Vojtech PREROVSKÝ

Vojtech Prerovský aktuálně působí jako Chief Compliance Officer francouzské společnosti Veolia pro region střední a východní Evropa, kde se věnuje posílení protikorupčních programů aktuálně ve více než 14 zemích. V rámci Veolia spustil certifikační program na ISO37001:2016 a úspěšně certifikoval několik společností v rámci regionu CEE jako první v daných zemích. Současně aktuálně působí jako člen výkonné rady České Compliance Asociace.

Předtím působil jako člen představenstva a ředitel legal a compliance ve společnosti Aegon v ČR a jako chief compliance officer pro společnost AXA ČR a SR a současně absolvoval mezinárodní assignment v oddělení compliance v centrále společnosti Axa v Paříži. 

Vojtech studoval práva a ekonomii. Během studií práv Vojtech spolupracoval například s Transparency International Slovensko. S compliance se poprvé setkal v roce 2006 v rámci mezinárodní finanční skupiny Aegon. Zde měl za úkol postavit základy compliance v organizaci – nutno dodat, že v té době pojem compliance ve střední Evropě téměř nikdo neznal. Vojtech se specializuje na stavění compliance programů a vylepšování compliance procesů v organizacích, jejich digitalizaci a change management v nastavení firemní kultury.