské pobočky Úřadu práce České republiky v Českých Budějovicích – metodika a koordinace řízení. V rámci své odborné praxe školí nové a stávající zaměstnance v oboru nepojistných sociálních dávek a jejich nedílné součásti – správního řízení.
Vojtech Prerovský
Vojtech Prerovský aktuálně působí jako Chief Compliance Officer francouzské společnosti Veolia pro region střední a východní Evropa, kde se věnuje posílení protikorupčních programů aktuálně ve více než 14 zemích. V rámci Veolia spustil certifikační program na ISO37001:2016 a úspěšně certifikoval několik společností v rámci regionu CEE jako první v daných zemích. Současně aktuálně působí jako člen výkonné rady České Compliance Asociace.
Předtím působil jako člen představenstva a ředitel legal a compliance ve společnosti Aegon v ČR a jako chief compliance officer pro společnost AXA ČR a SR a současně absolvoval mezinárodní assignment v oddělení compliance v centrále společnosti Axa v Paříži.
Vojtech studoval práva a ekonomii. Během studií práv Vojtech spolupracoval například s Transparency International Slovensko. S compliance se poprvé setkal v roce 2006 v rámci mezinárodní finanční skupiny Aegon. Zde měl za úkol postavit základy compliance v organizaci – nutno dodat, že v té době pojem compliance ve střední Evropě téměř nikdo neznal. Vojtech se specializuje na stavění compliance programů a vylepšování compliance procesů v organizacích, jejich digitalizaci a change management v nastavení firemní kultury.
Ing. Jitka Procházková, CIA
JUDr. Ing. Zdeňka Liv Prokšová
Nejvyšší kontrolní úřad
Zdeňka Liv Prokšová působí celý profesní život v různých oblastech státní správy (Český statistický úřad, Okresní úřad, Ministerstvo vnitra), kde zastávala pozice od úrovně úřednických až po řídící. V současné době již jedenáctým rokem pracuje na Nejvyšší kontrolním úřadě. I zde prošla několik pozic a to od metodika, přes právníka až po interního auditora. Mnoho let se rovněž věnuje aktivní práci pro obec. Druhé volební období zastává funkci zastupitele obce, resp. člena rady obce, kde má na starosti právní problematiku, především závazkové právo.
Ing. Marek Prosický
Ondřej Přibyla
Mgr. Kateřina Pscherová
Česká národní banka
Kateřina Pscherová absolvovala magisterské studium na Právnické fakultě univerzity Karlovy a od studií se věnuje oblasti boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu (AML/CFT). V letech 2013 až 2016 pracovala ve výboru MONEYVAL (Expertní výbor pro boj proti praní špinavých peněz a financování terorismu) při Radě Evropy, kde se zúčastnila několika hodnocení členů výboru ohledně úrovně jejich opatření v oblasti AML/CFT (Černá Hora, Bosna a Hercegovina a Srbsko). Hodnocení výborem MONEYVAL (Gruzie) se zúčastnila i v rámci působení v České národní bance jako národní expertka. V České národní bance působí v oblasti AML/CFT od roku 2016, nejprve pracovala v sekci regulace a mezinárodní spolupráce, kde se podílela mj. na přípravě vyhlášky č. 67/2018 Sb. Mimo tuto oblast se zde věnovala i regulaci sektoru kolektivního investování. Od dubna 2020 působí jako vedoucí referátu dohledu na dálku v oblasti AML/CFT nad úvěrovými institucemi, pojišťovnami a penzijními společnostmi v sekci dohledu nad finančním trhem. V rámci svého působení v ČNB se Kateřina Pscherová účastní jednání s mezinárodními organizacemi a evropskými institucemi (od roku 2016 zastupuje ČNB ve výboru EBA k oblasti AML/CFT).
Matúš Púll
Matúš Púll je manažerem udržitelnosti České spořitelny od března 2021. V České spořitelně pracuje od roku 2007 v korporátním bankovnictví. V bankovnictví působí již více než dvacet let, začal v Kommunalkredit Austria ve Vídni a dále pracoval v GE Money Bank a Citibank. Vystudoval VŠE v Praze. Je členem Komise pro udržitelné finance ČBA.
Ing. Miroslava Pýchová
Absolventka Vysoké školy ekonomické v Praze a specializačního studia na právnické fakultě University Karlovy. Praxe mj. 17 let na Ministerstvu financí v kontrolním odboru, kontrolovala hospodaření státních orgánů a příjemců dotací, řídila kontrolní skupiny a působila jako metodik pro kontrolní činnost. Nyní vykonává poradenskou a lektorskou činnost, spolupracuje s orgány veřejné správy jako členka týmu interních auditorů, účastní se kontrol jako přizvaná osoba, zpracovává odborná stanoviska. Účastnila se meziresortního připomínkového řízení k návrhu zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole, autorka expertního posudku na vyžádání Poslanecké sněmovny k tomuto zákonu. V letech 2014-2020 byla konzultantkou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny k návrhům zákonů, mj. rozpočtových pravidel.
Michael Rada
Michael Rada
je otcem projektu MEZINÁRODNÍHO OBCHODNÍHO CENTRA UDRŽITELNÉHO ROZVOJE, jednatelem jeho mateřské společnosti IBCSD LAB s.r.o. a zakladatelem INDUSTRY 5.0
Od roku 1990 působil ve středním a později ve vyšším managementu firem logistických (SCHENKER, SGL, obchodních (NORECOM, GERICOM, FRIDANAIR, AMERICAN WAY) a to nejen na pozicích logistických, ale i marketingových, obchodních, business development, nákup a řadě dalších.
- Úspěšně absolvoval zkoušky IATA včetně DGA ve Vídni
- Je aktivním autorem řady odborných článků z oblasti logistických a obalových inovací
- Je autorem řešení vratné paletové fixace FIXLOG ONE – FIXLOG THREE
- V letech 2008–2013 působil v senior managementu logistické divize druhé největší korporace Japonska (SUMITOMO CORPORATION) na pozici business Development
- Od roku 2013 samostatně podnikající v oblasti zvyšování efektivity globálních dodavatelských řetězců a v oblasti vývoje efektivních obalových prostředků
- Od roku 2014 tvůrcem nového průmyslového odvětví – INDUSTRIAL UPCYCLING zabývajícím se systémovou prevencí vzniku odpadu a plýtvání na průmyslové úrovni, aktivním využitím přebytků výroby a jejich přímým druhotným zužitkováním.
