Praktické dovednosti pro výkon interního auditu
13.11.2024 - 15.11.2024
variabilní symbol: VS174
ÚROVEŇ
Pro interní auditory s menšími zkušenostmi.
URČENO PRO
Začínající interní auditory ve veřejné správě. Navazuje na základní kurz, probíhající v rámci jednotného systému odborné přípravy pracovníků veřejné správy v oboru finanční kontrola a interní audit. Kurz ukončen testem. Atestační kurz je zařazený v systému odborné certifikace na úrovni – Interní auditor ve veřejné správě – junior.
CÍL SEMINÁŘE
Posluchači získají základní dovednosti nezbytné pro orientaci a provádění interního auditu v orgánech veřejné správy. Navazuje na teoretické základy získané v rámci základního kurzu a rozvíjí tyto získané znalosti v praktické dovednosti. Součástí jednotlivých bloků budou rovněž případové studie a osvojení daných dovedností.
OBSAH SEMINÁŘE
- Identifikace a analýza rizik pro výkon auditu.
- Sestavení programu auditu.
- Přístupy ke vzorkování.
- Formulace zjištění.
- Prezentace výsledků auditu.
ROZVRH SEMINÁŘE
09:00 - 16:00
Ing. Valdemar Adamiš
Ing. Valdemar Adamiš
Ministerstvo financí ČR
Ing. Miroslav Čtvrtlík
Katastrální úřad pro Olomoucký kraj
V současné době je interním auditorem na Katastrálním úřadě pro Olomoucký kraj. Vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině – fakultu provozu a ekonomiky. Od roku 2007 je zaměstnán na Katastrálním úřadě pro Olomoucký kraj, kde zajišťuje komplexní výkon interního auditu jak v sídle úřadu v Olomouci, tak i na jeho 6 podřízených jednotkách v rámci celého Olomouckého kraje.
Internímu auditu se věnuje od roku 1992 a od roku 2010 je členem výboru Sekce veřejné správy při ČIIA, v současnosti zastává funkci místopředsedy. Od 6/2013 držitel certifikátu „Interní auditor ve veřejné správě – expert/konzultant".
Publikační činnost – příspěvky do časopisu Interní auditor.
Ing. Ladislava Slancová, MPA, LL.M.
Nejvyšší kontrolní úřad
Ladislava se věnuje internímu auditu od roku 2003. V současné době je ředitelkou odpovědnou za výkon činnosti interního auditu v Nejvyšším kontrolním úřadu. V organizaci působí 12 let a její útvar získal v rámci externího hodnocení kvality „OSVĚDČENÍ O SOULADU ČINNOSTI INTERNÍHO AUDITU SE STANDARDY IIA“.
Vystudovala ČZU Praha, fakultu provozně-ekonomickou, Univerzitu Palackého v Olomouci, doplňující pedagogické studium pro absolventy vysokých škol a
Master of Public Administration ve specializaci: Veřejná správa.
Od roku 1993 pracovala v různých orgánech veřejného sektoru. Má bohaté praktické zkušenosti s výkonem interního auditu, finanční kontroly, veřejnosprávní kontroly, s účetnictvím, poskytováním informací či vyřizováním stížností.
Je držitelkou např.:
- osvědčení Odborná příprava pracovníků veřejné správy v oboru interní audit a finanční kontrola.
- certifikátu Interní auditor ve veřejné správě – Expert/Konzultant v rámci Národního kvalifikačního programu zdělávání a certifikace interního auditu
ve veřejné správě. - certifikátu Information Security Management Systems Auditor/Lead auditor Course ISO/IEC 27001:2013 (CQI-IRCA).
- certifikátu Auditor kybernetické bezpečnosti[1].
- certifikátu Information Systems Auditing, Controls and Assurance[2].
- certifikátu PRINCE2®Foundation Certificate in Project Manager[3].
- Certificate of Completion Awarded in the field of study Management Services.
- certifikátu ECDL Certificate haas successfully passed 7 modules required for the granting of the European Computer Driving Licence and is Digitally Competent.
- certifikátů v oblasti smluvních podmínek FIDIC[4].
- certifikátu Specializovaný kontrolor v oblasti investiční výstavby.
- certifikátu Center of Excellence in Finance.
- certifikátu Základní kurz eGovernment procesní modelování a Policy
Členem Českého institutu interních auditorů je od roku 2003. Angažuje se v Sekci veřejné správy ČIIA, podílí se na tvorbě vzdělávacích programů a zároveň lektoruje. V roce 2019, 2021 a 2023 byla zvolena za člena Rady ČIIA, od roku 2020 je členkou Redakční rady časopisu Interní auditor, a také spolupracuje na zajištění mentoringu ČIIA.
Za ČR - Nejvyšší kontrolní úřad je kontaktní osobou v pracovní síti EUROSAI[2], která uzavřela dohodu o spolupráci s ECIIA, a rovněž kontaktní osobou zajišťující spolupráci s ČIIA, RVDA, KA ČR, Komorou auditorů SR a s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.
Cena semináře
Cena člen (prezenčně): 6 700,- Kč bez DPH (8 107,- Kč s DPH)
Cena nečlen (prezenčně): 8 200,- Kč bez DPH (9 922,- Kč s DPH)