ZÁŽITKOVÝ PROGRAM

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA TÁBORSKÉHO PODZEMÍ (VČETNĚ MUZEA)

 

Rozsáhlé sklepy z 15. a 16. stol. byly vyhloubeny ve skalním podloží v hloubce až 16 metrů a jsou zajímavou technickou památkou pozdního středověku. Prohlídková trasa vznikla roku 1947 propojením sklepů pod Žižkovým náměstím. Vstup je ze staré radnice, výstup v domě čp. 6. Trasa má délku přibližně 500 metrů a je náročnějšího charakteru (schody atd.). Přízemí původní městské radnice nabízí stěžejní muzejní prezentaci Husitského muzea v Táboře – expozici věnovanou husitství, která bude na podzim 2023 nově zrekonstruována. Součástí budovy je i gotický radniční sál, druhý největší svého druhu v zemi. Nejvýznamnější památkou je zde kamenný znak s postavičkami Jana Žižky a Jana Husa. Stará táborská radnice je jednou z nejvýznamnějších pozdně gotických profánních staveb v Čechách.

Webové stránky: ZDE.

 

Detaily prohlídky: 

Délka trvání  Cca 90 minut
Doprava Pěšky 350 m od hotelu LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness.
Tři skupiny v různých časech Kapacita jedné skupiny 30 osob.
Časy prohlídek: 16:00 – 16:30 (+ samostatná prohlídka muzea v čase 16:00 – 17:30)
16:30 – 17:00 (+ samostatná prohlídka muzea v čase 16:00 – 17:30)
17:00 – 17:30 (+ samostatná prohlídka muzea v čase 16:00 – 17:30)

Společný sraz pro všechny tři skupiny je  v 15:45 před hotelem LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness.


KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA HISTORICKÝM CENTREM TÁBORA

tábor

Na začátku prohlídky vystoupáme po 155 schodech na 25 metrů vysokou věž Kotnov, která je dominantní památkou na zaniklý hrad „Hradiště" (založen jako součást hradské soustavy ve 2. polovině 13. století za vlády Přemysla Otakara II. pravděpodobně Vítkem z Hradiště, synem Vítka z Prčice, slavného zakladatele rodu Vítkovců, v roce 1532 vyhořel). Odsud je vidět celé historické centrum, kterým se pak vydáme na komentovanou vycházku. Tu zakončíme za šera na nově zrekonstruovaném Rajském dvoře bývalého kláštera bosých Augustiniánů.

Detaily prohlídky:
Délka trvání cca 90 minut
Doprava pěšky k Šindelce asi 1300 m
Jedna skupina kapacita 60 osob
Čas prohlídky 16:00 – 17:30

Sraz je v čase začátku prohlídky v 16:00 před hotelem LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness.


ÚNIKOVÉ HRY

V táborských únikovkách „U Červeného koně" zakusíte nezapomenutelné zážitky z originálních rébusů a úkolů. V příbězích her se vrátíte do doby husitství, podpořené jedinečnou atmosférou historického podzemí. Pro hru není potřeba žádné speciální vybavení ani oblečení, probíhá ve vnitřních prostorách. Tým, který úkoly vyřeší v nejrychlejším čase obdrží drobnou odměnu.

Ohledně detailů s Vámi budeme komunikovat přímo, podle počtu přihlášených zájemců. Cca začátkem října se Vám ozveme, abychom společně domluvili složení skupin a výběr her. Pokud si přejete být s někým konkrétním ve stejné skupině, případně složíte s kolegy celou samostatnou skupinu (v počtu 5-6 osob), kontaktujte neprodleně po registraci Terezu Bubníkovou (bubnikova@interniaudit.cz). V mezích možností se Vašim preferencím pokusíme vyhovět.

Webové stránky: ZDE.

úniková hra

Detaily prohlídky:

Doprava: pěšky 350 m od hotelu LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness
Adresa: Křižkova 31, Tábor.
Časové rozmezí: 16:00 – 18:00

 

Sraz pro první dvě skupiny v 15:45 a pro druhé dvě skupiny v 17:00 před hotelem Dvořák.


MUZEUM PIVOVARNICTVÍ A PIVOVAR POD BESEDOU

Muzeum pivovarnictví a minipivovar se nachází na Žižkově náměstí v Táboře ve sklepení Restaurace Beseda. Návštěvníci se zde seznámí s historií tábornického pivovarnictví, jsou zde k vidění tabule a fotografie se zajímavostmi o vaření piva nebo např. soubory současných i historických pivních etiket a zařízení minipivovaru. Vaří se zde polotmavý ležák Lichvice.

Webové stránky: ZDE.

muzeum pivovarnictví

Detaily prohlídky:

Délka trvání: cca 30 minut
Doprava:  pěšky 400 m od hotelu LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness
Kapacita: 25 osob
Časy prohlídky:  16:00 – 16:30

 

Sraz je v 15:45 před hotelem LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness.