30. červen 2020

Tomáš Pivoňka opět zvolen prezidentem ČIIA

TP2020pr

Tomáš Pivoňka, ředitel útvaru audit a compliance ve společnosti ČEZ, byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů (ČIIA).

Rada ČIIA zvolila dne 23. června 2020 Tomáše Pivoňku svým prezidentem již počtvrté. Funkční období je dvouleté. 

„Zvolení na čtvrté funkční období je projevem velké důvěry a zároveň velkým závazkem. Mimořádná opatření související s COVID-19 mají významný dopad na fungování ČIIA. Přesto pevně věřím, že díky našemu renomé, dobré finanční situaci a skvělým kolegům v Kanceláři a Radě ČIIA situaci zvládneme. Zároveň současná situace generuje zajímavé příležitosti pro rozvoj nových aktivit ČIIA, např. ve formě on-line vzdělávání nebo rozšíření aktivit na Slovensko, kde národní institut neexistuje," uvedl Tomáš Pivoňka.


Tomáš Pivoňka je v čele ČIIA od roku 2014 a dosud v této funkci pracoval především na prohloubení spolupráce s klíčovými partnery ČIIA, kterými jsou Ministerstvo financí, Nejvyšší kontrolní úřad, Rada pro veřejný dohled nad auditem a Institut členů správních orgánů. Zabýval se také intenzivně propagací interního auditu mezi manažery a mladou generací. 

Útvar interního auditu ČEZ řídí Tomáš Pivoňka od roku 2015 (od roku 2019 řídí i compliance). Předtím působil více než 10 let ve společnosti EY jako senior manažer v oddělení podnikového poradenství a řízení rizik. Tomáš Pivoňka je také členem představenstva Evropské konfederace institutů interního auditu (ECIIA), kam byl zvolen jako teprve druhý Čech v historii.

„Interní audit je velice důležitým prvkem v byznysu, protože funguje nezávisle. Je důležitým mechanismem zpětné vazby pro manažery, zlepšuje procesy, předchází rizikům a kultivuje prostředí ve firmě,“ vysvětluje Pivoňka.

ostatní novinky