prezenční
Ing. Petra Hajná
Petra se celou svou profesní kariéru věnuje udržitelnému stavebnictví: v současné pozici Sustainability Officer ve skupině CPIPG má na starosti jak širší oblast trvale udržitelného rozvoje - nastavování strategie a cílů v oblasti ESG, udržitelné financování, reporting, tak jednotlivé udržitelné projekty.
U předchozího zaměstnavatele Skanska se podílela na tvorbě Green Business strategie v době svého působení v mateřské společnosti ve Švédsku, následně měla na starosti implementaci této strategie do obchodních jednotek ve střední a východní Evropě. Po návratu do Čech se věnovala projektům komerčního developmentu jako LEED AP a WELL AP.
Petra je členkou Představenstva České rady pro šetrné budovy a členkou Komise pro udržitelnost Českého olympijského výboru.
Petra je absolventkou Stavební fakulty VUT a Zemědělské fakulty JČU.
Ing. Jiří Jelínek
Jiří Jelínek je zkušeným profesionálem v oblasti interního auditu a interní kontroly. V této oblasti se pohybuje téměř 20 let. Jiřího zkušenosti v provozování interního auditu jsou jak z národního, tak mezinárodního prostředí, působil i v USA, kde zastřešoval interní kontrolu pro severní Ameriku, Kanadu a Puerto Rico.
V současné době pracuje ve společnosti CZECH PROPERTY INVESTMENT PROPERTY GROUP, a.s. jako ředitel interního auditu skupiny. Své zkušenosti získal ve farmaceutickém průmyslu, ve vodohospodářském průmyslu a v neposlední řadě v retailu. Posledních 14 let na vedoucích pozicích útvaru interního auditu. V počátcích své kariery měl možnost pracovat ve financích, obchodním oddělením, procesním oddělením, a dokonce i personálním oddělením. Každá tato zkušenost mu pomohla vnímat společnost jako celek, důležitost interních kontrol a interního auditu.
Mimo jiné se zaměřuje na řízení rizik, zjednodušování a harmonizace vnitropodnikových procesů, nastavování vnitřních kontrol a mediacím. Je certifikovaný účetní, členem ACCA.
Ing. Viktorie Nerpas
BDO Audit s.r.o.
Mgr. Petr Novotný
Argeus, s.r.o.
Petr je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a od roku 1991 se věnuje právní problematice.
První zkušenosti nabyl v Kapitálové investiční společnosti České pojišťovny a následně pracoval několik let v České národní bance, kde se věnoval legislativní činnosti.
Založení burzovního trhu v České republice zavedlo Petra na Burzu cenných papírů Praha, kde působil na pozici inspektora, analytika a kontroloval dodržování obchodních standardů.
Následovala nabídka od jednoho z největších obchodníků s cennými papíry, BH Securities, kde Petr Novotný zastával pozici Head of Compliance dlouhých 12 let.
Další profesní dráhu zvolil jako nezávislý konzultant v oblasti Compliance a v současné době zajištuje konzultace Compliance ve společnosti Argeus, s.r.o. pro investiční společnosti, fondy, obchodníky s cennými papíry, investiční zprostředkovatele a korporace, které potřebují zajistit Compliance procesy.
Ing. Marek Prosický
Michael Rada
Michael Rada
je otcem projektu MEZINÁRODNÍHO OBCHODNÍHO CENTRA UDRŽITELNÉHO ROZVOJE, jednatelem jeho mateřské společnosti IBCSD LAB s.r.o. a zakladatelem INDUSTRY 5.0
Od roku 1990 působil ve středním a později ve vyšším managementu firem logistických (SCHENKER, SGL, obchodních (NORECOM, GERICOM, FRIDANAIR, AMERICAN WAY) a to nejen na pozicích logistických, ale i marketingových, obchodních, business development, nákup a řadě dalších.
- Úspěšně absolvoval zkoušky IATA včetně DGA ve Vídni
- Je aktivním autorem řady odborných článků z oblasti logistických a obalových inovací
- Je autorem řešení vratné paletové fixace FIXLOG ONE – FIXLOG THREE
- V letech 2008–2013 působil v senior managementu logistické divize druhé největší korporace Japonska (SUMITOMO CORPORATION) na pozici business Development
- Od roku 2013 samostatně podnikající v oblasti zvyšování efektivity globálních dodavatelských řetězců a v oblasti vývoje efektivních obalových prostředků
- Od roku 2014 tvůrcem nového průmyslového odvětví – INDUSTRIAL UPCYCLING zabývajícím se systémovou prevencí vzniku odpadu a plýtvání na průmyslové úrovni, aktivním využitím přebytků výroby a jejich přímým druhotným zužitkováním.
- V roce 2015 založil hnutí E-MOTION podporující integraci osobní elektromobility do profesní i soukromé sféry.