- V roce 2015 založil hnutí E-MOTION podporující integraci osobní elektromobility do profesní i soukromé sféry.
- 1.12.2015 definoval jako první na světě obsah INDUSTRY 5.0 a stal se tvůrcem první průmyslové evoluce a zakladatelem INDUSTRY 5.0, která byla mnohými renomovanými společnostmi jmenována mezi desítku průmyslových trendů následující dekády.
- 1.1.2021 začal tvořit globální síť národních INDUSTRY 5.0 AMBASADORŮ. K 31.12.2021 měla 89 členů ve stejném množství zemí včetně Indie, USA, Austrálie, Kanady, Ghany, Brazílie, Francie, Iránu a dalších.
- Vlastník ochranné známky IBCSD a autor řady designů průmyslových obalů
- Od roku 2013 pan Rada aktivně přednáší na středních a vysokých školách, stejně jako ve firmách a šíří osvětu systémové prevence vzniku odpadu a plýtvání v tuzemsku i zahraničí. Od stejné doby figuruje i jako jeden z lektorů LOGISTICKÉ AKADEMIE, se zaměřením na LOGISTICKÉ INOVACE a UDRŽITELNOST V LOGISTICE.
- Zároveň je od roku 2015 aktivním přednášejícím projektu MŮŽEŠ PODNIKAT, zaměřeného na propojení akademické a podnikatelské sféry
Mezi klienty patří společnosti z mnoha průmyslových segmentů nejenom v ČR, ale i zahraničí. Mezi zastoupené obory patří Automotive, Zpracování kovů a kovovýroba, Potravinářství, Zemědělství, Obchod, Logistika, Vzdělávání, Energetika, Stavebnictví, Důlní průmysl, a řada dalších. Kromě českých společností jsem aplikoval své znalosti u klientů s mateřskými firmami v Německu, Singapuru, USA, Japonsku a dalších zemí.
7.1.2021 zařadila INDUSTRY 5.0 do svého programu oficiálně Evropská Komise. 19.10.2021 byla INDUSTRY 5.0 poprvé na programu OSN, konkrétně na konferenci WORLD INVESTMENT FORUM.
Moto:
Neexistence pro mne není překážkou, jen prvním krokem novým směrem. Kde jiní končí, já začínám.
Ing. Ladislav Rafaj
Matador Holding, a.s.
Vyštudoval Vysokú školu dopravy a spojov v Žiline, 12 rokov praxe v leteckom priemysle. Od r.1999 pôsobí v internom audite: audítor pre európske operácie v skupine Sauer-Danfoss (hydraulické systémy), vedúci oddelenia interný audit v spoločnostiach Mondi SCP (papierenský priemysel), Slovnaft (petrochémia) a MATADOR Group (gumárenstvo, strojárska výroba, priemyselná automatizácia, konštrukcia a design).
Mgr. Jana Rambousková
Jana Rambousková vystudovala, ve své době málokomu co říkající (promovala v roce 2002), obor andragogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Výchově a vzdělávání dospělých se intenzivně věnuje téměř dvacet let. Za svoje poslání a životní náplň totiž považuje budování vztahů a „práci" s lidmi – těmi nejbližšími počínaje a doposud neznámými konče. Působila v několika významných českých vzdělávacích agenturách jako školitelka a projektová manažerka (např. Scio, Positive), zároveň se pohybovala v byznysovém prostředí. Také má zkušenosti z akademické půdy (státní i soukromé) a z ročního působení ve státní správě (Ministerstvo dopravy ČR). Po rodičovské dovolené se stala nezávislou lektorkou a konzultantkou v oblasti osobnostního rozvoje. Nadále spolupracuje s vybranými vzdělávacími společnostmi.
Ing. Dana Ratajská
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vystudovala Provozně-ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně. Celý svůj profesní život působí ve veřejné správě, jak v územní samosprávě (Ostrava, Opava), tak i ve státní správě (ZVHS, ČSSZ, SPÚ, MF). Než se v roce 2002 začala věnovat internímu auditu, pracovala na různých ekonomických pozicích, z toho 10 let jako vedoucí ekonomického odboru.
V současné době pracuje na Ministerstvu pro místní rozvoj na pozici vedoucí samostatného oddělení interního auditu. Členkou ČIIA je od roku 2002, od roku 2010 je členkou výboru Sekce veřejné správy, kde se aktivně podílí na jejich aktivitách a také na organizaci seminářů a dalších akcí Českého institutu interních auditorů nejenom v Moravskoslezském regionu, členkou výboru pro certifikaci a občasnou přispěvatelkou do našeho časopisu Interní auditor. Členkou Rady ČIIA je od roku 2013.
Ing. Lucia Rončáková, Ph.D., MBA
Lucia je senior manažerkou v oddělení řízení rizik společnosti Deloitte Česká republika. Specializuje se prioritně na poradenství v oblasti rizik, compliance a regulatoriky, přičemž má bohaté zkušenosti z projektů kombinujících byznys a IT pohled. Klientům z různých sektorů také pomáhá s metodickou podporou v rámci implementace GRC, nastavením a optimalizací odpovědnosti v jednotlivých liniích řízení, a také s výběrem a implementací IT řešení pro GRC.
Ing. Jan Roubínek
Státní fond životního prostředí
Jan je odpovědný za provádění veřejnosprávních kontrol namístě v rámci poskytovaných podpor souvisejících s ochranou životního prostředí. V organizaci SFŽP ČR pracuje od roku 2014, přičemž více jak 15 let se zabývá prováděním kontrol na místě u příjemců podpor a má tak bohaté zkušenosti s vykonáváním veřejnosprávních kontrol na místě.
V letech 2002–2013 pracoval na Ministerstvu financí jako kontrolor zahraničních prostředků v České republice. Podílel se na zavádění vnitřních kontrolních systémů čerpání zahraničních dotačních prostředků, účastnil se pravidelných jednání se zástupci Evropské komise a v rámci přeshraniční spolupráce harmonizoval na území České republiky rozsah provádění kontrolní činnosti s partnerskými kontrolními úřady z příhraničních států.
Olga Rudáková
Ing. Miloslav Rut
Česká národní banka
Ing. Alena Rybáková
Alena Rybáková vystudovala Vysoké učení technické v Brně a v současné době je zaměstnancem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost v Odboru kontroly. V rámci pracovní náplně se zabývá kontrolou dodržování zákona o kybernetické bezpečnosti a souvisejících vyhlášek u povinných osob, edukační činností v oblasti kybernetické bezpečnosti, dále se podílí se na přípravě a aktualizaci legislativy v této oblasti a tvorbě různých podpůrných materiálů.
