ČIIA Novinky

Novinky z profese

5. únor 2019

IIA MAĎARSKO - MEZINÁRODNÍ KONFERENCE V BUDAPEŠTI 13. BŘEZNA

The IIA Maďarsko pořádá 13. března 2019 v Budapešti mezinárodní konferenci s názvem
"Integrated assurance - Stronger together".

Hlavním vystupujícím konference je pan Naohiro Mouri, IIA 2018-2019 Global Chairman of the Board.

  • Konferenční webové stránky: ZDE.
  • Aktuální program: ZDE.
  • Registrační formulář: ZDE.

6. listopad 2018

Devátý ročník soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku - Vyhlášení výsledků!

Danar-roku-2018_bez_pozadi_web.pngČeský institut interních auditorů byl opět zapojen jako mediální partner do Soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku, nyní již 9. ročník.

V pražském hotelu International byli ve čtvrtek 7. února 2019 slavnostně vyhlášeni vítězové z již 9. ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku 2018.

Tisková zpráva k dispozici: ZDE.
Více informací najdete na www.danarroku.cz

11. leden 2019

Živé rozhovory s odborníky

Český institut interních auditorů přichází s novou iniciativou. Budeme natáčet a zpřístupňovat rozhovory s odborníky, které mají pomoci interním auditorům identifikovat nejrizikovější prvky v rámci konkrétních procesů ve společnosti.

Již jsme natočili pilotní video, které se týká personálních rizik ve společnostech.
Video naleznete: ZDE.


Urban_Jan_rozhovor.jpg

Tato iniciativa je tady pro vás! Dává vám smysl? Budeme rádi, když nám pošlete váš názor na to, jak tuto iniciativu vnímáte, příp. jak byste ji upravili, aby pro vás měla ještě větší přidanou hodnotu. Náměty na nová témata jsou také vítány.

Navštivte „DISKUZNÍ FÓRUM" a sdělte nám svůj komentář a přidejte Váš příspěvek.

Další informace na webu ČIIA: ZDE.

24. leden 2019

Audit manager - nejlepší zaměstnání ve Velké Británii!

Jaké je nejlepší zaměstnání? Z průzkumu ve Velké Británii vyplynulo, že je to právě pozice audit manager!
Více informací najdete ve článku - ZDE. 

8. leden 2019

Nový CCMS systém

V brzké době spustí Mezinárodní institut interních auditorů (The IIA) nový CCMS systém, jehož inovace pomůže zjednodušit certifikační proces.
Abyste do nového systému CCMS získali přístup, je nutné aktualizovat Vaši stávající e-mailovou adresu ještě před zmíněnou změnou.

Doporučujeme proto se nejlépe do 15. 2. 2019 přihlásit do stávajícího systému CCMS a ve Vašem účtu uvést jako primární e-mailovou adresu tu, kterou opravdu využíváte a která je tedy aktuální. Primární adresu jednoduše změníte v nabídce Home – Update Personal Info – E-mail Adresses – Primary E-mail Adress + Verify E-mail Adress – zde zadejte svou primární e-mailovou adresu, kterou do druhé kolonky následně potvrďte. Až budete mít svou e-mailovou adresu zadanou, klikněte na tlačítko Submit v dolní části stránky. Následně se v horní části objeví potvrzující informace o tom, že Vámi zadané údaje byly úspěšně uloženy. Tímto je Vaše aktuální primární e-mailová adresa nastavená. Pokud máte v CCMS nastavenou e-mailovou adresu, kterou využíváte, není potřeba podnikat žádné kroky.

V případě, že by zůstala u Vašeho účtu uvedená primární e-mailová adresa, kterou nevyužíváte nebo do ní již nemáte přístup, neměli byste již možnost se do nového systému CCMS přihlásit.

S případnými nejasnostmi kontaktujte slečnu Bezouškovou (Mobil +420 731 157 250, Tel. +420 222 263 761).

17. leden 2019

IIA LITVA - MEZINÁRODNÍ KONFERENCE 11. 4. 2019

IIA Litva pořádá dne 11. dubna 2019 Mezinárodní konferenci, na níž o den později, navazuje školení s tématem „Root cause analysis for internal auditors".
Více informací o obou konaných akcích naleznete na webových stránkách IIA Lithuania Conference.

  • ČASOVÁ SLEVA JE PLATNÁ DO 1. ÚNORA 2019.

9. leden 2019

REZERVUJTE SI TERMÍN NA ECIIA KONFERENCI 2019!

ECIIA ve spolupráci s IIA Lucembursko pořádá ECIIA KONFERENCI, která se uskuteční ve dnech
18. - 20. září 2019 v Lucemburku.

Další informace v příprave.

 

ECIIA2019_Logo_final.png

5. prosinec 2018

INFORMACE KE ZMĚNÁM V MEZINÁRODNÍ CERTIFIKACI

Vážené interní auditorky, Vážení interní auditoři,

jak jsme Vás již přednedávnem informovali, od ledna 2019 IIA připravil velké množství změn v mezinárodní certifikaci. Blížící se termín nese ještě několik dalších změn, na které je třeba upozornit a při případné registraci ke zkouškám je potřeba brát je v potaz.

CGAP, CFSA, CCSA
Na výše uvedené certifikační programy je možnost podávat přihlášky pouze do 14. prosince 2018! Přihlášky v pozdějším termínu již nebudeme moci zpracovat.
V případě registrace ke zkoušce CGAP, CFSA nebo CCSA je doba registrace zkrácena pouze na 2 roky od dne registrace do programu.
Podaří-li se Vás úspěšně složit zkoušku CGAP, CFSA nebo CCSA do 31. prosince 2018, dostanete jedinečnou možnost se registrovat ke zkoušce CIA Challenge Exam (viz níže).

CIA – český jazyk
Jak bylo předem avizováno, aktualizace zkoušek CIA v lednu 2019 se již nebude týkat českého jazyka. CIA zkoušky v českém jazyce budou dostupné pouze do 31. prosince 2020. Registrace k CIA certifikaci s možností skládat zkoušky v českém jazyce je možná do 31. prosince 2019 (přihlášky budou přijímány pouze do 13. prosince 2019) v případě že přihlášku podáte po termínu, systém Vám neumožní zvolit si při zkoušce český jazyk.

CIA Challenge Exam
V případě, že nedisponujete certifikací CIA, tak IIA pro Vás připravil CIA Challenge Exam, kterým Vám dává možnost získat certifikaci CIA, a to jednoduše složením jedné zkoušky. Možnost registrace k CIA Challenge Exam je pouze pro certifikované CGAP, CFSA anebo CCSA, kteří jsou aktivní a dále pro ty, kteří se stanou certifikovanými do 31. prosince 2018. Zkouška CIA Challenge Exam byla vyvinuta na základě rozdílů mezi požadavky ke zkouškám CCSA, CGAP a CFSA a požadavky ke zkoušce CIA s důrazem na Mezinárodní rámec profesní praxe IA (IPPF). Registrace k CIA Challenge Exam bude dostupná od dubna 2019 do prosince 2020. Více informací naleznete s blížícím se termínem na našem webu. 

 

Případně kontaktujte slečnu Bezouškovou.

12. říjen 2018

Mezinárodní konference The IIA / 7. - 10. července 2019

The IIA pořádá Mezinárodní konferenci ve dnech 7. - 10. července 2019 v Kalifornii s názvem “A Vibe All Its Own”.
Konferenční webové stránky
jsou k dispozici- ZDE.


Registrační formulář a ceny naleznete - ZDE. Časová sleva je platná do 6. dubna 2019.