Psychologie pro každý den, aneb co nás ve škole o nás ani druhých neučili, i když bychom to měli znát
24.2.2026 - 24.2.2026
variabilní symbol: 26014
ÚROVEŇ
Pro všechny úrovně.
URČENO PRO
Seminář je určen všem, kteří chtějí posílit svou schopnost úspěšně řešit každodenní pracovní, řídicí i osobní situace, ve kterých svou důležitou roli hrají psychologické znalosti a dovednosti včetně schopnosti efektivně řídit sám sebe. Účastníci se naučí lépe využívat svůj osobní potenciál, rozvíjet schopnost kritického a nezávislého myšlení, reflektovat své návyky i posílit emocionální inteligenci. Seminář vychází ze stejnojmenné publikace Jana Urbana, vydané nakladatelstvím Grada v roce 2023.
CÍL SEMINÁŘE
Cílem semináře je pomoci účastníkům lépe porozumět druhým i sobě samému, a posílit tak své silné stránky naplno. Zaměřuje se na to, jak rozpoznat své povahové rysy i klíčové schopnosti, jak správně uvažovat a vyvarovat se častých chyb v rozhodování, jak lépe „číst“ myšlenky druhých, a předvídat jejich chování, i jak zvýšit svou přesvědčivost a schopnost ovlivňovat druhé. Součástí semináře je i vysvětlení tzv. copingových metod, umožňující lépe zvládat stres a zvýšit si svou psychologickou odolnost.
OBSAH SEMINÁŘE
- Jak poznat kdo jsme.
- Jak nalézt své silné a slabší stránky.
- Jaké zvyky si osvojit, ke zvýšení úspěšnosti.
- Kterých zvyklostí se vyvarovat.
- Jaké myšlenkové omyly na nás v praxi číhají nejčastěji.
- Coping aneb psychická odolnost: soubor klíčových osobních dovedností pro 21. století.
- Jak číst myšlenky a pocity druhých.
- Jak působit přesvědčivě a sympaticky.
- Jak a proč nepodléhat vlivu většiny.
ROZVRH SEMINÁŘE
09:00 - 15:00
doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.
Consilium Group, management consultants, s.r.o.
Již více než deset let se věnuje podnikovému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, je ředitelem poradenské společnosti Consilium Group, Management Consultants, s.r.o. Současně působí jako učitel na Karlově Univerzitě a lektor pro podnikovou sféru. Je autorem řady časopiseckých i několika knižních publikací zabývajících se řízením a vedením lidí, například Řízení lidí v organizaci, Byznys je o lidech, Tvorba a rozvoj organizačních systémů, Jak zvládnout deset nejobtížnějších situací manažera.
Cena semináře
Cena člen (webinář): 2 700,- Kč bez DPH (3 267,- Kč s DPH)
Cena nečlen (webinář): 3 450,- Kč bez DPH (4 175,- Kč s DPH)
