CAE Excellence Programme
16.4.2025 - 16.4.2025
variabilní symbol: 25098
ÚROVEŇ
Pro ředitele a vedoucí interního auditu.
URČENO PRO
Pro každého, kde se chce zlepšit při vedení útvaru interního auditu a pro každého, kdo se chce dlouhodobě zlepšovat až do pozice vrcholového manažera.
CÍL SEMINÁŘE
Zaměřit se na klíčovou roli úspěchu každé profese a tím je CAE. Kvalita profese je jen tak dobrá, jak jsou dobří její klíčoví lídři. Tento program se věnuje třem oblastem rozvoje lídra interního auditu a posouvá účastníky programu v jejich rozvoji.
OBSAH SEMINÁŘE
- CAE a jeho tři oblasti rozvoje – role manažera, role člověka a harmonie těla/mysli. Úspěch lídra je tím vyšší, čím se daný jedinec vyzná ve své profesi, v sobě a ve svém těle a mysli. Pokud umí tyto oblasti sladit tak, aby se vzájemně podporovali, jeho úspěch je zajištěn.
- Profese CAE – jaké kompetence jsou klíčové a jak jsou naplněny v praxi?
- Osobnost lídra – jaký je osobnostní profil auditora a jaký lídra auditu? Jak dobře znají účastníci svoje profily a jak využívají svého talentu a zdrojů?
- Harmonie těla a mysli – biodynamické techniky na aktivní práci s vnitřní energií.
ROZVRH SEMINÁŘE
09:00 - 16:00
Ing. Jana Báčová, CIA
Ing. Jana Báčová, CIA
Profesní kariéra Jany Báčové je významně spojena s Českou národní bankou, Zkušenosti získala v útvarech dohledu nad finančním trhem, kde se zaměřovala zejména na problematiku interního auditu a vnitřních řídicích a kontrolních systémů. Poté zastávala v ČNB několik vedoucích pozic v různých oblastech její činnosti, v nichž zastupovala ČNB i navenek v příslušných výborech ESCB. Od roku 2002 vedla deset let útvar interního auditu ČNB, poté zastávala funkci ředitelky sekce peněžní a platebního styku a od roku 2015 pozici ředitelky sekce kancelář, kde kromě jiného byla zodpovědná i za funkce compliance, GDPR, řízení operačních rizik, etiku a podporu good governance. V současné době je mimo jiné předsedkyní výborů pro auditu ve skupině ČSOB.
Jana je certifikovaným auditorem (CIA) a je též certifikována Mezinárodním institutem interních auditorů pro hodnocení kvality interního auditu. Řadu let působila v Radě ČIIA a dlouhodobě se na půdě ČIIA věnuje lektorské činnosti a problematice standardizace profesní praxe interního auditu v České republice.
Ing. Petr Hadrava
TRINITY BANK a.s.
Po vystudování Vysoké školy ekonomické v Praze, fakulty Financí a účetnictví, jsem pracoval 6 let v KPMG, a to v oddělení externího auditu finančních institucí. V rámci tohoto působení jsem absolvoval 2letou stáž v KPMG v Aucklandu na Novém Zélandu, kde jsem se věnoval zejména auditu bank a pojišťoven. Po návratu do České republiky jsem založil funkci interního auditu v Amcico pojišťovně (nyní MetLife). V rámci skupiny MetLife jsem následně působil jako Internal Audit Manager pro region WCE (státy západní a střední Evropy) a řídil audity kromě České republiky např. v Itálii, Maďarsku, Polsku či na Kypru. Tato mezinárodní zkušenost mi pomohla získat nadhled a načerpat mnoho best practices, které jsem dále využíval při své práci. Po šesti letech v MetLife jsem nastoupil jako vedoucí interního auditu do Sberbank, kde jsem s teamem interního auditu poskytoval více než pět let nejenom ujišťovací, ale i poradenskou činnost, s cílem přispívat ke zdokonalování procesů a přinášení skutečné hodnoty. Nyní působím jako vedoucí interního auditu ve společnostech SAB Finance a FCM Bank. Zaměřuji se na budování vztahu důvěry s klíčovými partnery auditu, proaktivní přístup a na iniciování pozitivních změn ve společnosti. Jsem členem Rady ČIIA, členem Redakční rady časopisu Interní auditor a lektorem ČIIA. Jsem certifikovaný účetní (FCCA), certifikovaný interní auditor (CIA), certifikovaný auditor informačních systémů (CISA), certifikovaný auditor v oblasti finančních služeb se zaměřením na bankovnictví (CFSA) a získal jsem rovněž certifikaci v oblasti risk management assurance (CRMA).
Ing. Josef Severa
Plain Management, s.r.o.
Cena semináře
Cena člen (prezenčně): 3 100,- Kč bez DPH (3 751,- Kč s DPH)
Cena nečlen (prezenčně): 3 900,- Kč bez DPH (4 719,- Kč s DPH)