Ing. Martin Ryšavý
Anna Říhová
ITS akciová společnost
Tomáš Sádlík
Tomáš Sádlík je manažerem v oddělení forenzních služeb pražské kanceláře PwC a má mnohaletou zkušenost z oblasti boje proti podvodům. Do PwC nastoupil v roce 2017. Před svým nástupem do PwC Tomáš pracoval v společnosti Deloitte na oddělení forenzního auditu a v jedné z největších českých bank na oddělení Řízení Rizika podvodů. Tomáš řídil řadu vyšetřování a projektů prověřování třetích stran ve střední a východní Evropě a má rozsáhlé zkušenosti v oblastech prevence a detekce podvodů a boje proti úplatkářství a korupci.
Ing. Tomáš Severa
Ministerstvo financí ČR
Tomáš Severa je absolventem Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. Po jejím absolvování nastoupil v roce 2008 na Ministerstvo financí, kde se od té doby zabývá problematikou regulace statutárního auditu, účetnictví a daňového poradenství. Tomáš Severa byl členem týmu zabezpečující předsednictví České republiky v Radě EU v oblasti účetnictví a statutárního auditu v roce 2009 a dále členem pracovní skupiny Rady k projednávání reformy statutárního auditu v EU.
Tomáš Severa je spoluautorem:
- zákona č. 334/2014 Sb., kterým se mění zákon č. 93/2009 Sb., o auditorech a o změně některých zákonů (zákon o auditorech), ve znění pozdějších předpisů,
- zákona č. 221/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony,
- zákona č. 299/2016 Sb., kterým se mění zákon č. 93/2009 Sb., o auditorech a o změně některých zákonů (zákon o auditorech), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
- zákona č. 527/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, zákony související s přijetím zákona o evidenci skutečných majitelů a zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, ve znění pozdějších předpisů.
Od roku 2017 až do současné doby zastává pozici vedoucího oddělení Regulace povinného auditu na Ministerstvu financí, v rámci tohoto útvaru se věnuje regulaci auditu a účetní profese. Vedle toho je od 2009 členem Audit Regulatory Committee.
Josef Severa
Plain Management, s.r.o.
Ing. Petr Schovánek
O2 Czech Republic a.s. .
Ing. Bc. Kateřina Schovánková Nejedlá
Phoenix lékárenský velkoobchod, s.r.o.
Kateřina je absolventkou Stavební fakulty ČVUT v Praze a certifikovanou interní auditorkou. V současné době vede interní audit ve skupině innogy v České republice. V interním auditu pracuje od roku 2005, kdy spoluvytvářela útvar interního auditu ve skupině RWE a dále se podílela na významných transformačních aktivitách společnosti. Od roku 2014 se věnuje internímu vyšetřování nekorektního chování. Lektorské činnosti se věnuje od roku 2018.
Ing. Petr Sikora
Ing. Bc. Michal Sklenář
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Ředitel Odboru kontrolních činností v Ministerstvu pro místní rozvoj a externí pedagog na Vyšší odborné škole v Praze. V minulosti pracoval na Úřadu vlády České republiky jako vedoucí Oddělení kontroly, v soukromém sektoru na pozici Senior konzultanta v oblasti kontroly EU fondů a dříve na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR na pozici garanta kontrol a zástupce vedoucího oddělení. Lektor je úspěšným absolventem v oborech krizového řízení, pedagogiky, ekonomiky a managementu.
Ing. Ladislava Slancová, MPA, LL.M.
Nejvyšší kontrolní úřad
Ladislava se věnuje internímu auditu od roku 2003. V současné době je ředitelkou odpovědnou za výkon činnosti interního auditu v Nejvyšším kontrolním úřadu. V organizaci působí 12 let a její útvar získal v rámci externího hodnocení kvality „OSVĚDČENÍ O SOULADU ČINNOSTI INTERNÍHO AUDITU SE STANDARDY IIA“.
Vystudovala ČZU Praha, fakultu provozně-ekonomickou, Univerzitu Palackého v Olomouci, doplňující pedagogické studium pro absolventy vysokých škol a
Master of Public Administration ve specializaci: Veřejná správa.
Od roku 1993 pracovala v různých orgánech veřejného sektoru. Má bohaté praktické zkušenosti s výkonem interního auditu, finanční kontroly, veřejnosprávní kontroly, s účetnictvím, poskytováním informací či vyřizováním stížností.
Je držitelkou např.:
- osvědčení Odborná příprava pracovníků veřejné správy v oboru interní audit a finanční kontrola.
- certifikátu Interní auditor ve veřejné správě – Expert/Konzultant v rámci Národního kvalifikačního programu zdělávání a certifikace interního auditu
ve veřejné správě. - certifikátu Information Security Management Systems Auditor/Lead auditor Course ISO/IEC 27001:2013 (CQI-IRCA).
- certifikátu Auditor kybernetické bezpečnosti[1].
- certifikátu Information Systems Auditing, Controls and Assurance[2].
- certifikátu PRINCE2®Foundation Certificate in Project Manager[3].
- Certificate of Completion Awarded in the field of study Management Services.
- certifikátu ECDL Certificate haas successfully passed 7 modules required for the granting of the European Computer Driving Licence and is Digitally Competent.
- certifikátů v oblasti smluvních podmínek FIDIC[4].
- certifikátu Specializovaný kontrolor v oblasti investiční výstavby.
- certifikátu Center of Excellence in Finance.
- certifikátu Základní kurz eGovernment procesní modelování a Policy
Členem Českého institutu interních auditorů je od roku 2003. Angažuje se v Sekci veřejné správy ČIIA, podílí se na tvorbě vzdělávacích programů a zároveň lektoruje. V roce 2019, 2021 a 2023 byla zvolena za člena Rady ČIIA, od roku 2020 je členkou Redakční rady časopisu Interní auditor, a také spolupracuje na zajištění mentoringu ČIIA.
Za ČR - Nejvyšší kontrolní úřad je kontaktní osobou v pracovní síti EUROSAI[2], která uzavřela dohodu o spolupráci s ECIIA, a rovněž kontaktní osobou zajišťující spolupráci s ČIIA, RVDA, KA ČR, Komorou auditorů SR a s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.
