Certifikace Mezinárodní certifikace CIA Challenge exam

CIA Challenge exam

CIA challenge exam je časově limitovaná nabídka pro aktivní držitele ACCA/CA/CPA, která umožňuje získat certifikaci Certified Internal Auditor® (CIA®) zjednodušenou cestou.

CIA Challenge exam je mimořádná zkouška, která není ve standardní nabídce certifikací IIA. IIA vypisuje možnost se na zkoušku přihlásit většinou pouze jednou či dvakrát do roka, kdy určí tzv. "application window" (většinou konkrétní kalendářní měsíc), kdy je možné se na zkoušku přihlásit.

CIA challenge exam pro aktivní ACCA/CA/CPA byla vyvinuta na základě rozdílů mezi požadavky na získání těchto kvalifikací a požadavky k certifikace CIA, především s důrazem na Mezinárodní rámec profesní praxe IA (IPPF). Dává možnost získat certifikaci CIA složením jediné zkoušky.

Seznam institucí, jejichž kvalifikace se uznává, najdete ZDE.

V případě neúspěchu je možné se za poplatek přihlásit na opakování zkoušky, celkově je nutné zkoušku splnit do tří let od registrace, jinak registrace propadá.

Obdobným způsobem IIA jednou za čas vyhlašuje CIA challenge exam pro aktivní držitele ostatních certifikací IIA: Certification in Control Self-Assessment® (CCSA®), Certified Government Auditing Professional® (CGAP®) nebo Certified Financial Services Auditor® (CFSA®).