- 1.12.2015 definoval jako první na světě obsah INDUSTRY 5.0 a stal se tvůrcem první průmyslové evoluce a zakladatelem INDUSTRY 5.0, která byla mnohými renomovanými společnostmi jmenována mezi desítku průmyslových trendů následující dekády.
- 1.1.2021 začal tvořit globální síť národních INDUSTRY 5.0 AMBASADORŮ. K 31.12.2021 měla 89 členů ve stejném množství zemí včetně Indie, USA, Austrálie, Kanady, Ghany, Brazílie, Francie, Iránu a dalších.
- Vlastník ochranné známky IBCSD a autor řady designů průmyslových obalů
- Od roku 2013 pan Rada aktivně přednáší na středních a vysokých školách, stejně jako ve firmách a šíří osvětu systémové prevence vzniku odpadu a plýtvání v tuzemsku i zahraničí. Od stejné doby figuruje i jako jeden z lektorů LOGISTICKÉ AKADEMIE, se zaměřením na LOGISTICKÉ INOVACE a UDRŽITELNOST V LOGISTICE.
- Zároveň je od roku 2015 aktivním přednášejícím projektu MŮŽEŠ PODNIKAT, zaměřeného na propojení akademické a podnikatelské sféry
Mezi klienty patří společnosti z mnoha průmyslových segmentů nejenom v ČR, ale i zahraničí. Mezi zastoupené obory patří Automotive, Zpracování kovů a kovovýroba, Potravinářství, Zemědělství, Obchod, Logistika, Vzdělávání, Energetika, Stavebnictví, Důlní průmysl, a řada dalších. Kromě českých společností jsem aplikoval své znalosti u klientů s mateřskými firmami v Německu, Singapuru, USA, Japonsku a dalších zemí.
7.1.2021 zařadila INDUSTRY 5.0 do svého programu oficiálně Evropská Komise. 19.10.2021 byla INDUSTRY 5.0 poprvé na programu OSN, konkrétně na konferenci WORLD INVESTMENT FORUM.
Moto:
Neexistence pro mne není překážkou, jen prvním krokem novým směrem. Kde jiní končí, já začínám.
Ing. Radek Ščotka, MBA
Argeus, s.r.o.
Je partnerem společnosti Argeus, s.r.o., ve které působí jako interní auditor se specializací na Risk Management. Jmenovaný vede projektové týmy při řízení rizik v oblasti ochrany dat a bezpečnosti ICT. Radek Ščotka má dlouholetou praxi v bankovním sektoru se specializací na problematiku cenných papírů a investičního bankovnictví. Další manažerské zkušenosti nabyl na poli auditu.
Věnuje se projektům řízení rizik v korporátní sféře českých i nadnárodních společností, vedl implementaci systémů a metodik řízení rizik, interních auditů prostřednictvím sofistikovaných softwarových platforem u mnoha českých i nadnárodních společností. Radek Ščotka je aktivní v lektorské činnosti a zaměřuje se na propojení světa interního auditu, rizik a kontrolních prvků do praxe.
Ing. Ščotka je absolventem Ekonomické fakulty VŠB Technické University Ostrava a The Free Swiss University of St. George´s.
Ing. Jana Šorfová, FCCA
- Počet let praxe: Ernst & Young 8 let, skupina RWE 1 rok, skupina ČSOB/KBC 14 let, skupina ČS/ERSTE: 4 roky
Čím vším jsem si prošla?
- Ernst & Young – audit, daně
- skupina RWE – vedoucí odboru účetnictví v dceřiné spol.
- skupina ČSOB/KBC
- ✓senior auditor – celý rozsah auditní práce ve většině procesů v bance a dceřiných společnostech - od plánování auditů, vedení (vč. mezinárodních) týmů, vyjednávání nálezů s top managementem, účast na auditních výborech/dozorčích radách, pro – bono auditní konzultace v neziskovém sektoru
- ✓ data governance expert – zajištění správné práce s daty jako hodnotným aktivem v celé CSOB skupině, spoluautor metodiky
- ✓ spoluautor projektů Forvardino (ČSOB) a Supportino (KBC) – vzájemné vzdělávání zaměstnanců
- ✓ ambasadorka projektu Finanční gramotnost – odučeno přes 1,5 tis dětí a desítky učitelů
- ✓pro-bono výuka finančního řízení – Vysoká škola báňská, neziskové organizace a další
- ✓ skupina ČS/ERSTE
- ✓ interní audit (např. credits, nemovitostní fondy, legislativa v oblasti dat – tzv. BCBS239 aj.); členství v mezinárodních týmech a specializovaných pracovních skupinách – např. ESG (Environmental Social Governance)
- ✓ambasadorka finanční gramotnosti
✓Moje motto: Líbí se mi jich spousta, napadá mne například Před nikým se neponižuj a nad nikým se nepovyšuj
prezenční
Ing. Jan Bukovský
Česká exportní banka, a.s.
