CIA challenge exam

CIA challenge exam je časově limitovaná nabídka pro aktivní držitele příbuzných kvalifikací, která umožňuje získat certifikaci Certified Internal Auditor® (CIA®) zjednodušenou cestou.

CIA Challenge exam je mimořádná zkouška, která není ve standardní nabídce certifikací IIA. IIA vždy určí tzv. "application window" (většinou konkrétní kalendářní měsíc), kdy a pro koho je možné se na zkoušku přihlásit.

CIA challenge exam je založena na testování rozdílů mezi požadavky na získání těchto kvalifikací a požadavky k certifikaci CIA, především s důrazem na Mezinárodní rámec profesní praxe IA (IPPF). Dává možnost získat certifikaci CIA složením jediné zkoušky.

V případě neúspěchu je možné se za poplatek přihlásit na opakování zkoušky, celkově je nutné zkoušku splnit do tří let od registrace, jinak registrace propadá.

CIA challenge exam již byla v minulosti (jednou nebo opakovaně) vyhlášena pro aktivní držitele následujcích certifikací a kvalifikací: Certification in Control Self-Assessment® (CCSA®), Certified Government Auditing Professional® (CGAP®), Certified Financial Services Auditor® (CFSA®), Qualified Accounting Bodies (ACCA/CA/CPA), Certified Information Systems Auditor® (CISA®).

Aktuálně vypsané výzvy najdete ZDE.