ČIIA Novinky

Novinky z profese

17. prosinec 2018

NOVÉ VYDÁNÍ ČASOPISU INTERNÍ AUDITOR

casopis-2018-4-cover.jpgPřinášíme Vám letošní 4. číslo časopisu Interní auditor.
 
Po přihlášení do členské sekce si mohou členové prohlédnout  ON-LINE PODOBU ČASOPISU.

Tištěný výtisk byl zaslán všem členům ČIIA.

Předchozí čísla našeho časopisu jsou volně dostupná v menu  "Online časopis".

 

10. prosinec 2018

Vyhláška 274/2018 Sb.

Ve Sbírce zákonů byla publikována vyhláška č. 274/2018 Sb., kterou se mění vyhláška č. 416/2004 Sb. k zákonu o finanční kontrole.

Veškeré informace a vyhlášku ke stažení naleznete: ZDE.

6. listopad 2018

Devátý ročník soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku - otevírá brány hlasování!

Danar-roku-2018_bez_pozadi_web.pngČeský institut interních auditorů je opět zapojen jako mediální partner do Soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku, jedná se již od 9. ročník.

Přesně o půlnoci ze čtvrtka na pátek se otevřelo hlasování ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran odborné veřejnosti. Své hlasy můžete posílat odborníkům mimo jiné v kategoriích Daňař roku nebo Daňová naděje prostřednictvím webové stránky www.danarroku.cz.
I nadále je možné posílat hlasy také v kategoriích Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů a Nejžádanější zaměstnavatel v daních, kde neprobíhala nominační fáze.

Další harmonogram soutěže: 
- ukončení hlasování 7. ledna 2019
- slavnostní vyhlášení výsledků 7. února 2019 
 
Další informace najdete na www.danarroku.cz.


5. prosinec 2018

INFORMACE KE ZMĚNÁM V MEZINÁRODNÍ CERTIFIKACI

Vážené interní auditorky, Vážení interní auditoři,

jak jsme Vás již přednedávnem informovali, od ledna 2019 IIA připravil velké množství změn v mezinárodní certifikaci. Blížící se termín nese ještě několik dalších změn, na které je třeba upozornit a při případné registraci ke zkouškám je potřeba brát je v potaz.

CGAP, CFSA, CCSA
Na výše uvedené certifikační programy je možnost podávat přihlášky pouze do 14. prosince 2018! Přihlášky v pozdějším termínu již nebudeme moci zpracovat.
V případě registrace ke zkoušce CGAP, CFSA nebo CCSA je doba registrace zkrácena pouze na 2 roky od dne registrace do programu.
Podaří-li se Vás úspěšně složit zkoušku CGAP, CFSA nebo CCSA do 31. prosince 2018, dostanete jedinečnou možnost se registrovat ke zkoušce CIA Challenge Exam (viz níže).

CIA – český jazyk
Jak bylo předem avizováno, aktualizace zkoušek CIA v lednu 2019 se již nebude týkat českého jazyka. CIA zkoušky v českém jazyce budou dostupné pouze do 31. prosince 2020. Registrace k CIA certifikaci s možností skládat zkoušky v českém jazyce je možná do 31. prosince 2019 (přihlášky budou přijímány pouze do 13. prosince 2019) v případě že přihlášku podáte po termínu, systém Vám neumožní zvolit si při zkoušce český jazyk.

CIA Challenge Exam
V případě, že nedisponujete certifikací CIA, tak IIA pro Vás připravil CIA Challenge Exam, kterým Vám dává možnost získat certifikaci CIA, a to jednoduše složením jedné zkoušky. Možnost registrace k CIA Challenge Exam je pouze pro certifikované CGAP, CFSA anebo CCSA, kteří jsou aktivní a dále pro ty, kteří se stanou certifikovanými do 31. prosince 2018. Zkouška CIA Challenge Exam byla vyvinuta na základě rozdílů mezi požadavky ke zkouškám CCSA, CGAP a CFSA a požadavky ke zkoušce CIA s důrazem na Mezinárodní rámec profesní praxe IA (IPPF). Registrace k CIA Challenge Exam bude dostupná od dubna 2019 do prosince 2020. Více informací naleznete s blížícím se termínem na našem webu. 

 

Případně kontaktujte slečnu Štětinovou.

29. listopad 2018

14. setkání interních auditorů z finanční oblasti

Dne 20. listopadu 2018 se uskutečnilo již 14. setkání interních auditorů z finanční oblasti, tentokrát v organizaci Deloitte. Mezi vystupujícími byli zástupci z ČSOB, Equa bank a Deloitte.

  • Přednášky ze setkání jsou dostupné: ZDE.
  • Fotogalerie: ZDE.

29. listopad 2018

ČLENSTVÍ V ČIIA 2019

Český institut interních auditorů žádá všechny své členy o NAHLÁŠENÍ PŘÍPADNÝCH ČLENSKÝCH ZMĚN paní Škvorové z důvodu správné fakturace členských příspěvků na rok 2019.

Fakturace bude probíhat od ledna 2019.

Současně žádáme o zaslání případných objednávek týkajících se členství.

20. listopad 2018

INTEGRATING A DATA-DRIVEN APPROACH: LEARNING THE BASICS

The IIA vydává zajímavý dokument "Integrating a Data-Driven Approach: Learning the Basic".

Anotace:
Za účelem poskytování vyšší úrovně ujištění a přidané hodnoty útvary interního auditu využívají nástroje a technologie pro datové analýzy. Pokud vedení interního auditu zahrne do svého plánovacího procesu a uplatňuje metody založené na analýze dat, významně přispěje ke zlepšení kvality a efektivity výkonu auditu. Zatímco tradiční techniky vycházely z výběru vzorků velkých populací, analýza údajů umožňuje auditorovi provádět testy na celé populaci. Zavedení přístupu založeného na datové analýze také souvisí se zajištěním vhodných zdrojů, zejména s náborem vhodných odborníků pro datové analýzy.

Dokument je k dispozici v členské sekci - Dokumenty ke stažení - Dokumenty The IIA.


12. říjen 2018

Mezinárodní konference The IIA / 7. - 10. července 2019

The IIA pořádá Mezinárodní konferenci ve dnech 7. - 10. července 2019 v Kalifornii s názvem “A Vibe All Its Own”.
Konferenční webové stránky
jsou k dispozici- ZDE.


Registrační formulář a ceny naleznete - ZDE. Časová sleva je platná do 6. dubna 2019.