Hlášení CPE za rok 2023 (pro Mezinárodní certifikace)

Připomínáme všem certfikovaným povinnost odevzdat za rok 2023 hlášení CPE. Hlášení je pro členy v rámci členství zdarma, pro nečleny je zpoplatněno 120 USD.

Pro odevzdání hlášení postupujte následovně:

 1. Kontaktujte Terezu Bubníkovou na bubnikova@interniaudit.cz kvůli zpřístupnění hlášení (případně zaplacení poplatku, pokud nejste členy ČIIA) a to nejpozději do 15. prosince 2023.
 2. Po obdržení automatického e-mailu o zpřístupnění hlášení CPE se přihlaste do systému CCMS.
 3. Pokračujte podle návodu v příloze. Během tohoto procesu nevypisujete konkrétní absolvované hodiny ani nedokládáte osvědčení. Pouze prohlašujete, že veškeré požadované podmínky byly splněny. Doložení nahlášených hodin od Vás bude požadováno pouze v případě, že budete vybráni pro namátkový CPE audit.

  HLÁŠENÍ JE POTŘEBA V CCMS ODESLAT NEJPOZDĚJI DO 31. PROSINCE 2023, JINAK PŘEJDE CERTIFIKACE DO NEAKTIVNÍHO STAVU!
  Neaktivní certifikace nemá být používána a její držitel by jí neměl nikde uvádět.

  Pokud jste zatím nezískali za letošek dostatečný počet CPE hodin, nahlédněte do Katalogu akcí ČIIA nebo Interaktivního přehledu vzdělávání a vyberte si některý z našich kurzů.
  Upozorňujeme na povinnost získat minimálně 2 hodiny z oblasti etiky. Naši nabídku seminářů, splňujících tento požadavek, najdete ZDE.

  ** Důležité upozornění **
  Od 1. září 2023 je v platnosti nová Annual Certification Renewal Policy, její znění najdete na: http://www.theiia.org/CertificationRenewal nebo také v CCMS pod záložkou Resources.
  Kromě dalších změn stanovuje, že pokud není certifikace pravidelně každý rok obnovena formou odeslání CPE hlášení, přejde certifikovaný do neaktivního stavu, tzv. Grace-period, tedy období, během kterého je mu umožněno odevzdat hlášení zpětně. Grace-period trvá maximálně 2 roky a pokud není během této doby certifikace obnovena do aktivního stavu, bude úplně zrušena a pro její znovuzískání bude potřeba znovu projít certifikačním procesem.