Filip ZELINGR

Filip ZELINGR.jpg

Výkonný ředitel, Audit, Řízení rizik, Compliance
Letiště Praha, a.s.


Filip je ve skupině společností Letiště Praha (LP) odpovědný za útvary Interního auditu, Řízení rizik a Compliance (ARC). Přišel v roce 2014 ještě do Českého Aeroholdingu s cílem posílit VKS skupiny jako součást změny jejího řízení v situaci významných změn. Vybudoval integrovaný útvar, jehož silnou stránkou je dynamické vnímání rizik společností skupiny a využití synergií všech významných komponentů VKS skupiny. ARC se stal silným partnerem orgánů skupiny poskytující ujišťovací i poradenské služby.
V předchozích 14 letech pracoval Filip na různých vedoucích pozicích ve světových korporacích jako Citibank Europe nebo Giesecke&Devrient patřícím k leaderům ve svém oboru se silným kontrolním prostředím. V oblasti VKS se po celou dobu věnuje oblastem interního auditu, prevence finanční kriminality či operačních rizik. Vedle toho vedl např. mezinárodní projekt restrukturalizace BCP finanční instituce, změna koncepce útvarů technické a IT infrastruktury, či harmonizace VKS jednoho z největších výrobních závodů svého druhu na světě.
V neposlední řadě má Filip zkušenosti i z oblasti vedení profesních sdružení, kdy byl několik let členem předsednictva české pobočky ASIS International a spoluzakládal jeho pobočku na Slovensku. Současně je členem dalších profesních sdružení jako Česká Compliance asociace, Airport Council International, Asociation of Certified Fraud Examiners.