prezenční
Doc. PhDr. Ludmila Čírtková, CSc., Dr. h.
Forenzní psycholožka, akademická pracovnice, soudní znalkyně
Absolvovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě UK. Jako forenzní psycholožka spolupracuje na objasňování a vyšetřování závažné trestné činnosti. Přednáší soudní psychologii na Právnické fakultě UK. Je akademickou pracovnicí Fakulty biomedicínského inženýrství ČVU. Dříve působila jako prorektorka Policejní akademie ČR v Praze. Je autorkou několika knih.
prezenční
Mgr. Jakub Javorský, PhD.
PricewaterhouseCoopers Česká republika, s.r.o.
Jakub Javorský je Senior Manager v oddělení Forenzních technologií v PwC. Zaměřuje se na zajišťování a následné zpracovávání elektronických dat z laptopů, serverů i mobilních zařízení. Pomáhá vyšetřovatelům a právním týmům rychle a efektivně identifikovat zájmové elektronické dokumenty a najít v nich klíčové informace. K tomu využívá i prvky umělé inteligence nebo datové analýzy nad metadaty.
Má 11 let zkušeností s forenzními vyšetřováními, včetně vedení forenzních interview, vyšetřování úniků data, phishingových a ransomware útoků. V PwC se věnuje forenzním vyšetřování, forenzním datovým analýzám a kybernetické bezpečnosti od roku 2010. Předtím vystudoval Matematicko-Fyzikální Fakultu Univerzity Karlovy a pracoval jako vědecký pracovník na Akademii věd a v Národním institutu pro materiálové vědy v Japonsku. Je certifikovaný vyšetřovatel EnCase (EnCE), Alteryx Certified User, absolvent Udacity Artificial Intelligence a Udacity Data Analytics Nanodegree. Od roku 2014 přednáší na VŠE jako host v cyklu přednášek Vnější a vnitřní kontrola.
prezenční
Vladimír Krůta, Dipl. Mgmt
Působí jako poradce a lektor v rámci vlastní firmy KRUTOL® Consulting
Současné hlavní aktivity: lektorská činnost, semináře v oblastech: řízení procesů se zaměřením na IT služby, interní směrnice, správa procesů a metodologie a také konzultace v managementu, podnikovém řízení, obchodním či organizačním plánování a řízení rozvoje organizace.
Absolvoval certifikace např. ITIL® v2, ITIL® v3, ISO 9000-2000 Transition Auditor, ISO 14000 (Enviromental Management System) Internal Auditor, Prince 2.
hybrid
Ing. Radek Ščotka, MBA
Argeus, s.r.o.
Je partnerem společnosti Argeus, s.r.o., ve které působí jako interní auditor se specializací na Risk Management. Jmenovaný vede projektové týmy při řízení rizik v oblasti ochrany dat a bezpečnosti ICT. Radek Ščotka má dlouholetou praxi v bankovním sektoru se specializací na problematiku cenných papírů a investičního bankovnictví. Další manažerské zkušenosti nabyl na poli auditu.
Věnuje se projektům řízení rizik v korporátní sféře českých i nadnárodních společností, vedl implementaci systémů a metodik řízení rizik, interních auditů prostřednictvím sofistikovaných softwarových platforem u mnoha českých i nadnárodních společností. Radek Ščotka je aktivní v lektorské činnosti a zaměřuje se na propojení světa interního auditu, rizik a kontrolních prvků do praxe.
Ing. Ščotka je absolventem Ekonomické fakulty VŠB Technické University Ostrava a The Free Swiss University of St. George´s.
prezenční
PhDr. Václav Jiřička, Ph.D.
Vězeňská služba ČR, GŘ
Václav Jiřička od roku 2008 působí jako vedoucí psycholog Vězeňské služby ČR, kde má na starosti zejména psychologické a terapeutické služby a resocializační programy. Specializuje se na terapii pro pachatele násilí s poruchou osobnosti, kterou téměř 15 let vedl ve Vazební věznici Liberec. Vystudoval klinickou a forenzní psychologii na Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg v Německu. Rigorózní a dizertační práci obhájil na Univerzitě Karlově. V letech 2011 - 2012 vzdělával vězeňské odborníky v Iráku v rámci mise Evropské unie. Pro Radu Evropy vedl semináře k efektivitě zacházení s vězni a špatnému zacházení v řadě zemí západní Evropy, Balkánu a kavkazských republik. Je soudním znalcem a výkonným prezidentem Asociace forenzních psychologů Čech, Moravy a Slezska.
