Audit vnitřního kontrolního systému
20.11.2023 - 20.11.2023
variabilní symbol: 23290
ÚROVEŇ
Pro všechny úrovně.
URČENO PRO
Interní auditory, kontrolory a další vedoucí pracovníky v organizacích veřejné správy, jakými jsou organizační složky státu a jimi zřízené organizace, územní samosprávné celky (kraje, Magistrátní města, obce) a jimi zřizované organizace.
CÍL SEMINÁŘE
Objasnit a na praktických příkladech vysvětlit provedení auditu vnitřního kontrolního systému podle nejnovějších principů a metod z pohledu auditora i auditované osoby.
OBSAH SEMINÁŘE
• Nejvhodnější přístup k auditu vnitřního kontrolního systému podle nejnovějších principů a metod.
• Soubor faktorů působících na fungování VKS.
• Harmonizace kroků, auditní postupy, předběžné analytické postupy.
• Zjištění úlohy a zaměření vnitřního kontrolního systému v organizaci.
• Způsoby nastavení VKS.
• Významné transakce a kontrolní postupy.
• Úroveň informačních systémů.
• Poznání procesu odhalování a vyhodnocení rizik.
ROZVRH SEMINÁŘE
09:00 - 16:00
LektorIng. Šárka Hartychová
Ing. Šárka Hartychová
Ministerstvo životního prostředí ČR

Od roku 1991 pracovala v ČKD jako ekolog společnosti, od roku 1996 odbor životního prostředí na MěÚ Roudnice nad Labem, od roku 2001 Ministerstvo pro místní rozvoj - rozvoj zemědělství a venkova SAPARD, příprava systému a zajištění regionálního pracoviště Střední Čechy, příprava Společného regionálního operačního programu a Operačního programu Technická pomoc, pracovala jako auditorka Státního fondu životního prostředí ČR, dále byla auditorkou Operačního programu životní prostředí na Ministerstvu životního prostředí. Od roku 2012 vede oddělení kontrol a auditů v odboru fondů EU, který je Řídicím orgánem Operačního programu Životní prostředí. Je dlouholetou členkou ČIIA.
Ing. Ladislava Slancová, MPA
Nejvyšší kontrolní úřad

Ladislava se věnuje internímu auditu od roku 2003. V současné době je ředitelkou odpovědnou za výkon činnosti interního auditu v Nejvyšším kontrolním úřadu. V organizaci působí 12 let a její útvar získal v rámci externího hodnocení kvality „OSVĚDČENÍ O SOULADU ČINNOSTI INTERNÍHO AUDITU SE STANDARDY IIA“.
Vystudovala ČZU Praha, fakultu provozně-ekonomickou, Univerzitu Palackého v Olomouci, doplňující pedagogické studium pro absolventy vysokých škol a
Master of Public Administration ve specializaci: Veřejná správa.
Od roku 1993 pracovala v různých orgánech veřejného sektoru. Má bohaté praktické zkušenosti s výkonem interního auditu, finanční kontroly, veřejnosprávní kontroly, s účetnictvím, poskytováním informací či vyřizováním stížností.
Je držitelkou např.:
- osvědčení Odborná příprava pracovníků veřejné správy v oboru interní audit a finanční kontrola.
- certifikátu Interní auditor ve veřejné správě – Expert/Konzultant v rámci Národního kvalifikačního programu zdělávání a certifikace interního auditu
ve veřejné správě. - certifikátu Information Security Management Systems Auditor/Lead auditor Course ISO/IEC 27001:2013 (CQI-IRCA).
- certifikátu Auditor kybernetické bezpečnosti[1].
- certifikátu Information Systems Auditing, Controls and Assurance[2].
- certifikátu PRINCE2®Foundation Certificate in Project Manager[3].
- Certificate of Completion Awarded in the field of study Management Services.
- certifikátu ECDL Certificate haas successfully passed 7 modules required for the granting of the European Computer Driving Licence and is Digitally Competent.
- certifikátů v oblasti smluvních podmínek FIDIC[4].
- certifikátu Specializovaný kontrolor v oblasti investiční výstavby.
- certifikátu Center of Excellence in Finance.
- certifikátu Základní kurz eGovernment procesní modelování a Policy
Členem Českého institutu interních auditorů je od roku 2003. Angažuje se v Sekci veřejné správy ČIIA, podílí se na tvorbě vzdělávacích programů a zároveň lektoruje. V roce 2019, 2021 a 2023 byla zvolena za člena Rady ČIIA, od roku 2020 je členkou Redakční rady časopisu Interní auditor, a také spolupracuje na zajištění mentoringu ČIIA.
Za ČR - Nejvyšší kontrolní úřad je kontaktní osobou v pracovní síti EUROSAI[2], která uzavřela dohodu o spolupráci s ECIIA, a rovněž kontaktní osobou zajišťující spolupráci s ČIIA, RVDA, KA ČR, Komorou auditorů SR a s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.
Cena seminář:
Cena člen (prezenčně): 3 100,- Kč bez DPH (3 751,- Kč s DPH)
Cena nečlen (prezenčně): 3 900,- Kč bez DPH (4 719,- Kč s DPH)