ZÁŽITKOVÝ PROGRAM

POZNÁVEJME BAŤOVSKOU ARCHITEKTURU MĚSTA

Komentovaná prohlídka Zlína autobusem

zazitkovyprogram_bata.jfif

Ukázka Zlína jako jedinečného urbanistického celku moderní architektury první poloviny 20. století. Prohlídka seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi a budovami města Zlína. Odborný výklad kurátora je u vybraných objektů i během jízdy v autobuse. Během prohlídky účastníci uvidí Čiperovu vilu na Burešově, obytnou čtvrť Zálešná a Podvesná, a Věžové a Morýsovy domy. Autobus následně pokračuje jízdou přes Obeciny, kolem současné Malé scény ke Kolektivnímu domu a Vile Jana Antonína Bati, kde je poslední komentovaná zastávka. Prohlídková trasa je zakončena jízdou přes náměstí Práce s nově rekonstruovaným Památníkem Tomáše Bati, Obchodním domem a Gahurovým prospektem.

Čas prohlídky:  15:30 – 17:30
Začátek prohlídky:  Před Baťovým mrakodrapem (třída Tomáše Bati 21) – vstup z ulice J. A. Bati. 5 minut pěšky od hotelu.
Leták k prohlídce: ZDE


BAŤŮV MRAKODRAP A EXPOZICE PRINCIP BAŤA

Komentovaná prohlídka mrakodrapu, jízda Baťovým výtahem a muzejní expozice

 

bata_2.jfif

Administrativní budova firmy Baťa (označovaná číslem 21) – Baťův mrakodrap – je jedním z vrcholných děl moderní československé meziválečné architektury, dokončená ve Zlíně v roce 1938 podle projektu architekta Vladimíra Karfíka. Součástí komentované prohlídky bude i jízda Baťovým výtahem – pojízdnou kanceláří ředitele firmy o rozměrech 6×6 metrů, konstruovanou pro Jana Antonína Baťu. Druhou částí programu je expozice „Princip Baťa: dnes fantazie, zítra skutečnost" v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, která mapuje dějiny firmy Baťa od založení v r. 1894 až po znárodnění v roce 1945 a rozpad koncernu v r. 1948.

Čas prohlídky: 15:30 – 17:30
Začátek prohlídky: Před Baťovým mrakodrapem (třída Tomáše Bati 21) – vstup z ulice J. A. Bati. 5 minut pěšky od hot
Více informací k Baťovu mrakodrapu:  ZDE
Více informací k expozici Princip Baťa:  ZDE