prezenční
Mgr. Ing. Petr Vácha, LL.M., MBA
Mgr. Ing. Petr Vácha, LL.M., MBA, je absolventem několika pražských vysokých škol a univerzit různého oboru zaměření. V letech 2008 až 2011 se zúčastnil řady odborných stáží jak v tuzemsku, tak v zahraničí. V uplynulém období působil na Ministerstvu financí jako vedoucí oddělení Schvalování dispozic s majetkem státu a vedoucí oddělení Metodického dohledu při hospodaření s majetkem státu. Od roku 2015 do roku 2018 byl členem zkušební komise pro obor státní služby Hospodaření s majetkem státu a jeho privatizace. Je spoluautorem studijních textů ke zvláštní části úřednické zkoušky pro tento obor státní služby a spoluautorem publikace Hospodaření a nakládání se státním majetkem.
webinář
Ing. Jana Báčová, CIA
Profesní kariéra Jany Báčové je významně spojena s Českou národní bankou, Zkušenosti získala v útvarech dohledu nad finančním trhem, kde se zaměřovala zejména na problematiku interního auditu a vnitřních řídicích a kontrolních systémů. Poté zastávala v ČNB několik vedoucích pozic v různých oblastech její činnosti, v nichž zastupovala ČNB i navenek v příslušných výborech ESCB. Od roku 2002 vedla deset let útvar interního auditu ČNB, poté zastávala funkci ředitelky sekce peněžní a platebního styku a od roku 2015 pozici ředitelky sekce kancelář, kde kromě jiného byla zodpovědná i za funkce compliance, GDPR, řízení operačních rizik, etiku a podporu good governance. V současné době je mimo jiné předsedkyní výborů pro auditu ve skupině ČSOB.
Jana je certifikovaným auditorem (CIA) a je též certifikována Mezinárodním institutem interních auditorů pro hodnocení kvality interního auditu. Řadu let působila v Radě ČIIA a dlouhodobě se na půdě ČIIA věnuje lektorské činnosti a problematice standardizace profesní praxe interního auditu v České republice.
prezenční
Ing. Šárka Hartychová, MPA
Ministerstvo životního prostředí ČR
Od roku 1991 pracovala v ČKD jako ekolog společnosti, od roku 1996 odbor životního prostředí na MěÚ Roudnice nad Labem, od roku 2001 Ministerstvo pro místní rozvoj - rozvoj zemědělství a venkova SAPARD, příprava systému a zajištění regionálního pracoviště Střední Čechy, příprava Společného regionálního operačního programu a Operačního programu Technická pomoc, pracovala jako auditorka Státního fondu životního prostředí ČR, dále byla auditorkou Operačního programu životní prostředí na Ministerstvu životního prostředí. Od roku 2012 vede oddělení kontrol a auditů v odboru fondů EU, který je Řídicím orgánem Operačního programu Životní prostředí. Je dlouholetou členkou ČIIA.
prezenční
Ing. František Beckert
Ministerstvo financí ČR
František je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, obor podniková ekonomika a management. V roce 2003 nastoupil na Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), do pozice interního auditora odpovědného za řízení a realizaci interních auditů, průběžné hodnocení vnitřního kontrolního systému a metodické vedení postupů interního auditu.
Od roku 2007 se zabýval auditem strukturálních fondů EU, v letech 2010–2012 byl v pozici vedoucího oddělení auditu Evropského sociálního fondu (ESF) na MPSV, které plnilo činnosti pověřeného auditního subjektu pro Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Od roku 2013 působí na Ministerstvu financí. Nejdříve v rámci Auditního orgánu, kde zpočátku působil ve vedoucí funkci odpovídající za výkon auditů prostředků Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, dále řídil oddělení odpovědné za řízení kvality a koordinace auditů prostředků ESF a Regionálních operačních programů. Od prosince 2014 vedl oddělení Audit II v rámci Auditního orgánu Ministerstva financí, které má ve své odpovědnosti audit 7 operačních programů za programové období 2007–2013 a 3 operační programy za programové období 2014–2020 (65 auditorů). Od roku řídil oddělení Koordinace auditů ESIF, které plánovalo, koordinovalo a reportovalo auditní činnost za všechny operační programy spadajících pod Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) a řídilo kvalitu všech auditních zpráv prováděných Auditním orgánem v této oblasti. V srpnu 2019 byl jmenován ředitel odboru Interního auditu Ministerstva financí.