JUDr. Ladislav Smejkal
advokát a partner mezinárodní advokátní kanceláře Dentons. Zaměřuje se na poskytování právního poradenství v oblasti trestního práva, což zahrnuje jak obhajobu právnických a fyzických osob, ale i zastupování poškozených v trestním řízení, zavádění compliance management systémů a realizaci interních šetření. Dále se specializuje kriminalitu zaměstnanců a členů vedení obchodních společností a související právní otázky včetně zastupování v soudních sporech. Je členem České advokátní komory a Mezinárodní advokátní komory (IBA). Je mezinárodními právnickými ratingovými publikacemi pravidelně řazen mezi nejdoporučovanější odborníky v oblasti trestního a pracovního práva (Chambers Europe, Who’s Who Legal, Legal 500). Pravidelně přednáší a publikuje v České republice i v zahraničí.
Martin Smetana
Nejvyšší kontrolní úřad
JUDr. Jaroslav Stádník, Ph.D., DBA, LL.D.
Mgr. Václav Strnad, CISA, CISM
Václav Strnad pracuje na pozici manažer v oddělení Audit & Assurance společnosti Deloitte Česká republika a zaměřuje se na IT Audit. Václav Strnad má rozsáhlé zkušenosti (více než 20 let) na různých pozicích v oblasti informačních technologií. Během této praxe vedl SW projekty týkající se implementace nových funkcionalit SAP, vývoje nových aplikací a IT bezpečnosti. Šest let odpovídal za bezpečnosti IT technologií v loterní společnosti SAZKA. Posledních 10 let poskytuje služby auditu informačních technologií a další odborné poradenské služby finančním institucím v České republice a v regionu střední a východní Evropy, např. společnostem Česká spořitelna, Komerční banka a její finanční skupina, Société Générale Corporate a Investment Banking, Splitska Banka, BRD, leasingové společnosti v Maďarsku a v Polsku, Eurobank v Polsku a Rosbank v Moskvě. Od roku 2017 pracuje jako IT auditor ve společnosti Deloitte, kde se zaměřuje na audit IT prostředí u klientů finančního sektoru a výrobních podniků. Václav Strnad je expertem v oblasti auditu informačních technologií, kybernetické bezpečnosti, analýzy rizik a má také zkušenosti s realizací Business Continuity a Disaster recovery postupů.
Václav Strnad je certifikovaný auditor informačních systémů (CISA), certifikovaný manažer informační bezpečnosti (CISM), má BSI certifikaci na Lead Implementing and Lead Auditing pro ISO/IEC 27001 a certifikaci COBIT 2019 Foundation. Je členem české pobočky organizace ISACA.
Bc. Ivo Středa
MONETA Money Bank, a.s.
Ing. Ivo Středa
Zakladatel a první prezident ČIIA, nyní člen četného prezídia ČIIA. Během 24leté praxe v interním auditu vybudoval či transformoval útvary IA ve společnostech ČEZ, Český Telecom, Ernst & Young ČR, E.ON Bohemia, ČSA a innogy ČR (RWE).
Působil v dozorčí radě Svazu průmyslu a dopravy ČR, v Radě pro veřejný dohled nad auditem a nyní je členem Výboru pro audit Českého Aeroholdingu.
Své dlouholeté zkušenosti nyní zúročuje v rámci mentoringu a coachingu manažerů interního auditu a manažerů příbuzných oblastí.
Iva Suchá
Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
Petra Supeková, CFE
Petra Supeková je manažerkou týmu Business Integrity v Deloitte Legal. Má více než osmileté zkušenosti ve forenzní oblasti, kdy byla zapojena do vyšetřování mnoha případů podvodů, korupce a neetického jednání a poskytování dalších forenzních služeb mezinárodním i českým klientům, především v oblastí výroby, finančního a farmaceutického sektoru, zdravotní péče, energetiky, automobilového průmyslu a dopravy. V Deloitte se věnuje šetření podvodů, compliance, protikorupčním procesům, forenznímu/internímu auditu a službám spojeným s whistleblowingem.
Petra je členkou Asociace certifikovaných vyšetřovatelů podvodů (ACFE) a v roce 2019 získala certifikát CFE – Certifikovaný vyšetřovatel podvodů.
Ing. Rodan Svoboda, CIA
Konzultant, lektor, externí hodnotitel kvality interního auditu
Rodan je kvalifikovaným a zkušeným senior konzultantem v poradenské společnosti Eurodan, s.r.o., kde využívá své dlouholeté auditorské a manažerské zkušenosti. Téměř dvacet let pracoval v elektrárenské společnosti ČEZ jak v ekonomických, tak auditorských pozicích. Podílel se na budování ČIIA, řadu let jako člen Rady, posléze jako jeho první výkonný ředitel. Několik let byl projektovým manažerem národní pobočky ISACA CRC a členem jeho řídicího výboru. Přes 3 roky byl členem Výboru pro audit v Kongresovém centru Praha, a.s.
Kromě tuzemské praxe získával auditorské zkušenosti i v rámci několika zahraničních projektů, mj. se podílel na budování systému finanční kontroly a interního auditu ve státní správě Republiky Tádžikistán. V současnosti vede odborné týmy při zavádění auditu, jeho výkonu a hodnocení v řadě obchodních společností, regulovaných subjektů finančního sektoru a organizacích veřejné správy. Více než tři roky odpovídal za provádění interních auditů u Pojišťovny VZP, a. s., dvanáct let koordinoval poskytování služeb pro funkci compliance ve finanční skupině Citfin. V letech 2017-18 působil jako senior konzultant při analýzách a implementaci zpracování osobních údajů podle GDPR. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance. Vykonává externího hodnotitele kvality interníh auditu.
Rodan je certifikovaným interním auditorem (CIA), certifikovaným auditorem vnitřní kontroly (CICA), držitelem certifikace v ujišťování systému řízení rizik (CRMA). Je členem Českého institutu interních auditorů, členem IIC ve Spojených státech a čestným členem polského institutu PIKW.
Ing. Stanislav Svoboda
NN Finance, s.r.o.
D.A.S. pojišťovna právní ochrany, a.s., vedoucí oddělení interního auditu. Interním auditem se zabývá od roku 1996, působil také jako konzultant pro projektové řízení, expert forenzního auditu, compliance a řízení rizik, má dlouholeté manažerské zkušenosti, zejména z finančních institucí.
Ing. Michal Svoboda, Ph.D.
