LEKTOŘI
Ing. Jan Bukovský
Česká exportní banka, a.s.
Po absolvování Fakulty elektrotechnické ČVUT spolupracoval při zavádění automatizovaných technologií v elektrotechnickém průmyslu. Od roku 1992 do roku 2001 působil v Komerční bance jako informatik i v různých funkcích v ekonomické oblasti. Od roku 2001 do roku 2007 pracoval jako interní auditor a vedoucí oddělení v odboru interního auditu České konsolidační agentury. V současné době působí v kumulované funkci jako inspektor IT bezpečnosti a manažer operačních rizik v České exportní bance. V ČIIA přednáší od počátku roku 2007 (audity IT, audit pohledávek, auditní postupy, operační rizika).
Ing. Petr Grešl
Rogit, s.r.o.
Petr je dlouholetým auditorem v oblasti informačních a komunikačních technologií Podílí se na auditech jak u soukromých společností, tak i u státních organizací. Spolupracuje i na projektech zavádění interního auditu v oblasti informačních a komunikačních technologií v oblastech podpory poskytované evropskou komisí (balkánské země, Gruzie). Dále se podílí na projektech, kde pracuje v oblasti bezpečnosti informačních a komunikačních technologií, soustředí se zejména na analýzy rizik a specifikaci bezpečnostních požadavků u nově zaváděných aplikací.
Petr je držitelem mezinárodní certifikace v oblasti řízení projektů PRINCE2(TM) a dále je držitelem certifikátu ISO270001:Lead Auditor a dále certifikace na audit GDPR, kde se soustředí především na oblast zabezpečení osobních údajů.
Ing. Pavla Klement Jelečková
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Pavla je vedoucí oddělení kontroly 2 v Národním úřadě pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Je absolventkou oborů Manažerské informatika a Informační management na Vysokém učení technickém v Brně. Již během studia na vysoké škole působila v oblasti v oblasti informačních technologií na pozici konzultanta/testera. Od roku 2018 působí na NÚKIB a zaměřuje se na problematiku implementace zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcí vyhlášky o kybernetické bezpečnosti, dále pak zejména kontrole plnění povinností, které z těchto právních předpisů vyplývají. Od roku 2021 zastává pozici vedoucí oddělení.
Bc. Michal Mezera, MSc.
COMGUARD a.s.
Michal působí jako technický ředitel ve společnosti COMGUARD a.s. Na poli IT bezpečnosti se pohybuje více než 20 let. Vystudoval fakultu elektrotechniky a informatiky na VUT Brno a Business and Informatics na Nottingham Trent University. Podílel se na významných projektech IT bezpečnosti u zákazníků ze státní správy, bankovního segmentu, utility, výrobních závodů a dalších sektorů, a to v rámci regionu střední a východní Evropy. Zaměřuje se zejména na bezpečnost a architekturu ICT, bezpečnost systémů a sítí, ochranu citlivých dat a další specializované technologie pro jednotlivé segmenty. Je držitelem řady certifikací souvisejících s bezpečnostními technologiemi, podnikové architektury, projektového i procesního řízení.
Mgr. Václav Strnad, CISA, CISM
Václav Strnad pracuje na pozici manažer v oddělení Audit & Assurance společnosti Deloitte Česká republika a zaměřuje se na IT Audit. Václav Strnad má rozsáhlé zkušenosti (více než 20 let) na různých pozicích v oblasti informačních technologií. Během této praxe vedl SW projekty týkající se implementace nových funkcionalit SAP, vývoje nových aplikací a IT bezpečnosti. Šest let odpovídal za bezpečnosti IT technologií v loterní společnosti SAZKA. Posledních 10 let poskytuje služby auditu informačních technologií a další odborné poradenské služby finančním institucím v České republice a v regionu střední a východní Evropy, např. společnostem Česká spořitelna, Komerční banka a její finanční skupina, Société Générale Corporate a Investment Banking, Splitska Banka, BRD, leasingové společnosti v Maďarsku a v Polsku, Eurobank v Polsku a Rosbank v Moskvě. Od roku 2017 pracuje jako IT auditor ve společnosti Deloitte, kde se zaměřuje na audit IT prostředí u klientů finančního sektoru a výrobních podniků. Václav Strnad je expertem v oblasti auditu informačních technologií, kybernetické bezpečnosti, analýzy rizik a má také zkušenosti s realizací Business Continuity a Disaster recovery postupů.
Václav Strnad je certifikovaný auditor informačních systémů (CISA), certifikovaný manažer informační bezpečnosti (CISM), má BSI certifikaci na Lead Implementing and Lead Auditing pro ISO/IEC 27001 a certifikaci COBIT 2019 Foundation. Je členem české pobočky organizace ISACA.
Martin Švéda
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity, kde Martina zaujalo především právo duševního vlastnictví a ICT technologií, nastoupil v roce 2017 na Národní bezpečnostní úřad, do jeho tehdejšího Národního centra kybernetické bezpečnosti. Byl tak součástí vzniku Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde působí jako právník zaměřující se na národní regulaci kybernetické bezpečnosti a od roku 2021 vede oddělení regulace soukromého sektoru. Zaměřuje se především na problematiku pochopení a výkladu zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcích právních předpisů, a podílí se na návrzích jejich změn a úprav. Problematika pochopení těchto předpisů je pro Martina natolik zajímavá, že se její prezentaci věnuje také soukromě.