Členem ČIIA je od roku 2004 a držitelem mezinárodního certifikátu pro interní auditory CIA od roku 2006. Od roku 2010 je členem Rady ČIIA, kde rovněž působí jako viceprezident tohoto Institutu. Od roku 2012 je předsedou Výboru Sekce veřejné správy ČIIA. František aktivně působí jako mentor a lektor ČIIA, zejména atestačních kurzů začleněných do Národního kvalifikačního programu vzdělávání a certifikace interního auditu ve veřejné správě se zaměřením na provádění auditů strukturálních fondů, interní audit a zabezpečování kvality interního auditu ve veřejné správě. Dále se spolupodílí na přípravě a organizaci každoročních workshopů pro veřejnou správu, certifikaci interních auditorů ve veřejné správě a na publikační činnosti v oblasti interního auditu.
Ing. Jan Liška
Povodí Vltavy, státní podnik
Absolvent oboru Komerční elektrotechnika na Elektrotechnické fakultě ZČU v Plzni. Auditní činnost vykonává od roku 2007. Působil jako auditor systému jakosti v elektrotechnické výrobě. Od roku 2009 se aktivně věnuje výkonu interních auditů ve veřejné správě a výkonu auditů prostředků ze Strukturálních fondů. Je zastupitelem MČ Praha 14 a má praxi ze správy veřejného i soukromého majetku. V současné době působí jako samostatný interní auditor v Povodí Vltavy, státní podnik.
Ing. Simona Székelyová
Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s.p.
Absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v bakalářském oboru veřejná správa, ekonomický magisterský program na Vysoké škole finanční a správní a studijní program MBA pro veřejnou správu. Od roku 2008 se věnuje internímu auditu. Působila ve vedoucí pozici na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR, na Ministerstvu vnitra ČR v oblasti interního auditu a auditu strukturálních fondů. Nastavovala řídící a kontrolní systémy finančních nástrojů. Zakládala útvar interního auditu ve Státní tiskárně cenin, státní podnik. Je držitelkou certifikátu interní auditor ve veřejné správě - expert/konzultant v rámci Národního kvalifikačního programu. Členem ČIIA je od roku 2009. Členem Rady ČIIA je od roku 2012. Angažuje se v Sekci veřejné správy ČIIA a podílí se na tvorbě vzdělávacích programů. Zároveň pracuje ve výboru pro certifikaci. V současné době je předsedkyní a místopředsedkyní 6 výborů pro audit ve státních podnicích. Ve státním podniku NAKIT zastává v útvaru interního auditu seniorní pozici.
webinář
Ing. Markéta Ajmová
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Absolventka Národohospodářské fakulty VŠE v Praze se zaměřením na veřejnou správu a regionální rozvoj. Od roku 2012 pracuje v legislativním oddělení Odboru práva veřejných zakázek na Ministerstvu pro místní rozvoj. Podílí se především na tvorbě legislativy v oblasti veřejného investování a jejím výkladem. Je spoluautorkou zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek a Komentáře k zákonu o zadávání veřejných zakázek.
JUDr. Lenka Matochová
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Je právničkou Odboru práva veřejných zakázek a koncesí MMR. Po vystudování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně se věnovala právu zadávání veřejných zakázek, a to ve státní správě a v advokacii. Ve své akademické a publikační činnosti se soustředí na právní regulaci změn závazků ze smluv na veřejné zakázky a na veřejné zakázky v oblasti IT. Podílela se na zpracování překladu evropských „zadávacích" směrnic do českého jazyka, je spoluautorkou zákona o zadávání veřejných zakázek a administrátorkou zadávacích řízení.
prezenční
PhDr. Ing. Jiří Čihák
prezenční
Ing. Jan Liška
Povodí Vltavy, státní podnik
Absolvent oboru Komerční elektrotechnika na Elektrotechnické fakultě ZČU v Plzni. Auditní činnost vykonává od roku 2007. Působil jako auditor systému jakosti v elektrotechnické výrobě. Od roku 2009 se aktivně věnuje výkonu interních auditů ve veřejné správě a výkonu auditů prostředků ze Strukturálních fondů. Je zastupitelem MČ Praha 14 a má praxi ze správy veřejného i soukromého majetku. V současné době působí jako samostatný interní auditor v Povodí Vltavy, státní podnik.
prezenční
Mgr. Michal Němec
Česká spořitelna, a. s.