Michal Svoboda absolvoval na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze studium oboru účetnictví a finanční řízení, tamtéž získal také doktorát a mnoho let působil jako odborný asistent. Od roku 2007 pracoval na Ministerstvu financí v odborech, které jsou gestorem právních předpisů v oblasti účetnictví veřejného sektoru. Aktuálně s Ministerstvem financí spolupracuje na vzniku nového zákona o účetnictví. Je certifikovaným interním auditorem ve veřejné správě a odborným konzultantem v oblastech účetní výkaznictví, vnitřní kontrolní systém, metodika 3E, nákladové kalkulace, finanční řízení a v souvisejících oblastech organizací veřejné správy.
Ing. Klára Sýkorová
Pracuje ve Finanční správě ČR od roku 2011. Zpočátku působila v ekonomické sekci a v roce 2013 přešla do útvaru interního auditu, který je zařazen na Generálním finančním ředitelství. V roce 2015 byla jmenována do funkce vedoucí Oddělení interního auditu. Zastává bezpečnostní roli Auditora kybernetické bezpečnosti a zodpovídá za realizaci interních auditů ve Finanční správě ČR včetně auditů kybernetické bezpečnosti.
Ing. Simona Székelyová
Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s.p.
Absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v bakalářském oboru veřejná správa, ekonomický magisterský program na Vysoké škole finanční a správní a studijní program MBA pro veřejnou správu. Od roku 2008 se věnuje internímu auditu. Působila ve vedoucí pozici na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR, na Ministerstvu vnitra ČR v oblasti interního auditu a auditu strukturálních fondů. Nastavovala řídící a kontrolní systémy finančních nástrojů. Zakládala útvar interního auditu ve Státní tiskárně cenin, státní podnik. Je držitelkou certifikátu interní auditor ve veřejné správě - expert/konzultant v rámci Národního kvalifikačního programu. Členem ČIIA je od roku 2009. Členem Rady ČIIA je od roku 2012. Angažuje se v Sekci veřejné správy ČIIA a podílí se na tvorbě vzdělávacích programů. Zároveň pracuje ve výboru pro certifikaci. V současné době je předsedkyní a místopředsedkyní 6 výborů pro audit ve státních podnicích. Ve státním podniku NAKIT zastává v útvaru interního auditu seniorní pozici.
Ing. Radek Ščotka, MBA
Argeus, s.r.o.
Je partnerem společnosti Argeus, s.r.o., ve které působí jako interní auditor se specializací na Risk Management. Jmenovaný vede projektové týmy při řízení rizik v oblasti ochrany dat a bezpečnosti ICT. Radek Ščotka má dlouholetou praxi v bankovním sektoru se specializací na problematiku cenných papírů a investičního bankovnictví. Další manažerské zkušenosti nabyl na poli auditu.
Věnuje se projektům řízení rizik v korporátní sféře českých i nadnárodních společností, vedl implementaci systémů a metodik řízení rizik, interních auditů prostřednictvím sofistikovaných softwarových platforem u mnoha českých i nadnárodních společností. Radek Ščotka je aktivní v lektorské činnosti a zaměřuje se na propojení světa interního auditu, rizik a kontrolních prvků do praxe.
Ing. Ščotka je absolventem Ekonomické fakulty VŠB Technické University Ostrava a The Free Swiss University of St. George´s.
Ing. Tomáš Šedivec
Bc. Ivana Šmucrová, MBA
Ing. Jana Šorfová, FCCA
- Pozice: Specialistka interního auditu, Česká spořitelna a.s., skupina ERSTE.
- Počet let praxe: Ernst & Young 8 let, skupina RWE 1 rok, skupina ČSOB/KBC 14 let, skupina ČS/ERSTE: 1 rok
Čím vším jsem si prošla?
- Ernst & Young – audit, daně
- skupina RWE – vedoucí odboru účetnictví v dceřiné spol.
- skupina ČSOB/KBC
- ✓senior auditor – celý rozsah auditní práce ve většině procesů v bance a dceřiných společnostech - od plánování auditů, vedení (vč. mezinárodních) týmů, vyjednávání nálezů s top managementem, účast na auditních výborech/dozorčích radách, pro – bono auditní konzultace v neziskovém sektoru
- ✓ data governance expert – zajištění správné práce s daty jako hodnotným aktivem v celé CSOB skupině, spoluautor metodiky
- ✓ spoluautor projektů Forvardino (ČSOB) a Supportino (KBC) – vzájemné vzdělávání zaměstnanců
- ✓ ambasadorka projektu Finanční gramotnost – odučeno přes 1,5 tis dětí a desítky učitelů
- ✓pro-bono výuka finančního řízení – Vysoká škola báňská, neziskové organizace a další
- ✓ skupina ČS/ERSTE
- ✓ interní audit (např. credits, nemovitostní fondy, legislativa v oblasti dat – tzv. BCBS239 aj.); členství v mezinárodních týmech a specializovaných pracovních skupinách – např. ESG (Environmental Social Governance)
- ✓ambasadorka finanční gramotnosti
✓Moje motto: Líbí se mi jich spousta, napadá mne například Před nikým se neponižuj a nad nikým se nepovyšuj
Ing. Jan Špaček
Památník národního písemnictví
Konzultant v oblasti řízení rizik a interního auditu. Převážná část, více než pětadvacetileté, profesní praxe je spojena s problematikou systémů řízení a kontroly, řízení rizik a interním auditem. Lektor ČIIA od roku 2002.
Ing. Přemysl Šrámek, Ph.D., CISA
Správa železnic,státní organizace
Profesní kariéra Přemysla Šrámka je spojena především se Správou železnic, státní organizací, kde již při studiu zastával různé pozice v rámci řízení železničního provozu. Na generálním ředitelství Správy železnic, státní organizace poté začínal jako interní auditor oddělení auditu operací, aby se posléze stal jedním z klíčových garantů a bezpečnostním správcem aplikací kritické informační infrastruktury (mimo útvar interního auditu). Na začátku roku 2021 poté Přemysl dostal příležitost vybudovat v rámci SŽ oddělení auditu IT a kybernetické bezpečnosti, jehož vedoucím je dodnes.
Ing. Blanka Štefanková
Moravskoslezský kraj
Interní auditor
Od roku 1992 pracuje Blanka ve veřejné správě především v ekonomických pozicích na různých úrovních řízení. Od roku 2008 svůj pracovní život zasvětila internímu auditu, působí jako interní auditor Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Věnuje se lektorské a publikační práci v oblasti ekonomického řízení územních samosprávných celků a jejich zřízených organizací, v oblasti vnitřního kontrolního systému, zejména interního auditu.
Působí v Sekci pro veřejnou správu ČIIA.