Po absolvování Fakulty elektrotechnické ČVUT spolupracoval při zavádění automatizovaných technologií v elektrotechnickém průmyslu. Od roku 1992 do roku 2001 působil v Komerční bance jako informatik i v různých funkcích v ekonomické oblasti. Od roku 2001 do roku 2007 pracoval jako interní auditor a vedoucí oddělení v odboru interního auditu České konsolidační agentury. V současné době působí v kumulované funkci jako inspektor IT bezpečnosti a manažer operačních rizik v České exportní bance. V ČIIA přednáší od počátku roku 2007 (audity IT, audit pohledávek, auditní postupy, operační rizika).
Ing. Petr Grešl
Rogit, s.r.o.
Petr je dlouholetým auditorem v oblasti informačních a komunikačních technologií Podílí se na auditech jak u soukromých společností, tak i u státních organizací. Spolupracuje i na projektech zavádění interního auditu v oblasti informačních a komunikačních technologií v oblastech podpory poskytované evropskou komisí (balkánské země, Gruzie). Dále se podílí na projektech, kde pracuje v oblasti bezpečnosti informačních a komunikačních technologií, soustředí se zejména na analýzy rizik a specifikaci bezpečnostních požadavků u nově zaváděných aplikací.
Petr je držitelem mezinárodní certifikace v oblasti řízení projektů PRINCE2(TM) a dále je držitelem certifikátu ISO270001:Lead Auditor a dále certifikace na audit GDPR, kde se soustředí především na oblast zabezpečení osobních údajů.
Ing. Pavel Mazánek
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Bc. Michal Mezera, MSc.
COMGUARD a.s.
Michal působí jako technický ředitel ve společnosti COMGUARD a.s. Na poli IT bezpečnosti se pohybuje více než 20 let. Vystudoval fakultu elektrotechniky a informatiky na VUT Brno a Business and Informatics na Nottingham Trent University. Podílel se na významných projektech IT bezpečnosti u zákazníků ze státní správy, bankovního segmentu, utility, výrobních závodů a dalších sektorů, a to v rámci regionu střední a východní Evropy. Zaměřuje se zejména na bezpečnost a architekturu ICT, bezpečnost systémů a sítí, ochranu citlivých dat a další specializované technologie pro jednotlivé segmenty. Je držitelem řady certifikací souvisejících s bezpečnostními technologiemi, podnikové architektury, projektového i procesního řízení.
Mgr. Václav Strnad, CISA, CISM
Václav Strnad pracuje na pozici manažer v oddělení Audit & Assurance společnosti Deloitte Česká republika a zaměřuje se na IT Audit. Václav Strnad má rozsáhlé zkušenosti (více než 20 let) na různých pozicích v oblasti informačních technologií. Během této praxe vedl SW projekty týkající se implementace nových funkcionalit SAP, vývoje nových aplikací a IT bezpečnosti. Šest let odpovídal za bezpečnosti IT technologií v loterní společnosti SAZKA. Posledních 10 let poskytuje služby auditu informačních technologií a další odborné poradenské služby finančním institucím v České republice a v regionu střední a východní Evropy, např. společnostem Česká spořitelna, Komerční banka a její finanční skupina, Société Générale Corporate a Investment Banking, Splitska Banka, BRD, leasingové společnosti v Maďarsku a v Polsku, Eurobank v Polsku a Rosbank v Moskvě. Od roku 2017 pracuje jako IT auditor ve společnosti Deloitte, kde se zaměřuje na audit IT prostředí u klientů finančního sektoru a výrobních podniků. Václav Strnad je expertem v oblasti auditu informačních technologií, kybernetické bezpečnosti, analýzy rizik a má také zkušenosti s realizací Business Continuity a Disaster recovery postupů.
Václav Strnad je certifikovaný auditor informačních systémů (CISA), certifikovaný manažer informační bezpečnosti (CISM), má BSI certifikaci na Lead Implementing and Lead Auditing pro ISO/IEC 27001 a certifikaci COBIT 2019 Foundation. Je členem české pobočky organizace ISACA.
Mgr. Martin Švéda
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity, kde Martina zaujalo především právo duševního vlastnictví a ICT technologií, nastoupil v roce 2017 na Národní bezpečnostní úřad, do jeho tehdejšího Národního centra kybernetické bezpečnosti. Byl tak součástí vzniku Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde působí jako právník zaměřující se na národní regulaci kybernetické bezpečnosti a od roku 2021 vede oddělení regulace soukromého sektoru. Zaměřuje se především na problematiku pochopení a výkladu zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcích právních předpisů, a podílí se na návrzích jejich změn a úprav. Problematika pochopení těchto předpisů je pro Martina natolik zajímavá, že se její prezentaci věnuje také soukromě.