Michal Němec je ředitelem řízení nefinančních rizik a compliance v České spořitelně, kde se zabývá průběžným zlepšováním nastavení celkového systému řízení rizik včetně reputačního rizika a rizika compliance s důrazem na využívání vzájemných synergií. Zároveň se podílí na vedení vybraných projektů včetně implementace GDPR, zavedení nového systému transakčního monitoringu nebo AML systému. Na předcházející pozici se zabýval problematikou řízení vnitřně stanoveného kapitálu včetně stresového testování, vytvořením plánu obnovy či přípravou podkladů pro rezoluční plán. Před Českou spořitelnou měl na starosti řízení operačních rizik v Komerční bance, do které přešel z České národní banky, kde působil v oblasti dohledu se specializací na ověřování způsobu řízení různých typů rizik v bankách a pojišťovnách. Zároveň byl zapojen do pracovních skupin na evropské úrovni a validačních týmů pokročilých metod ve vybraných evropských bankovních skupinách.
hybrid
Ing. Rodan Svoboda, CIA
Konzultant, lektor, externí hodnotitel kvality interního auditu
Rodan je kvalifikovaným a zkušeným senior konzultantem v poradenské společnosti Eurodan, s.r.o., kde využívá své dlouholeté auditorské a manažerské zkušenosti. Téměř dvacet let pracoval v elektrárenské společnosti ČEZ jak v ekonomických, tak auditorských pozicích. Podílel se na budování ČIIA, řadu let jako člen Rady, posléze jako jeho první výkonný ředitel. Několik let byl projektovým manažerem národní pobočky ISACA CRC a členem jeho řídicího výboru. Přes 3 roky byl členem Výboru pro audit v Kongresovém centru Praha, a.s.
Kromě tuzemské praxe získával auditorské zkušenosti i v rámci několika zahraničních projektů, mj. se podílel na budování systému finanční kontroly a interního auditu ve státní správě Republiky Tádžikistán. V současnosti vede odborné týmy při zavádění auditu, jeho výkonu a hodnocení v řadě obchodních společností, regulovaných subjektů finančního sektoru a organizacích veřejné správy. Více než tři roky odpovídal za provádění interních auditů u Pojišťovny VZP, a. s., dvanáct let koordinoval poskytování služeb pro funkci compliance ve finanční skupině Citfin. V letech 2017-18 působil jako senior konzultant při analýzách a implementaci zpracování osobních údajů podle GDPR. Je lektorem a trenérem v oblasti interního auditu, risk managementu, compliance a Corporate Governance. Vykonává externího hodnotitele kvality interníh auditu.
Rodan je certifikovaným interním auditorem (CIA), certifikovaným auditorem vnitřní kontroly (CICA), držitelem certifikace v ujišťování systému řízení rizik (CRMA). Je členem Českého institutu interních auditorů, členem IIC ve Spojených státech a čestným členem polského institutu PIKW.
prezenční
JUDr. Michaela Hladká, Ph.D.
webinář
doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
Consilium Group, management consultants, s.r.o.
Již více než deset let se věnuje podnikovému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, je ředitelem poradenské společnosti Consilium Group, Management Consultants, s.r.o. Současně působí jako učitel na Karlově Univerzitě a lektor pro podnikovou sféru. Je autorem řady časopiseckých i několika knižních publikací zabývajících se řízením a vedením lidí, například Řízení lidí v organizaci, Byznys je o lidech, Tvorba a rozvoj organizačních systémů, Jak zvládnout deset nejobtížnějších situací manažera.
prezenční
JUDr. et Mgr. Jiří Taišl
TAIŠL advokátní kancelář s.r.o.
Advokát se specializací na obchodní právo a finanční právo, zejména pak na právo kapitálového trhu.
JUDr. Jiří Taišl vystudoval na Filosofické (promován 1990) a Právnické fakultě UK v Praze (promován 1996). Absolvoval celou řadu dlouhodobých stáží ve Francii a také stáž ve velké Británii. Advokátem je od roku 2000. Vyučoval na Vysoké škole ekonomické a také na několika soukromých vysokých školách (Vysoká škola finanční a správní, Bankovní institut). Specializuje se na obchodní právo a finanční právo, zejména pak na právo kapitálového trhu. Hovoří anglicky, německy, francouzsky, španělsky, italsky a maďarsky.
prezenční
Ing. Marika Voženílková
Ing. Marika Voženílková je dlouholetou pracovnicí finanční správy, kde působí jako metodička nepřímých daní. V lektorské praxi se zaměřuje především na oblast daně z přidané hodnoty a související problematiku.