Ing. Jiří Štěrba
Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, obor automatizované systémy řízení v ekonomice. Dlouhodobá praxe v oblasti vzdělávání, konzultačních služeb, kontrolní činnosti a auditu zaměřeného na informační a komunikační technologie v soukromém sektoru, v resortu Ministerstva obrany ČR a České správě sociálního zabezpečení. V současné době poskytování služeb spojených s auditem ICT v rámci samostatné podnikatelské činnosti a spolupráce s certifikačními orgány EZÚ a CQS v pozici vedoucího auditora systémů ISMS, SMS (ITSM), QMS a IACS.
Ing. Libor Štourač
ITS akciová společnost
Martin Švéda
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity, kde Martina zaujalo především právo duševního vlastnictví a ICT technologií, nastoupil v roce 2017 na Národní bezpečnostní úřad, do jeho tehdejšího Národního centra kybernetické bezpečnosti. Byl tak součástí vzniku Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde působí jako právník zaměřující se na národní regulaci kybernetické bezpečnosti a od roku 2021 vede oddělení regulace soukromého sektoru. Zaměřuje se především na problematiku pochopení a výkladu zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcích právních předpisů, a podílí se na návrzích jejich změn a úprav. Problematika pochopení těchto předpisů je pro Martina natolik zajímavá, že se její prezentaci věnuje také soukromě.
Mgr. Petr Švub
Česká spořitelna, a. s.
Petr Švub má více jak 15 let zkušeností z oblasti interního auditu v bankovnictví. Je manažerem metodiky a plánování v interním auditu České spořitelny, kde vystřídal několik rolí od specialisty interního auditu, quality assurance na projektech, datového analytika, projektového manažera až po manažera interních auditů. Předtím podnikal v oblasti vývoje software, správy hardware a datových sítí a tvorby corporate identity. Má zkušenosti z oblasti provádění a řízení auditů, quality assurance, identifikace a analýzy rizik, projektů v oblasti Enterprise Governance Risk and Compliance (EGRC) a propaguje nasazování analýzy dat v interním auditu. Je absolventem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Praze; držitelem mezinárodních certifikátů Certified Internal Auditor (CIA) a Certified Information System Auditor (CISA). V rámci Českého institutu interních auditorů (ČIIA) aktuálně působí jako předseda Kontrolní komise. Je ženatý a má dvě děti. Volný čas věnuje kromě rodiny a sportu svým koníčkům v oblasti automatizace, grafické a keramické tvorbě a uchování kulturního dědictví Krymských Tatarů.
JUDr. et Mgr. Jiří Taišl
TAIŠL advokátní kancelář s.r.o.
Advokát se specializací na obchodní právo a finanční právo, zejména pak na právo kapitálového trhu.
JUDr. Jiří Taišl vystudoval na Filosofické (promován 1990) a Právnické fakultě UK v Praze (promován 1996). Absolvoval celou řadu dlouhodobých stáží ve Francii a také stáž ve velké Británii. Advokátem je od roku 2000. Vyučoval na Vysoké škole ekonomické a také na několika soukromých vysokých školách (Vysoká škola finanční a správní, Bankovní institut). Specializuje se na obchodní právo a finanční právo, zejména pak na právo kapitálového trhu. Hovoří anglicky, německy, francouzsky, španělsky, italsky a maďarsky.
Ing. Ivona Tajšlová, BSc.
BDO Audit s.r.o.
Ivona působí na pozici ESG senior konzultanta ve společnosti BDO Audit. Ivona se věnuje ESG problematice komplexně, ale primárním zaměřením je vytváření ESG strategií a nefinančního reportingu (primárně podle ESRS standardů). Mezi užší specializace patří témata, která souvisejí se sociálním zaměřením. Ivona studovala ve Velké Británii, kde získala mimo jiné i cenné zkušenosti k přístupu k tématům diverzity, inkluze a antidiskriminačnímu chování. Je absolventkou Essex Business School a Vysoké školy ekonomické v Praze."
Ing. Šárka Taxová, MBA
Opletalová & Partners
Šárka se rozhodla pro založení společnosti Opletalová & Partners proto, aby Vám nabídla spolupráci v oblasti vyhledávání nových zaměstnanců na specializované a odborné pozice. Šárka se v oblasti externího recruitmentu a HR služeb s tím spojených, pohybuje již několik desítek let. "Recruiterské řemeslo" zdědila od své maminky, která po Sametové revoluci v roce 1989 v ČR, stála u zrodu jedné z největších světových personálních agentur v České republice. Šárka má několikaleté zkušenosti při budování týmů ve společnostech na projektech objemného náboru, tak i v hledání specializovaných jednotlivců v ČR a na zahraničních trzích. Šárka své partnerství může dále nabídnout v oblasti HR poradenství a rozvoje. A taktéž ji a její spřátelené obchodní partnery těší spolupráce s neziskovým sektorem.
Daniel Tošner
ComplianceTeam s.r.o.
Mgr. Gabriela Tvrdíková
Deloitte Advisory s.r.o.
Gabriela Tvrdíková je vedoucím oddělení Datové analytiky a informačního managementu ve společnosti Deloitte Advisory. Vystudovala Západočeskou univerzitu v Plzni a ve společnosti Deloitte pracuje od roku 2004. Gabriela se zaměřuje především na poskytování analytických služeb domácím i mezinárodním klientům a vedení zakázek interního auditu. Gabriela je odpovědná také za vývoj aplikací v oblasti analýzy strukturovaných dat. Mezi její klienty patří nemocnice, zdravotní pojišťovny, stavební firmy, veřejné subjekty, obchodní řetězce a výrobci a distributoři v dalších odvětvích. Gabriela je prezidentem české pobočky Asociace certifikovaných vyšetřovatelů podvodů (ACFE), která se zaměřuje zejména na vzdělávací činnost v oblasti prevence finanční kriminality.
Ing. Ladislav Tyll, MBA, Ph.D.
Vysoká škola ekonomická v Praze. Specializace: Outsourcing, mezinárodní podnikání, fúze, akvizice, společné podniky, hodnocení podnikatelských záměrů pozice: Odborný asistent na katedře Podnikové ekonomiky.
Ing. Josef Tyll
UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
Consilium Group, management consultants, s.r.o.
Již více než deset let se věnuje podnikovému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, je ředitelem poradenské společnosti Consilium Group, Management Consultants, s.r.o. Současně působí jako učitel na Karlově Univerzitě a lektor pro podnikovou sféru. Je autorem řady časopiseckých i několika knižních publikací zabývajících se řízením a vedením lidí, například Řízení lidí v organizaci, Byznys je o lidech, Tvorba a rozvoj organizačních systémů, Jak zvládnout deset nejobtížnějších situací manažera.
