ČIIA Novinky

Novinky z profese

23. únor 2021

Ušetřete 20% u certifikace CIA

Mezinárodní institut interních auditorů (IIA) nabízí v průběhu měsíce března slevu 20%, která se vztahuje na registraci do certifikačního programu CIA a také na jednotlivé části zkoušky CIA.
Využijte této jedinečné slevy a vydejte se na cestu k získání jediné celosvětově uznávané certifikace pro interní auditory, která prokazuje kompetenci a profesionalitu na poli interního auditu.

Získejte slevu 20% ještě dnes.

9. únor 2021

Model tří linií v češtině

Český institut interních auditorů vám přináší český překlad dokumentu Model tří linií, který vydal v roce 2020 Mezinárodní institut interních auditorů v originálním názvu The IIA’s three lines model a který aktualizuje model tří linií obrany. K původnímu modelu se vrací překladatel dokumentu a ředitel interního auditu ČEPS, Pavel Vácha „Asi před dvaceti lety spatřil světlo auditorského (a byznysového) světa nenápadný obrázek, který se snažil popsat vztah managementu všech stupňů, interního auditu a spřátelených ujišťovacích funkcí i správních orgánů k rizikům. Dostal jméno „Model tří linií obrany“ jako jistá parafráze střetu rizika a kontrolního mechanismu.“

Model tří linií je novým pohledem na Tři linie obrany. Rozšiřuje základní principy, rozsah a pomáhá organizacím identifikovat struktury a procesy, které nejlépe napomáhají dosažení jejich cílů a umožňují nastavit robustní systém řízení a správy společnosti a řízení rizik. Model je použitelný pro všechny typy organizací. Jak dodává Pavel Vácha „Autoři aktualizace zasáhli jak do původní struktury modelu, v níž své myšlenky prezentují, tak i do jeho obsahu. To vše se zřejmou konzistencí se současnými změnami paradigmatu interního auditu, kdy se nemusíme bát využívat kompetenci interních auditorů i k jiným formám přidávání hodnoty než jen k ujišťovacím aktivitám. Samozřejmě to není ohrožení základních atributů – objektivity, autority a důvěryhodnosti – interního auditu. Zároveň model ponechává dostatek prostoru pro adaptaci popsaných principů na konkrétní podmínky různých organizací.“

Přeložený dokument v českém jazyce je k dispozici ZDE.
Originál dokumentu v anglickém jazyce je k dispozici na webu IIA ZDE.

10. únor 2021

Jedenáctý ročník soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU - VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ!

Český institut interních auditorů byl opět zapojen jako mediální partner do Soutěže Daňař & daňová firma roku, nyní již 11. ročník, který pořádal společnost Wolters Kluwer ČR.
 
Výsledky hlasování byly vyhlášeny v úterý 9. února 2021.
Tisková zpráva: ZDE.
Příloha tiskové zprávy: ZDE.
Fotografie vítězů k dispozic: ZDE.

Mediální podporu zajistili Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních, Český institut interních auditorů a Svaz účetních ČR.

 

28. leden 2021

GLOBAL ADVOCACY PROGRAM

Mezinárodní institut interních auditorů (IIA) vydal nový dokument s názvem Global advocacy platform, který jsme pro vás přeložili do češtiny s názvem Global advocacy program a naleznete ho ZDE.

Global advocacy program podporuje úsilí na prosazení a propagaci profese interního auditu a zdůrazňuje jeho nepostradatelnou roli, objektivnost, kompetentnost, nezávislost a důvěryhodnost. Dokument rovněž vystihuje základní principy této profese a popisuje ústřední roli, kterou interní auditoři hrají při pomoci organizacím dosáhnout jejich cílů.

Originál dokumentu v anglickém jazyce je k dispozici na webu IIA ZDE.

25. leden 2021

IPPF - Nová Doplňková směrnice

The IIA vydal novou Doplňkovou směrnici (Praktickou pomůcku pro sektor finančních služeb):

  • Audititng Market Risk in Financial Institutions
    Více informací: ZDE.

Je dostupná v anglickém jazyce v interaktivním přehledu IPPF pro členy ČIIA - ZDE.

11. leden 2021

Nový prezident a CEO The IIA

Anthony J. Pugliese byl vybrán novým prezidentem a CEO The IIA. V pozici nahradí Richarda F. Chamberse od dubna 2021.

Více informací naleznete: ZDE.

18. září 2020

Nový termín konference CA SUMMIT / 12. 5. 2021

Compliance Academy přesouvá termín konference CA Summit na 12. května 2021. Více informací ZDE.

Compliance Academy je soukromou vzdělávací platformou otevřenou profesionálům napříč trhem. Zabývá se problematikou Compliance, ale také řízením rizik, Governance a dalšími oblastmi. Vedle pořádání networkingových akcí, panelových diskuzí nebo workshopů neustále usiluje o tvorbu zajímavého oborového obsahu – od krátkých článků přes hlubší analýzy až např. po realizaci oborových průzkumů.

Pro ČLENY ČIIA je zajištěna SNÍŽENÁ CENA po zadání kódu v registračním formuláři: CIIA2.