Ing. Tadeáš Vacek
Tadeáš pracuje jako senior konzultant v oddělení datové analytiky ve společnosti Deloitte Advisory. Věnuje se datové vizualizaci, vizuální analytice, Business Inteligence a práci s geoprostorovými daty. Se specializací na BI nástroj Tableau pomáhá Tadeáš klientům s osvojováním Tableau ekosystému, s tvorbou interaktivních dashboardů a s implementací analytické cloud platformy umožňující uživatelům plnohodnotný self-service BI a data-driven reporting. Pracuje na projektech pro klienty domácí i zahraniční v různých odvětvích. Dodával služby do oblasti automobilového, dopravního, finančního a energetického průmyslu. Podílí se i na projektech charakteru interního controllingu.
Ing. Ondřej Vaculík
Letiště Praha, a. s.
Ondřej je absolventem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Od roku 2013 pracuje v odboru interního auditu a finanční kontroly na Ministerstvu životního prostředí, kde je od roku 2016 vedoucím oddělení interního auditu. Od té doby je rovněž členem Výboru Sekce veřejné správy ČIIA. Práce v interním auditu ho baví, stejně jako ho baví vzdělávat se a zdokonalovat procesy interního auditu v rámci úřadu. Ondřej ve své práci klade důraz na komunikaci, neboť správná komunikace je dle jeho názoru nejen nedílnou součástí práce interního auditora, ale vůbec základním předpokladem úspěchu interního auditora. Mezi jeho největší mimopracovní koníčky patří sport a cestování.
Mgr. Ing. Petr Vácha, LL.M., MBA
Mgr. Ing. Petr Vácha, LL.M., MBA, je absolventem několika pražských vysokých škol a univerzit různého oboru zaměření. V letech 2008 až 2011 se zúčastnil řady odborných stáží jak v tuzemsku, tak v zahraničí. V uplynulém období působil na Ministerstvu financí jako vedoucí oddělení Schvalování dispozic s majetkem státu a vedoucí oddělení Metodického dohledu při hospodaření s majetkem státu. Od roku 2015 do roku 2018 byl členem zkušební komise pro obor státní služby Hospodaření s majetkem státu a jeho privatizace. Je spoluautorem studijních textů ke zvláštní části úřednické zkoušky pro tento obor státní služby a spoluautorem publikace Hospodaření a nakládání se státním majetkem.
JUDr. Vladimír Valenta
Česká pošta, s. p.
JUDr. Vladimír Valenta, je absolventem právnické fakulty UK v Praze. Od roku 1993 byl ředitelem odboru interního auditu v Agrobance Praha. Od roku 1998 působil v útvaru compliance GE Capital Bank (později GE Money Bank), a od roku 2005 jako senior compliance manažer i pro skupinu GE Money ČR. Současně od roku 2010 zastával roli Privacy Leader v této skupině. V roce 2015 nastoupil do ČEZ, a. s., jako compliance expert v útvaru corporate compliance s působností pro Skupinu ČEZ. Od roku 2017 přešel na pozici compliance manažer, ve které od roku 2019 působí v útvaru audit a compliance. V letech 2017-2018 byl také členem Hlavního týmu Programu implementace GDPR Skupiny ČEZ.
Je členem ČIIA od ustavujícího sněmu v roce 1995. Do roku1997 byl členem Kontrolní komise ČIIA a v letech 1997-1998 působil jako prezident ČIIA. Od roku 1999 je aktivním členem čestného prezidia ČIIA. V letech 2005-2015 se rovněž aktivně podílel na činnosti Komise pro bankovní regulaci ČBA jako její člen. V roce 2016 spolupracoval na vzniku České Compliance Asociace (ČCA) ve které nadále působí. Je také členem Unie podnikových právníků ČR, kde od roku 2017 vede její sekci Compliance. V průběhu své odborné praxe vystupoval mnohokrát jako lektor na odborných školeních nebo seminářích s příspěvky zaměřenými na aktuální témata interního auditu a compliance.
Zdeněk Vašátko
Zlínský kraj
Ve veřejné správě působí od roku 2015, když začal na Krajském úřadě Zlínského kraje pracovat na pozici vedoucího odboru interního auditu a kontroly. Po dvou letech měl možnost zastávat funkci vedoucího ekonomického odboru a nyní pracuje jako vedoucí útvaru interního auditu. Kromě činností spojených s interním auditem je zapojen do pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti úřadu (za oblast ochrany osobních údajů). Je členem výboru pro audit Krajské nemocnice T. Bati, a. s. a Uherskohradišťské nemocnice, a. s. V rámci předávání zkušeností z dobré praxe se každoročně podílí na organizaci pravidelného pracovního setkání interních auditorů měst a vybraných organizací zřizovaných či založených Zlínským krajem a zúčastňuje se porad vedoucích útvarů interních auditů krajů. Před nástupem na Zlínský kraj více než dvacet let působil v soukromé sféře na manažerských pozicích v oblasti ekonomiky a financí u firem v sektoru silniční dopravy.
RNDr. Alex Vinšů
Matematik, datový specialista, konzultant a lektor
Alex je absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, oboru Teorie pravděpodobnosti.
Od roku 1992 pracuje samostatně jako nezávislý expert. Věnuje se především vývoji a implementaci systémů na řízení projektů, školením produktů firmy Microsoft, myšlenkovým mapám a statistickým zpracováním v oblasti stomatologie a biomedicíny. Zabývá se i aplikovanou matematikou a modelováním.
Spolupracuje například s Univerzitou Karlovou v Praze a Stomatologickou klinikou v Motole, je spoluautorem vědeckých článků se stomatologickou problematikou v pozici statistického experta. Kromě toho pracuje na projektech v soukromé i veřejné sféře. Pravidelně organizuje semináře pro veřejnost ve spolupráci s agenturou Bova.
Je prezidentem České společnosti kreativního myšlení, z.s.
Ing. Martin Vlček
Moravskoslezský kraj
Martin Vlček je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy Báňské - Technické univerzity Ostrava. Na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje působí od roku 2001, postupně prošel agendami vyřizování stížností, veřejnosprávních kontrol a nastavováním systému poskytování dotací. Interním auditorem je sedmým rokem, zaměřuje se především na oblast veřejné správy, procesního řízení a IT. Na interním auditu ho baví zejména jeho různorodé zaměření.
Filip Volavka
Filip Volavka je konzultant se zaměřením na forenzní technologie a datové analýzy v oblastech interních podvodů, úniků informací a řízení rizik a soudní znalec v oblasti IT. Specializuje se na zajištění a následnou analýzu strukturovaných i nestrukturovaných elektronických dat.
Pracoval tři roky ve společnosti Ernst & Young jako auditor informačních systémů. Poté pracoval 10 let ve společnosti PwC, kde působil jako expert v oblasti digitálních dat s důrazem na kriminalistickou počítačovou expertízu, vyšetřování zločinů v oblasti kybernetiky a na datové analýzy. Dva roky strávil v kanadské kanceláři PwC v Torontu.
Filip Volavka vystudoval obor informační a znalostní inženýrství na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od roku 2007 je certifikovaný auditor informačních systémů (CISA) v rámci mezinárodní asociace ISACA. Od roku 2008 je certifikovaný vyšetřovatel EnCase (EnCE).
Ing. Jan Voříšek
Jan Voříšek je kvalifikovaným a zkušeným nezávislým konzultantem, který v současnosti pracuje na řadě projektů a zakázek v oblasti finančního řízení, řízení rizik, corporate governance a interního auditu.
Po dvanáctileté praxi ve společnosti Deloitte, kde vedl týmy poskytující služby interního auditu a řízení rizik v mnoha obchodních společnostech, výrobních podnicích i finančních institucích v České Republice i v zahraničí, pracoval na pozici senior managera řízení rizik pro komerční klienty v GE Money Bank.
V rámci své předchozí praxe vedl týmy při externím hodnocení v mnoha společnostech a zároveň odpovídal za metodiku externího hodnocení ve společnosti Deloitte v rámci regionu EMEA.
Jan je certifikovaným interním auditorem (CIA, CGAP), certifikovaným auditorem IS (CISA) a účetním znalcem (FCCA). Jan je bývalým prezidentem ČIIA v letech 2007 – 2009.
Ing. Marika Voženílková
Ing. Marika Voženílková je dlouholetou pracovnicí finanční správy, kde působí jako metodička nepřímých daní. V lektorské praxi se zaměřuje především na oblast daně z přidané hodnoty a související problematiku.
Ing. Michal Vrána
Deloitte Advisory s.r.o.
Ing. Pavel Vybíral
EG.D, a.s.
PhDr. Tomáš Vyhnánek
Tomáš se narodil v Českých Budějovicích. V současné době působí na Ministerstvu financí jako vedoucí Oddělení revize výdajů v rámci odboru Centrální harmonizační jednotka. Předtím působil na ministerstvu financí jako náměstek ministra financí pro řízení sekce Finanční řízení a audit. Tomáš se tématu finančního řízení ve veřejné správě věnoval na ředitelských pozicích analytických odborů Ministerstva zdravotnictví a Úřadu vlády a na manažerských pozicích v poradenských společnostech Deloitte a ČSOB Advisory. Tomáš přednáší na Institutu ekonomických studií FSV UK, kde vystudoval teoretickou ekonomii.
RNDr. Jiří Weinberger
Vystudoval obor „Pravděpodobnost a matematická statistika“ na Matematicko-fyzikální fakultě UK a herectví ve škole pro pracující. Specializoval se na simulace a optimalizace složitých systémů, řízení projektů a jejich rizik, optimalizaci cash-flow portfolia projektů, přednáší a trénuje prezentační a komunikační dovednosti. Jeho umělecké aktivity jsou jsou zachyceny na adrese www.j-w.cz.
Ing. Michal Wojnar, CISA, CISSP, CEH, OSCP
PricewaterhouseCoopers Audit, s.r.o.
Ing. Martin Wrlík
MONETA Money Bank, a.s.
Řídí útvar Interního auditu společnosti MONETA Money Bank, a. s. (dříve GE Money Bank, a. s.) od srpna 2015 a je zodpovědný za výkon funkce interního auditu ve skupině MONETA. Vedle Interního auditu, kterému se věnuje více jak 9 let, vedl také 3 roky útvar odpovědný za prevenci, detekci, šetření a reporting interních a externích podvodů ve společnosti MONETA Money Bank, a. s. Mezi jeho hlavní odpovědnosti patřilo zajistit nastavení a implementaci Strategie řízení rizika podvodů, cílů, postupů a nástrojů pro zajištění účinného boje proti podvodům. Martin získal magisterský titul na Provozně ekonomické fakultě ČZU v roce 2002 a certifikaci CIA v roce 2006.
Mgr. Adam Zbiejczuk
influencer.cz
Mgr. Jitka Zelenková
Institut pro mediaci a pracovní vztahy s.r.o.
Mgr. Filip Zelingr
Letiště Praha, a. s.
Výkonný ředitel, Audit, Řízení rizik, Compliance
Letiště Praha, a.s.
Filip je již více než 9 let Ředitelem Interního auditu, Řízení rizik a Compliance ve skupině společností Letiště Praha, které z velké části vybudoval. Za více než 22 let profesní praxe působil mimo Letiště Praha ve vedoucích řídících i kontrolních rolích ve světových korporacích jako Citibank Europe nebo Giesecke&Devrient. Je řadu let členem Rady Českého institutu interních auditorů, expertní skupiny interního auditu Evropské pobočky Airport Council International a historicky byl zakládajícím členem předsednictva pobočky ASIS International v Čechách a následně na Slovensku. Vedle interního auditu a řízení rizik se Filip aktivně se zapojuje na různých platformách v odborných kruzích do dění v oblasti Compliance Management systémů, trestní odpovědnosti právnických osob, etiky a udržitelnosti podnikání a ESG.
RNDr. Hana Žufanová, Ph.D.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu University Karlovy v Praze. Doktorské studium absolvovala na Filosofické fakultě UK. Od roku 2003 se věnovala problematice zjišťování a hodnocení kvality a nastavení externího evaluačního systému primárního vzdělávání v ČR a aplikaci mezinárodních rámců kvality (CAF, EFQM, CSR) do škol a vzdělávacích zařízení. Od roku 2011 zastává pozici ředitelky odboru interního auditu v Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a stala se gestorem pro zajištění úkolů vyplývajících pro resort ze Strategie vlády v boji proti korupci na období let 2011 a 2012 a Strategie vlády v boji s korupcí na období let 2013 a 2014. Od roku 2012 začala úzce spolupracovat s oddělením boje s korupcí Úřadu vlády České republiky při boji s korupcí ve vlastním úřadu, ale i při implementaci boje s korupcí do škol a školských zařízení.